Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Historické slavné ženy s cigaretou

Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by muryru

Příspěvekod muryru » čtvrtek 28. 1. 2010 22:03

Stále se rozrůstající fotoalbum zahraničních hereček slavných především ve 40.až 70.letech 20.století.

http://picasaweb.google.com/kesu1976

Galerie už má dvě strany (jedna strana obsahuje 100 alb), zatím má
v databázi 203 kuřaček ve 204 albech
Naposledy upravil muryru dne neděle 31. 1. 2010 12:27, celkově upraveno 1
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod muryru » čtvrtek 28. 1. 2010 22:14

Chápu, že tyto dávné slavné či méně slavné herečky minulosti většinu z vás příliš nezajímají, radši byste snímky a videa současných hvězd, s cigaretou. Ty však najdete na většině zahraničních fór podobného typu. Já jsem však fanoušek zlaté éry Hollywoodu a evropské (především francouzsko-italské) kinematografie 2.pol.20.stol., tudíž mě zajímají i hvězdy a hvězdičky s cigaretou těchto dávných dob.

Hlavně pro vlastní potřebu (pro mě cenná dokumentární hodnota většinou nekvalitních snímků) sem teď budu mimo hlavní picasa fotoalbum přidávat postupně snímky z jedné italské fotobanky, odkazy, neboť z ní nejde
stahovat.
Takže pokud vás to nezajímá, prostě to ignorujte, jen si budu dělat doplnění
ke svému picasaweb archívu.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod Michal Sidun » pátek 29. 1. 2010 0:40

Zdravim. Prohlédnul jsem si ten tvůj odkaz a musím říct, že jsem si opravdu přišel na své, je to skvost - excelentní sbírka. Jedná se samozřejmě o minoritní záležitost na tomto webu, jak sám uvádíš, ale koneckonců celý tento web je svou tématikou minoritní záležitostí z hlediska řekněme celospolečenských zájmových preferencí. Takže se vlastně jedná o minoritu v rámci minority, takže jinými slovy dodávám, že máš v tomto ohledu supervytříbený vkus. A dát dohromady takovouhle sbírku zabralo určitě hodně času pátráním po mnoha a mnoha zdrojích na internetu. Já jsem se začal trochu zajímat o světový film řekněme 50. až 70. let 20.století, ale že najdu takovou sbírku nádherných a sexy hereček té doby a ještě k tomu s cigaretou , to bych si nikdy nepomyslel. Herečky italské nebo francouzské ve výše zmíněném histrickém období jsou pro zasvěcené celkem známy, ovšem zejména díky za některé německé herečky (smozřejmě s cigaretou), které se vztahují k německé kinematografii 50-tých či spíše 60-tých let. Jedná se o emacipované dívky či dámy (alespoň ve svých rolích, ale vysoce pravděpodobně i ve svém soukromém životě), ke kterým neodmyslitelně patřila cigareta jako jeden z velmi důležitých atributů vyjádření osobnosti. Jednalo se zde totiž o historickou epochu tzv. německého hospodářského zázraku Ludwiga Erharda realizovaného za výrazného přispění Marshallova plánu (pomoci z USA) - tedy doby extrémního hospodářského růstu a z USA přílivu emancipačních hodnot a nového životního stylu u žen do tehdejšího poválečného Západního Německa (NSR) a samozřejmě nejen tam. A to se ve filmu té doby odrazilo (samozřejmě nejen v tehdejší NSR) a na chování nádherných dam té doby s neodmyslitelnou cigaretkou právě tak. Takže ještě jednou vřelé díky za možnost nahlížení do tvé cenné kolekce.
Michal Sidun
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Muž
Registrován: 30. 1. 2009
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel » pátek 29. 1. 2010 8:29

Pěkné
Pavel
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 448
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 9. 2009
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod muryru » pátek 29. 1. 2010 23:09

Michal Sidun - díky za tvůj příspěvek, i poděkování za ten "supervytříbený vkus" (taky si to myslím :-D ) !
Jinak já se též i mimo zájmu o kuřačky zajímám o světový film řekněme už 40.-70.tých let, i když ve vytváření picasawebu hrají spíš roli snímky s cigaretou, než jejich filmografie.
Sbírku buduju postupně, dlouho, náhodně, ale zároveň systematicky, k dokonalosti samozřejmě mnohé chybí, bude to trvalá součást našich stránek, budu se k ní neustále vracet.

Odkazy v ostatních vláknech z italské fotobanky (pracuji na tom, aby bylo lze stáhnout a fotografie získat ve větší velikosti a bez vodoznaků),
bohužel zatím do picasaweb galerie zařadit nejdou - ukládám si je sem
"provizorně" - jedná se vlastně výhradně o reálné candid snímky ze společenských akcí, zákulisí filmových natáčení atd. v Itálii v letech cca 1954-1964.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by mur

Příspěvekod iamjumbo » sobota 23. 2. 2013 16:13

that is an awesome site that you have there. i assume that you're a fan of the vintage actress
iamjumbo
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Pohlaví: Muž
Registrován: 9. 9. 2012

Re: Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by mur

Příspěvekod mangan » sobota 15. 10. 2016 19:49

Odkaz už nefunguje :( . Stalo sa niečo? Nedávno ešte fungoval.
mangan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 177
Obrázky: 1169
Pohlaví: Muž
Registrován: 17. 1. 2016
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by mur

Příspěvekod muryru » sobota 15. 10. 2016 23:44

mangan : Díky za upozornění. Vypadá to, že picasaweb už neexistuje. Každopádně celý ten archiv se nachází tady (bohužel v dost zpřeházené podobě):

https://get.google.com/albumarchive/117 ... source=pwa

V posledních letech už se tomuto tématu prakticky nevěnuju,i když nevylučuju, že se k tomu někdy vrátím a trochu zpřehledním, případně budu rozšiřovat.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by mur

Příspěvekod mangan » středa 19. 10. 2016 17:43

Pán muryru, vďaka za opätovné sprístupnenie archívu, bola by veľká škoda, ak by bolo všetko nenávratne preč. Občasné "úniky" do rokov minulých sú veľmi príjemné a je naozaj z čoho si vyberať.
mangan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 177
Obrázky: 1169
Pohlaví: Muž
Registrován: 17. 1. 2016
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Zahraniční herečky 40.-70.let - picasaweb archiv by mur

Příspěvekod muryru » středa 19. 10. 2016 21:26

mangan: Určitě, rád si tu dobu připomínám. Bylo skvělé, že herečky jsou zachyceny s cigaretou nejen ve svých rolích, ale především v osobním životě na místech, kde už to dnes jen tak nevidíme: na tiskových konferencích, při interview, na společenských akcích, dokonce i v kině (třeba na premierách svých filmů v první řadě), na promo fotkách, ale i doma atd. A hlavně to vždy je elegantní, sexy, smyslné, cigareta podtrhuje šarm dámy.
Zatímco dnes celebrity většinou vidíme jen na paparazzi fotkách v ne příliš sexy situacích, když se někde schovává nebo utíká. Anebo je s cigaretou nevidíme vůbec.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Zpět na Celebrity minulých dob

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník