Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Historické slavné ženy s cigaretou

Irena Kačírková

Příspěvekod Myldemon » pátek 11. 4. 2008 15:32

Mezi slavnými kuřačkami by ovšem neměla chybět ani česká femme fatale Irena Kačírková, která se stala obětí své vášně ...

Obrázek
Myldemon
VIP uživatel
 
Příspěvky: 368
Pohlaví: Muž
Registrován: 10. 4. 2008

Příspěvekod Katmar » úterý 27. 1. 2009 23:49

Datum narození: 24. 03. 1925
Datum úmrtí: 26.10.1985 (60 let)
(zemřela na rakovinu)
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Irena Kačírková

Příspěvekod mangan » čtvrtek 4. 8. 2016 17:37

Jednoznačne súhlasím, a preto je tu stále s nami. Pár obrázkov zo seriálu "30 případú majora Zemana", konkrétne prípad "Bestie" (1975) a jeden z vynikajúceho filmu pána režiséra Krejčíka "Svědomí" (1948) - nie, to nie je chybný dátum, film skutočne natočil v roku 48. Video obsahuje krátke ukážky z oboch filmov, v prvej časti je pani Irena vypočúvaná majorom Zemanom a pýta si povolenie na zapálenie cigarety, asi minútu pred koncom tejto scény je veľmi pekné a elegantné poťahovanie a vyfukovanie, mne osobne sa páči viac táto časť, v druhej scéne koketovania s pánom Nedbalom je v zábere oproti kamere (nešťastne zvolený uhol) vidieť, ako si potiahne cigaretu (uväznenú v špičke :) ). Tým scéna bohužiaľ končí. Rozdiel takmer 30 rokov a stále krásna.
Mimochodom, major Zeman je vďačným miestom na scény dám s cigaretou, táto určite nebola prvá ani
posledná.

915279152691528







Odkaz na video v pôvodnom znení (3:46 min) :
https://uloz.to/!1a6YazDEG/ik-s-cigaretou-avi
mangan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 177
Obrázky: 1169
Pohlaví: Muž
Registrován: 17. 1. 2016
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Irena Kačírková

Příspěvekod muryru » čtvrtek 4. 8. 2016 23:41

Mangan, díky za příspěvek. Film J.Krejčíka "Svědomí" z roku 1948 znám, je skvělý, a v něm hraje tehdy velmi mladá Irena Kačírková (bylo jí 23 let) a neuvěřitelně jí to tam sluší, utkvělo mi v paměti! Cigaretu tam bohužel kouří jen krátce :-( Vyrovnala se těm hollywoodským femme-fatale z filmů noir z té doby (které mám rád a kde bývá vidno taky spousta opravdu elegantních kuřaček, to byla zlatá éra kouření) .

Co se majora Zemana týče, tady už je paní Ireně padesát let, Filipovský její postavu ve filmu popisuje Zemanovi "stará rebeka", ale musím uznat, že jí to s cigaretou i zde sluší a kuřácká scéna je velmi pěkná - držení cigarety, vyfukování, potáhnutí. Majora Zemana znám velmi dobře, a je to pravda, spousta zajímavých žen tam kouří - ozdobou jsou určitě Regina Rázlová jako Hanka Bízová hned ve třech dílech - a nejlepší asi v Modrých světlech, Carmen Mayerová v elegantní scéně s Brzobohatým, Eva Trejtnarová-Hudečková v hysterické scéně (tato žena kouří v hodně filmech té doby). Dále třeba ta herečka "Monika" z Tatranských pastorále, prostitutky z Hamburku, hippísačka z Mimiker, Zemanova druhá žena Blanka, ze zralejších žen určitě Hana Talpová v scéně s Abrhámem (recepční) , zmiňovaná Kačírková u výslechu, a Květa Fialová a také Blanka Bohdanová aspoň mluví jak má chuť na cigaretu. Určitě jsem na nějakou kuřačku z majora Zemana zapomněl :-))
Ale tahle doba není jen major Zeman. Kuřačky byly všude - v kriminálkách , v komediích a dokonce i v dětských seriálech - když už jsem zmínil Hanu Talpovou, pamatuje si někdo v seriálu Arabela, jak se Mařenka proměnila prstenem v dospělou ženu? to byla právě paní Talpová, a měla cigaretu a vyfukovala. Už jako malému, když jsem to viděl, mi to přišlo sexy :-))
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Irena Kačírková

Příspěvekod larry » pátek 5. 8. 2016 18:49

muryru píše:........ pamatuje si někdo jak se Mařenka v seriálu Arabela proměnila prstenem v dospělou ženu? to byla právě paní Talpová, a měla cigaretu a vyfukovala. Už jako malému, když jsem to viděl, mi to přišlo sexy :-))

Ano, měla hnědou cigaretu, nejspíš More.
A v Zemanovi, v kanclu na ubytovně kladenských dolů v příběhu Prokleté dědictví Blanka perfektně vyfukuje nosem...
larry
uživatel
 
Příspěvky: 40
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 10. 4. 2007

Re: Irena Kačírková

Příspěvekod mangan » sobota 6. 8. 2016 8:49

Jednu dámu s cigaretou by som ešte pridal (pán Muryru sa nemýlil :) , áno bolo ich ešte viac), v známom prípade "Štvanice" ňou je aj dosť nepríjemná televízna redaktorka Konečná (alebo Nekonečná :) ), v scéne s plukovníkom (alebo pplk.) Kalinom. Prvé tri menované (Regina, Eva a Carmen) sú špička.
mangan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 177
Obrázky: 1169
Pohlaví: Muž
Registrován: 17. 1. 2016
Kouření: ne
Počet denně: 0

Zpět na Celebrity minulých dob

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník