Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Balené cigarety

Příspěvekod Tato » sobota 8. 11. 2008 11:53

Nemáte prosím někdo zkušenosti s baleným tabákem. Prý tak kouření vyjde levněji. Ale nevím jaká je pak kvalita takových cigaret, případně kolik tak stojí balička apod.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod raena » sobota 8. 11. 2008 12:36

Nějaké zkušenosti mám. A taky něco vím od svých kamarádů, dlouholetých baličů cigaret.
Na 200g balení tabáku Paramount je uvedeno 260 cigaret. Mám koupený balík ještě za starou cenu 279Kč. Nevím kolik stojí teď. Malé balíčky jsou po 40g a výběr tabáku je zde větší, ne však uspokojivý. Pokud vím, v Německu se daly sehnat prakticky všechny tabáky známých cigaretových značek.250ks dutinek přijde na 25 Kč. Největší investice je dutinkovač, pokud nechcete balit do papírků. Systémů je hodně, ceny podle toho. Klasický přijde na 250 a více. Ovšem viděla jsem v akci i manufakturní domácí výrobnu za 1000Kč, kde se na jednu stranu nasype tabák, na druhou dutinky a zvesela se jen točí kličkou jak od flašinetu. Cigarety vypadávaly odpravdu dokonalé a přebytek tabáku se vracel do zásobníku pro další použití. Bohužel byl celý přístrojek z umělé hmoty, tak nevěřím v jeho dlouhodobou trvanlivost, i když jeho průhlednost umožňovala celý proces sledovat :-))).
Vše ostatní je otázkou nácviku a zručnosti, nepočítej s tím, že prvních 20 cigaret bude cigaretám úpně podobno, ale ono se to časem poddá. Jde především o množství tabáku, které je nutno nasypat, ale viděla jsem už i odměrky. "Odborník" tvrdí, že tabák by se měl ještě před použitím překrájet nebo pomlít (jsou tam opravdu dlouhá vlákna, špatně se odsypávají a dělají neplechu).
Bohužel jsem zatím nenašla tabák, který by mi chuťově opravdu vyhovoval, tak budu muset zkoušet dál.
Přeji hodně zdaru a zručnosti a kéž tě pohled na první vlastnoručně ubalenou dokonalou cigaretu brzy potěší.
raena
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 22. 10. 2008
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod raena » sobota 8. 11. 2008 12:42

Oprava ceny Cigarette Machine, vlastním už za 95Kč neznačkový(Netton) a stačí.Musí se ještě trochu vyběhat, stejně jako moje oko při dávkování tabáku.
raena
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 22. 10. 2008
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Tato » sobota 8. 11. 2008 18:43

Díky za rady a určitě vyzkouším, ačkoliv jsem myslel, že ten dutinkovač je levnější. No uvidím.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků