Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Jaké cigarety pro začátečníka

Příspěvekod David77 » neděle 3. 5. 2009 11:54

Mám otázečku. Proč jsou lepší pro začátečníka lehké cigarety (lehké LM) než třeba tvrdé sparty?
Ja myslel, že tvrdé cigarety obsahují více nikotinu a je snad třeba, aby byl člověk co nejdříve závislý a také mu to i chutnalo.

Na jakých cigaretách jste začínali? A jaké kouříte teď?
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Příspěvekod rostak.78 » neděle 3. 5. 2009 19:01

Ahojky, já taky nedávno začal a kouřím modré Viceroy, tak je lepší začínat s nějakýma lehčíma, páč si na to tělo líp zvykne, není to pro něj takový šok a pak přitvrdit. Hodně lidí nechápe, proč jsem začal kouřit ve třiceti, ale mě se to prostě líbí a chci být závislej, jak jsou ty holky kuřačky.
rostak.78
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 27. 10. 2007
Počet denně: 0

Příspěvekod antaric » neděle 3. 5. 2009 20:20

Netroufám si říct, jaká značka, ani jestli lepší lehké nebo tvrdé. U každého to může být jinak, chuť a závislost na cigaretách se může tvořit různě. Někdo začíná na startkách, někdo na fajnovějším.

U sebe si to moc nepamatuju, asi jsem to trochu střídal - zlatá máčka, modré Gauloises, Camelky, Lucky. Každému asi zachutná jiná značka. Možná jen rada, že když nechutnají jedny, tak zkusit jinou značku. Pravda, čím fajnovější značka, tím víc se člověk "zmlsá" a kouří-li pak potom něco levnějšího, pozná to, nechutná to tolik. Já jsem takhle skončil na bilých Davidoffkách (Gold) a přiznám se, že když kouřím zlatá máčka (obecně vnímaná jako fajnovější), tolik mi nechutnají. Ale možná je to tím, že jsem už na svoje Davidoffky několik let zvyklej.
Začátečníkům bych ale asi právě Davidoffky doporučil, byť tedy stojí 84 Kč a vydatně se tím živí stát :-(
A silné nebo lehké cigarety? Záleží na chuti každého a především na způsobu kouření. Mně se přechod na silnější nikdy trvale nepodařil (ani na Platinum, ani na Classic, v rámci Davidoff), prostě asi můj způsob kouření je takový, že naplno jedu právě ty lehčí. Na druhou stranu, měl jsem možnost kouřit i takové ty tenké a dlouhé More, u těch jsem měl pocit, že kouřím vzduch, jak byly málo slabé. Z toho jsem usoudil, že nějakou sílu cigaret potřebuju.

A závislost? U mě přišla asi po půl roce. Člověk to pozná snadno - když člověk má chuť si zapálit, není možnost nebo to nejde nebo vám to někdo překazí, pak jste otrávení, bez nálady a myslíte jen na to, jak si nejrychleji zapálit. Pravda, o to větší je to pak slast (kteoru nemohou nikdy nekuřáci pochopit).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Tato » středa 6. 5. 2009 13:49

Tak já před mnoha lety začínal n marzkách a klejkách. Pak přišly petry, startky. Dnes mohu doporučit Viceroy či Red White. Moonky pro začátečníka raději ne.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod JerryRose7 » středa 6. 5. 2009 23:41

Uh, to je skoro lepší seno...
Kouření nám dává svobodu a potěšení.
Camel FTW
JerryRose7
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 82
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 1. 2009

Příspěvekod fantomas » sobota 9. 5. 2009 22:33

Já začínal před lety na startkách ,potom přišly lehké Petry přes modré Lm a ted už nějakých 8-9let zlaté máčka,když nejsou tak Lm.Marlborky jsou fakt super.Vyzkoušel jsem spousty cigaret,ale tyhle jsou mezi lehkými fakt špička
fantomas
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 8. 2007
Bydliště: Zlínský kraj
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: LM,Marlboro

Příspěvekod renegade » úterý 23. 6. 2009 17:08

Tak já začínal, hl. na těch levných značkách(Red and White, Viceroy.....). Ted uz preferuju spíš kvalitu, takže nejvíc kouřím asi tak Lucky Strike, Camel a občas Davidoff classic (u všeho dávam přednost spíš silným verzím) Když neni nic pořádnýho po ruce tak Pall Mall nebo Viceroy, taky stačí. :-)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků