Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod antaric » úterý 7. 8. 2012 9:51

Dnes vyšel na aktualne.cz kratičký článek k e-cigaretám, s titulkem "E-cigarety: Nebezpečná móda?":

zena.centrum.cz/zdravi/zivotni-styl/clanek.phtml?id=753590

Léta ležely v policích a e-shopech bez valného zájmu. Teď přišly do módy a kouří je málem celé Česko (ano, i Morava). Jsou tzv. e-cigarety vážně tak skvělé? Odborníci před nimi spíš varují.

Je možné, že je to psané tendenčně, nicméně je jisté, že e-cigareta nemusí znamenat nutně výhru a nějaké lepší zdravotní dopady. Za sebe fakt vidím e-cigaretu pouze jako možnost dodat nikotin, když to nejde normální cigaretou. Jinak je to spíš špatně. Moje osobní zkušenost, i zkušenost dalších je, že mě e-cigareta spíš výrazně rozkašlává, je hodně suchá, krom toho, aby člověk dostal stejnou dávku nikotinu, musí víc inhalovat. Je to celé podivné, nouzovka, na klasickou spolehlivou a osvědčenou cigaretu to ani náhodou nemá.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Dara » pondělí 1. 7. 2013 14:12

Našla som náhodou veľmi zaujímavú stránku k tejto téme. Firma sa špecializuje na elektronické cigarety dizajnované špeciálne pre ženy. Zaujalo ma najmä propagačné reklamné video..je skutočne krásne.
http://www.vaporcouture.com/categories/shop
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Dara » pátek 9. 8. 2013 9:11

Keď som bola v zahraničí na dovolenke, videla som zaujímavý jav. Mladé Nemky a Britky (mamičky okolo 30-tky) nosili po areály hotela malú elektronickú cigaretu na šnúrke na krku. Príležitostne si potiahli. E-cigareta rozhodne nevyzerala ako cigareta, v tej polohe na šnúrke na krku mi pripomínala skôr telocvikársku píšťalku. No.. vonkoncom sa mi to nepáčilo.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod fantomas » úterý 20. 8. 2013 16:21

Dara,máš pravdu,že u elektroniky je výhoda ta,že si mužeš tak nějak popotahovat podle potřeby bez nutnosti tzv. dokouřit,což zejména u méně závislých nebo příležitostných kuřáků,kteří vykouří pul cigarety,je i podstatna finanční úspora.Co se týče estetiky je to o ničem,chybí tam jakákoliv elegance.Co jsem viděl i ženy kouřit normální elektroniku,tak to stejně držely nepřirozeně neelegantně,takže z pohledu elegance kouření u žen,to fakt moc nefunguje.
fantomas
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 8. 2007
Bydliště: Zlínský kraj
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: LM,Marlboro

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod clousseau » pondělí 24. 3. 2014 15:28

Dovolím si oponovat co se týče estetiky ekouření, v současné době již exituje obrovské množství jak výrobků větších výrobců, tak i meších či jednotlivců, kteří vyrabějí nebo kutí naprosto úžasné "stroje" pro ekouření.
U klasických ecigaret se toho pravda moc vymyslet nedá, ale např. edýmky nějdy ani nerozeznáte od skutečných dýmek. A mohu říci, že ani v hospodě přísedícího třeba celý večer ani nenapadne, že kouřím edýmku :-)
Já sám jsem po téměř 25 letech skončil s těžkým kouřením a dnes, po třech letech vapování, si už na klasické cígo už ani nevspomenu. Pravda, občas u piva si cigáro dám, jedno, ani ho nedokouřím jak mi nechutná, nevěřil bych před tím tomu, že to někdy v životě řeknu, tak jsem byl na cigárech závislej.
Teď jsem sice závislej na ekouření, ale to mi jaksi vůbec nevadí, sám na sobě cítím, že je to s mým tělem mnohem lepší.
Dal jsem se na výrobu elektronických dýmek, resp. chystám se, sháním informace a jednu už mám rozdělanou.
Jestli chcete, podívejte se na galerii na http://www.fitpipes.com, nebo se o edýmkách můžete dozvědět více v našem fóru http://forum.fitpipes.com.

Doplnění:
ekouřím skutečně hodně, protože můžu kdekoliv, střídám množství obsahu nikotínu, abych to nepřeháněl. Náplně mě i při takovémto intenzivním používání stojí 300Kč měsíčně, t.j. 10Kč za den a to si ani sám nemýchám.
Takže ten, kdo nepotřebuje mít stálé nové strojky a vystačí si s jedním kvalitním, ušetří oproti klasickým cigaretám opravdu hodně, nemluvě o zdraví. Toto není agitace, mě to jenom baví :-D
Naposledy upravil clousseau dne pondělí 24. 3. 2014 15:36, celkově upraveno 1
clousseau
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 24. 3. 2014
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Malboro

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod clousseau » pondělí 24. 3. 2014 15:32

Doplňuji pár fotek, abyste měli představu, jak taková edýmka vypadá:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
clousseau
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 24. 3. 2014
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Malboro

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod clousseau » pondělí 24. 3. 2014 15:39

ještě pár kousků

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
clousseau
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 24. 3. 2014
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Malboro

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Chumelinka » pátek 4. 4. 2014 23:00

Môj názor ne elektronické cigarety je trošku iný, než má väčšina z Vás. Tento produkt si nemôžem vynachváliť. Mám cigaretu od firmy Vapor Couture, ktorej stránku tu aj "Dara" zverejnila a v mnohých situáciách je pre mňa záchranou. Neviem si predstaviť, že by som ňou úplne nahradila tabakové cigarety, no je úplne dokonalou pomôckou na prekonávanie absťákov vtedy, keď si nemôžem alebo nechcem zapáliť "normálnu" slimku. Či v práci, pri cestách autom alebo aj v domácnosti je to veľmi oslobodzujúce. Elektronické cigarety síce niesu sexi, ani nenahradia pôžitok z fajčenia, umožňujú však fajčiarke zbaviť sa situácii, ktoré by boli inak utrpením. Za mnohé spomeniem aspoň jednu situáciu: Čakanie u lekára. Sedieť dve hodiny vo vyslovene nepríjemnom prostredí plnom nervóznych ľudí bez cigarety bolo skutočné utrpenie, ktoré ma dokázalo psychicky veľmi vyčerpať. S elektronickou cigaretou stačilo odbehnúť na chvíľočku na chodbu a potiahnuť si.
Dokonca konkrétne moja cigareta má aj štýlový dizajn a rozhodne nepôsobí rušivo. Obrovský plastový papek s priesvitnou nádobou na nejakú tekutinu by som nevzala do ruky.
Niekto tu narážal aj na cenu. Pripúšťam, že spôsob akým ju používam súčasne s bežnými cigaretami nieje ekonomicky výhodný, no pre mňa je môj komfort dôležitejší než nejaké eurá navyše.
Elektronickú cigaretu vnímam ako niečo, čo zachováva fajčenie ako pôžitok a nie ako niečo čo ma obmedzuje. Samozrejme vždy, keď môžem, zapálim si radšej klasickú slimku.

Toľko moje skúsenosti k tejto téme.
Chumelinka
nováček
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: Žena
Registrován: 25. 5. 2013
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic, ak je možnosť EVE 120

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Aandys » pátek 23. 12. 2016 10:34

Já jsem před lety měnila postupně celý svůj životní styl k lepšímu a takhle jsem se dostala i k elektronický cigaretě. Můžu říct, že jsem jí až tak tolik nedůvěřovala, radši jsem pak mile překvapená. Kouřím vapour2 11 měsíců, z toho jsem měla období asi 14 dní, kdy jsem nekouřila nic, ale jinak že bych chtěla přestat to spíš ne. Mile překvapená jsem, chuťově je to určitě lepší než normální, ale možná někomu by chyběla vůně tabáku. Mně nechybí nic, jsem za svoje rozhodnutí ráda.
Aandys
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 23. 12. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 0

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod david.p » úterý 11. 8. 2020 8:32

Elektronku jsem si pořídil před čtyřmi lety, v době, kdy jsem pravidelně kouřil okolo 40 cigaret denně. Ne proto, že bych chtěl s kouřením přestávat, ale protože jsem jednoduše už nezvládal situace, kdy jsem si delší dobu nemohl zapálit. Takže jsem do ní nalil nejsilnější dostupný liquid a svůj účel plnila skvěle. Postupem času jsem z elektronky potahoval čím dál častěji a přechodně jsem dokonce i výrazně omezil spotřebu cigaret na cca 5-10, které jsem kouřil víceméně opravdu "na chuť". Člověka to pár týdnů baví, ale pak mu dojde, že to plnohodnotná náhrada za cigarety není a nikdy být nemůže. Nutno konstatovat, že prakticky celodenní popotahování z elektronky mou závislost na nikotinu ještě prohloubilo (ne, že bych toho litoval :lol: ), takže jsem elektronku kouřil dále, ale opět jsem začal kouřit více cigaret. V těch jsem se nechtěl nějak cíleně omezovat, ale současně jsem se to s nimi zejména z časových důvodů s nimi nechtěl úplně přehánět, a tak jsem se postupně nějak ustálil na 25-30 cigaretách denně. Nicméně ačkoliv je postoj nemála kuřáků k elektronickým cigaretám mnohdy všelijaký, já svou elektronku beru jako součást svého kouření a neobešel bych se bez ní, protože samotnými cigaretami bych kvůli omezenému volnému času ve všední dny nebyl schopen uspokojit svou potřebu nikotinu.

Mimochodem IQOS jsem zkoušel a neoslovil mě, zejména asi z praktických důvodů, protože bych jej na rozdíl od elektronky nemohl kouřit v kanceláři.
david.p
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 4. 2019
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Camel

Předchozí

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron