Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

KLADY KOUŘENÍ

Příspěvekod David77 » pátek 2. 4. 2010 9:01

Na internetu jsem našel následující klady kouření cigeret resp. příjmu nikotinu. Určitě mnozí z vás kuřáků dají za pravdu.

kopíruji:
Některé zkušenosti ukazují, že kouření stimuluje duševní činnost, a zlepšuje koordinaci rukou a očí. Obojí je důsledkem stimulujícího vlivu, který má nikotin na nervy a cévy. Tato stimulace je však velice krátkodobá. Příjemné pocity, jež kouření navozuje, jsou pravděpodobně způsobeny zvýšením krevního tlaku, zrychlením srdečního tepu a produkcí mastných kyselin, steroidů , hormonů a látek, vyvolávajících určité reakce v nervovém systému. Nikotin napodobuje acetylcholin, který zlepšuje čilost, paměť a schopnost učení. Nikotin stimuluje i vyplavování endorfinů, jež mají příznivý vliv na vyrovnávání nálad a zvyšují pocit životní energie. Nikotin zvyšuje uvolňování glykogenu, a tak usměrňuje hladinu cukru v krvi.

Kuřáci vypovídají o dobrém vlivu, jímž na ně nikotin působí: dokážou se lépe ovládat ve stresových situacích a rádi s nikotinem relaxují, kouření jim pomůže zlepšit náladu, zvyšuje jejich schopnost soustředit se, naplňuje je energií, zejména při únavě a snižuje abstinenční příznaky. Nikotin představuje společenskou pohodu, přestávky v práci, snižuje bolest a úzkost, zvyšuje pocity radosti a zahání nudu. Kouření také pomáhá potlačit chuť k jídlu a oslabuje rozlišování chutí, což je výhodné pro snižování nadváhy. Je pravda, že hmotnost průměrného kuřáka je o tři až pět kilo nižší než hmotnost nekuřáka. Je možné, že nikotin také snižuje nebezpečí rozptýlení u lidí, kteří pracují v prostředí, vyžadujícím velké soustředění.

Nikotin mírně povzbuzuje centrální nervový systém a silně povzbuzuje systém kardiovaskulární. Zvyšuje krevní tlak tím, že stahuje krevní cévy a stimuluje činnost srdce, zvyšuje též obsah tuku v krvi.


A pak jak je kouření jen škodlivé?
V čem vám cigarety pomáhají?
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: KLADY KOUŘENÍ

Příspěvekod antaric » pátek 2. 4. 2010 20:00

Něco samozřejmě na tom pravdy je. Neplatí ovšem pro každého do všech detailů stejně, ale ve své podstatě to tak je. Příznivé vlivy kouření a informace o nich zůstávají ve dnešní společnosti bohužel izolované a osamocené, plus odpůrci kouření jsou schopni popřít do krve všechno. Stejně jako lékařsky potvrzené příznivé účinky nikotinu/kouření při Parkinsonových a Alzheimerových nemocech.

Jinak když už jsme u toho, kuřácké pauzy v práci jsou příjemným oddělením a proložením dne, odpočinutím, odběhnutím, na vzduch, na dvorek. Že jako nekuřáci nepracuju jen do zblbnutí od-do. A přiznám se, že takhle venku při cigaretě člověk i přemýšlí, dost často mě napadnou řešení věcí, na kterých pracuju - má to kladný vliv na výsledek práce, než jen dřepění na místě a nevědět kudy kam.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: KLADY KOUŘENÍ

Příspěvekod Tato » neděle 4. 4. 2010 12:59

Příspěvek mi přímo mluví z duše. Cigareta mne dokáže stimulovat, vědomí, že kouření je nezdravá neřest, mne motivuje k jinak zdravému životnímu stylu apod. Ostatně WHO definuje zdraví jako stav fyzické a duchovní pohody a kouření tu duševní pohodu spolehlivě naladí.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron