Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » úterý 6. 9. 2011 18:18

Vím, že bych neměl, ale potřebuji trochu zapadnout mezi ostatní ve třídě, vykročil jsem špatnou nohou a ostatní se už znají a já v tom lítam, jako ne že bych s nimi nemluvil, ale prostě mezi ně nezapadnu.. protože oni bud jdou na cígo, nebo další věci.. jsou u nas 4 kluci co znam ze zakladky a ti si samozrejme udelali skupinku a samozrejme se nabalili další.. no a co jsem si všiml, tak tam kouří.. čili přemyšlím abych tam zapadl a neškodil si tolik zdraví si ponechal na měsíc jednu krabičku - nechci se stát aktivním kuřákem, ani kouřit jinde.. proste jen sem tam si jít s nima zakouřit abych se trochu dostal mezi ně..

Je to škodlivý? Jiní kouří např. 2 krabičky denně a to já nechci, jak moc mě ohrozí krabička měsíčně ?

Který jsou nejméně škodlivý.. co mám dělat?
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Billda » středa 7. 9. 2011 8:52

Za sebe dodávám, že kdybys měl kouřit jenom proto, abys zapadl do party a jinak by ti to nechutnalo, tak to by byly jen zbytečně vyhozený peníze. To bych si raději založil nějakou jinou - nekuřáckou (ale třeba zase nějak jinak "ulítlou") - konkurenční partičku.

Jinak "nejméně škodlivý" budou z cigaret asi slimky (=nejslabší varianta cigaret), ale ty jsou skoro výhradně určený pro dámy - to by se ti asi spolužáci v partě pěkně vysmáli. Navíc, pro někoho znamená kouřit slimky něco jako "kouřit vzduch" čili vyhozené peníze.

A co spolužačky a kouření? Jaká je situace u Tebe ve třídě?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » středa 7. 9. 2011 9:18

Strašně si mi pomohl, opravdu super. Je mi 15. Matka, která kouří a studuje VŠ má díky cigaretám hromadu kamarádů, kamarádek prostě hrozná tlupa... kdežto nekuřáci s nimi ani nikam nemohou jít, protože ostatní kouří, ale jen oni ne.. Navíc venku, auta, diskoteky připadně, hospody, restaurace.. vždy někdo kouří.. Čili nevím co je tak horší.. jestli to vše okolo, nebo jedna cigareta denně. Nejsem žádnej skrček, myšleno tak, že nejsem kost a kůže.. nikdy jsem neměl ani zlomeniny, vážný nemoce.. krom nějakých chřipek atp.. takže myslím, že bych to snesl. Nechci se stát aktivním kuřákem, protože chci chodit do fitka, později do posilovny, na bojový sport atp. Ale už mě nebaví žít streotypně, sám o samotě.. Nevím.. doufám, že mě cigarety víc sblíží s ostatními abych si s nimi vytvořil přátelský vztah. Čili chci žít jinak, ale ani nevím jak vykročit.. chci chodit na diskoteky, žít prostě jinej život.. To, že nikotin uklidnuje je asi pravda no.. ale udělam vše proto, abych nenavýšil na 2 krabičky měsíčně např.. pouze jen jednu na měsíc.

Bylo mi řečeno, že si mám koupit LM modré, že jsou prý na začátek lepší a tak. A lehké teda jsou taky škodlivé? Nebo co třeba doutníky nebo něco takovýho? S doutníky bych mohl ještě být i frajer, dá se říct.. nicméně o to mi tak nějak ani nejde.


A jakou techniku mam dělat, poradíš mi? Vždy jsem kouřil tak, že jsem kouř do sebe natáhl a nechal ho v puse a pustil ven, čili jsem ho nenechal dostat až do plic.. nicméně parkrat sem to zkusil akorat jsem kašlal.. jinak se bojim rakoviny především.. ale když jsem se dočetl, že rakovinu je možné získat už pomalu jakkoliv dokonce novinka při oral. sexu.. tak mi to tak nějak je už fuk..
Mockrát ti děkuji, velice jsi mi pomohl a napsal přesně to co jsem potřeboval.

Ale moje otázka ještě další.. jak je mam koupit, když mi je 15?


Billda: Kouření mi tak nějak trochu i chutnalo, ale je to několik let.. navíc jsem si připadal jako "frajer", ale proč oni kouří?.. asi taky proto. Nekuřacka skupina neni možná.. kouří i spolužačky a tak.. takže nas je fakt minimum a to je o ničem.. Navíc chci navázat přátelský vztahy s většinou kuřáku.. zatim jsem sledoval především u holek kouření.. Slimky jsem taky koukal, především na KISS a jejich varianty - vanilka, jahoda a tak.. Ale fakt nechci aby se mi smáli.. jsem rozhodnutý pro LM.. nechci nic silnýho..
A vůbec, jaky jsou ty jahodovy atp?
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Sarkan » středa 7. 9. 2011 20:09

Osobně chápu Tvůj postoj. Každý dnes již závislý kuřák si na začátku říkal, že se nestane závislým a bude moci kdykoliv přestat. Většina to však po nějaké době již nedokáže. Na druhou stranu nemusíš brát všechna varování protikuřáckých aktivistů tak vážně.

Závislost na nikotinu je především, alespoň prvních několik let pravidelného kouření, záležitostí psychickou. Cigaretu si zapaluješ hlavně ze zvyku, kvůli ostatním apod.
Záleží ale jen na Tvé sebekontrole, zdali dokážeš odolat pokušení si zapálit, i když sis např. řekl, že ten den už kouřit nebudeš.

Fyzická závislost se projevuje jen u silných a dlouhodobých kuřáků, kterým se jistě nestaneš, pokud si budeš umět včas říci dost.
Slyšel jsem, že jeden člověk, co kouřil 60 cigaret denně po dobu 30 let přestal poté, co prodělal srdeční infarkt. Lidé jsou psychicky mnohem silnější, než si myslí, zvláště pokud jsou motivováni něčím, co je pro ně opravdu důležité.

Lehké cigarety jsou také škodlivé, i když obsahují méně dehtu a dalších chem. látek. "Light" cigareta je prostě "naředěná". Záleží ale také na způsobu kouření.

Při kouření cigaret je nutné vtahovat kouř do plic. Nicméně doporučuji napřed natáhnout do dutiny ústní (tím se kouř ochladí, takže Tě nebude tolik dráždit v krku a v plicích) a až poté jej normálně vdechnout do plic. Celé je to přirozené.

Ohledně věku: záleží samozřejmě na tom, na kolik vypadáš, ale spousta trafikantů ti cigarety bez okolků prodá. V případě, že budou chtít vidět občanku, slušně řekneš, že nemáš a na shledanou.
Sarkan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 35
Pohlaví: Muž
Registrován: 9. 11. 2009

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » středa 7. 9. 2011 20:16

Děkuji ti moc za odpověď. Mám vůli, protože chci chodit do fitka, posilovny, bojový sporty a tak.. Ale chci lépe zapadnout.. ono žít život o samotě a vyhýbat se lidem kvůli cigaretám je snad ještě horší. Beru je vážně, protože mám strach..

Dokážu si říct dost, kdyžtak to nahradim jinou činností.. ono chci kouřit pouze o přestavce velký.. jinak nesmíme mimo areal školy.. navíc to ani nejde stíhat, takže v pohodě.

Takže jsou lehké cigarety lepší? Klidně u nich zůstanu, ale aby nebyly víc škodlivé než normalní. A jak to je u doutníků?

Takže natáhnu do úst, chvíli nechám a poté se nadechnu a natáhnu do plic.. jak moc je riskantní rakovina jazyka a plic? Jeden vietnamec mě tipoval na 21let.. ale jak to bude u ostatních nevím.. Jinak mi bylo řečeno, abych normalně občanku ukázal, tak nevím.
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Billda » čtvrtek 8. 9. 2011 20:19

Přeju ti, abys do party zapadl, i když bych si na tvým místě tu cigaretu jako vstupenku na přijetí do party moc neidealizoval. Důležitější jsou tam myslím jiný věci - jestli s ostatníma držíš krok v oblečení, elektronice, kterou používáš, jestli máš aspoň podobnej okruh zájmů jako většina v partě, používáš stejnej slovník...
Ale koukám, že ve věci cigaret nejseš úplnej začátečník: minimálně ses už někde (?) informoval, že je dobré pro začátek koupit modrá LM, v trafice normálně ukázat občanku... :D

Jinak bys nám taky mohl napsat, jestli se ti líběj víc tvoje vrstevnice, spolužačky s cigaretou nebo jak to viděj tví spolužáci.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod muryru » čtvrtek 8. 9. 2011 21:13

Já si také myslím, že představa, že někdo začne kouřit, že zapadne do nějaké party, jen kvůli tomu že také kouří, je trochu naivní a zjednodušená. Důležitější myslím je to společné naladění, zájmy, vždycky bylo dobrý mít v partě nějakýho bližšího kamaráda, myslím že to všechno spíš přichází samo...a vůbec není důležité jestli člověk kouří nebo ne, i kdyby byl ve skupince jediný nekuřák, pokud má těm lidem co nabídnout, je něčím zajímavý ,případně umí a chce se přizpůsobit, tak by neměl mít žádný problém. Samozřejmě v některých teenagerských partách může jít o určitý hec ve smyslu, že když někdo nekouří, je něco míň, není jeden z nás, ale to už pak záleží na tom, jestli ta parta lidí stojí za to. Jinak tvůj pocit samoty podle mě určitě nepramení z toho, že většina ostatních (mezi které bys chtěl zjevně zapadnout) kouří, a ty ne (anebo jen pomalu začínáš), problém bude podle mě někde úplně jinde. Navíc mám z tvých řádků pocit, že v tvých očích je cigareta středobodem všeho dění, bez něhož prakticky vůbec nic nejde (mít kamarády, chodit do společnosti, komunikovat s lidmi, kteří kouří). Nesmysl. Bez cigarety můžeš dělat úplně všechno jako s cigaretou, chodit kam chceš a bavit se a kamarádit s kým chceš. A pokud to bez cigarety nejde, pochybuju, že s cigaretou to bude lepší.
Každopádně ti přeju abys našel ty správné přátele, svou pozici ve společnosti a byl sám se sebou spokojený, ať už s cigaretou, nebo bez.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » čtvrtek 8. 9. 2011 21:37

Já jsem zoufalý no.. nevím. navíc abych pravdu řekl, mam i na to chut.. Myslíš teda, že nemá cenu začít? Já si moc kamarady hledat neumím :)
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Billda » čtvrtek 8. 9. 2011 22:16

A co to takhle otočit? Aby s tebou chtěli naopak kamarádit ti druzí! Píšeš, že plánuješ chodit do fitka, později do posilovny, na bojový sport. Myslím, že takový činnosti dneska docela frčej a navíc vypracovaný kluci můžou před ostatníma docela frajeřit a u hezkejch slečen jenom bodovat... ;)

No ale jestli máš na to i chuť, pak tě od kouření asi nic neodradí... :? Každopádně se měj hezky!
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pátek 9. 9. 2011 9:32

To mě nenapadlo! To je moc dobrej nápad. Děkuji moc :) Jinak si tedy nemůžu dát ani příležitostně? Neřikam pravidelně.. ale třeba když budu mít chut.. co jsem si všiml, tak "slintám" když na ni myslim.. rodiče kouří.. kouřili předtim než se rozhodli pro mě.. kdoví.. třeba to mam v krvi.
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pátek 9. 9. 2011 12:10

Jinak co řikate na tohle..


http://wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010120007

+ dodatek od http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2006041802


Dodatek

Kouření tabáku "vynalezli" američtí domorodci, kteří vypozorovali jeho léčivé účinky. V čem spočívají?
Odkašlávání čistí plíce od hlenu obsahujícího zachycené prachové částice (i ty z radioaktivního spadu!), jichž se tělo jinak nemůže zbavit. Nekuřáci odkašlávají zřídka. (Tím ovšem nemám na mysli tzv. "suchý kašel", který signalizuje nebezpečné onemocnění plic.)
Při kouření pravého tabáku vzniká kyselina nikotinová (nicotinic acid), což je základní surovina niacinu, tedy B3, který si tělo neumí samo vyrobit, ale jenž je nezbytným koenzymem sloužícím při buněčném metabolizmu (tvorba energie), obnovování epitelu apod. Vlivem kouření produkují játra a pankreas specifické enzymy sloužící obecné ochraně těla, nejen plic. Kuřáci jsou prokazatelně méně nemocní a pokud onemocní, nebo se zraní, vyléčí se rychleji než nekuřáci. Jsou známy případy lidí, kteří s za nepřetržitého kouření sami vyléčili z rakoviny plic, a naproti tomu spoustu lidí, kteří pro zdraví přestali kouřit, za pár let složila rakovina, i když ne vždy plic. Vtip je v tom, že jakákoli rakovina může vzniknout jen tehdy, když játra a pankreas přestanou vyrábět zmíněné důležité enzymy - jejichž aktivita je na druhou stranu závislá na specifickém pH organizmu.
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pátek 9. 9. 2011 16:08

Tak bohužel jsem mimo fázi, abych zapadl.. tedka mam na to chut i normalně, slintam a nemyslim na nic jinyho.. čichl jsem si k cigarete a ta vůně byla nadherna :(

strašně slintám při pomyšlení na cigaretu, nemohu ani pomalu spát.. nemyslím na nic jiného.. ale strašně se bojím rakoviny, zdraví a všeho.. na peníze kašlu.. ale já už dál nemůžu trápim se..

Je zajimavé, že to začalo až ted v 15 letech.. Abych vás uvedl ještě lépe do mého problému... Matka kouří a kouřila.. kouří docela hodně.. a kouřila ještě předtím než mě měla.. než otěhotněla + otec totéž.. když prej byla těhotná.. tak toho nechala.. ale já nevím.. je možné, že to je dědičné? Čichl jsem si k cigaretě a ta vůně byla tak přijemná :( Prosím pomoc, co mám dělat..

Případně mi dejte nějaký odkaz na poradnu, kde je nějaký doktor at mi řekne víc.. Bojím se to říct rodičům ani to nechci, je mi to trapné a k doktorovi totéž, protože by se o tom pak dozvěděli rodiče :(
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pondělí 12. 9. 2011 14:47

No vidim, že mi nikdo poradit nechce.. :(
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Dara » pondělí 12. 9. 2011 17:38

Ja Ti poradím. Máš 15 rokov, a nemáš čo cigarety chytať! :x
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pondělí 12. 9. 2011 17:53

No musím se přiznat.. cigaretu jsem si zapalil, koupil.. Viceroy modré a chutnaji mi.. takže asi neni co řešit..


Ale PROSÍM.. jedna věc. Prý se když přestanu tloustne...A jak to je když kouřim každý den 1-2 cigarety? + - ? Někdy třeba ne, někdy 3.. Co se tedy pak děje?

Mimochodem kouřim cigarety co s nejmenšim dehtem, oxidem.. čili kdyby někdo jeste nějaký znal tak at mi řekne + chci tip na nějaký LUXUSNÍ cigarety.. něco jako black devil, ale k dostání v trafice a tak :)
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Billda » pondělí 12. 9. 2011 18:02

Pokud vím, tak´s chtěl s cigárem zapadnout do party ve škole, zatímco ty si tady báníš jen pro svoje soukromé potěšení... :roll: Copak, copak, se spolužáky (spolužačkami) o velký přestávce nešmakuje?? :?: :?:
Navíc´s tady prohlašoval, že je potřeba pro začátek začít modrejma elemkama, zatímco teď jsi se tady vytasil s modrejma viceroykama... :?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod AnonymRadsi » pondělí 12. 9. 2011 19:28

Je to celý pokroucený.. hledal jsem co nejpřijatelnější.. LM stojí cca 72kč a viceroy 65kč.. navíc to podlě me vyjde na stejno.. Chtěl zapadnout a pokusím se o to, jenže jaksi na to nemám odejít z lavice a jít si zapalit.. chce to čas. Moje chutě se vymkly kontrole no.. Uvažuji nad Viceroy silver, Black devil silver, Davidoff white.. Já hlavně koupil viceroy, protože mají krátké :)

Udělal jsem něco špatně? :(
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Vašek » úterý 18. 2. 2014 22:40

Moje přítelkyně nekouřila. Pak jsme si jednou udělali hezký večer a zapálila si se mnou Petru. Ta se jí zdála silná. Tak jsem ji koupil slimky LD růžové. Překvapilo jí to, že ji v tom podporuji. Teď si občas dá.
Vašek
nováček
 
Příspěvky: 6
Obrázky: 8
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 2. 2009
Bydliště: Letohrad
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Winston modré 100

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod radekr » pátek 21. 2. 2014 12:56

I Já jsem nedávno své manželce prozradil mou "úchylku" že mě strašně vzrušují krásné ženy s cigaretou.
No tak uvidíme co přinese čas... Strašně rád bych ji chtěl vidět kouřit!!! Je to pro mě jak afrodiziakum...ale to asi znáte. Čekám na to cca 10 let... ale je pravda,že jsem ji tuto mou slabost prozradil teprve nedávno.
Je víc takových manželů či partnerů jako Já ???
radekr
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 9. 9. 2009

Re: Začít, nezačít a jak?

Příspěvekod Vašek » středa 26. 2. 2014 1:03

Tak to jsme dva. Má milá se moc na veřejnosti s cigaretou neukazuje. Chodíme na cigárko vždycky večer. Ona kouří decentně jednu denně.
Vašek
nováček
 
Příspěvky: 6
Obrázky: 8
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 2. 2009
Bydliště: Letohrad
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Winston modré 100

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků