Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Citáty o pozitivech...

Příspěvekod Katmar » středa 25. 4. 2012 13:37

Založil bych zde nové téma, inspirované novou knihou, kterou jsem dostal - shodu okolností od antarice.

Je s podivem, že kniha samotná nemá s kouřením VŮBEC NIC společného a přesto je v ní odstavec, který NAPROSTO PŘESNĚ vystihuje základní VÝHODY kouření.

Už jen tyto v knize popsané výhody stojí za to.

Kniha nese název "Sám sobě střihačem" a popisuje zákonitosti střihu filmu.
Napsala ji paní Ekaterina Andrikanis - režisérka a scénáristka - má na kontě více než 160 filmů a dokumentů.

Zde zmíněný úryvek o střhu:

"Za pár hodin se váš mozek začne vařit. Obrazy se zpočátku budou rozpadávat na kusy, potom se slijí do šedé stejnorodé masy. Druhy spojení záběrů se vám začnou plést, varianty stavby epizod se budou přehazovat... Zachce se vám všechno zmačkat, zmuchlat... nechat všeho a zapomenout na to jako na děsivý sen.
Je to normální. Nebojte se toho. To zažívá i profesionální režizér, když se posadí ke stříhacímu zařízení.
Existuje na to jednoduchý lék. PŘESTÁVKA. Jestli jste kuřák, vylezte od počítače a běžte si zapálit. (ale nikdy nekuřte přímo u práce. Musíte se odtrhnout od obrazovky, podívat se na něco jiného, takříkajíc změnit krajinu před očima).

Jednou jsem už po kolikáté přestávala kouřit. Stalo se to náhodou v "střihačském" období. Za pár dní jsem nemohla pochopit, co se se mnou děje! Připlazím se domů a padám únavou. Nemám sílu ani povečeřet, nemluvě o komunikaci s rodinou. A to jsem už byla velká holka, zkušená a uznávaná režisérka. Měla jsem profesi v malíčku, netrávila jsem v práci více času, než bylo nezbytně třeba.

Přestala jsem kouřit! To je příčina mé únavy! Dřív - ať jsem chtěla nebo ne - jsem každou hodinu šla ven ze střižny, abych si zapálila. Kolemjdoucí kolegové se u mne zastavovali na kus řeči - měla jsem plnohodnotnou přestávku. A bez ní makám a makám, jako negr na plantáži! Proto jsem tak unavená! K čertu s těmi hloupostmi!
Budu zase kouřit jako normální filmaři!

Pravidelné přestávky jsou spíše intelektuální hygienou než prostým přerušováním práce."
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Citáty o pozitivech...

Příspěvekod antaric » středa 25. 4. 2012 14:31

Díky za citaci, já tu knížku četl cca před třema rokama - tohle jsem už neměl ve vědomí, ale jak jsi to napsal, mohu potvrdit, že to tam skutečně je :-)
A o tomhle kouření právě a především také je. Je to věc, kterou NIKDY militantní nekuřáci nepochopí. Protože NECHTĚJÍ pochopit. Možná i ZÁVIDÍ. A budou furt tvrdit, jak kuřácké pauzy zkracují pracovní dobu. Je to lež a mýtus. Je to konzistentní součást pracovního procesu, pro mě osobně i výborný refresh, odreagování. Nehledě na to, že mě často při cígu napadne řešení problému, se kterým u stolu nemohu hnout.
Militantní nekuřáci budou radši pořád makat jako negři na plantáži.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron