Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Samozhasínací cíga - jaká pitomost

Příspěvekod zax » sobota 28. 4. 2012 23:33

Ahoj,

tenhle můj příspěvek berte spíš jako takový vzteklý výkřik do prázdna, ale věřím, že tu někdo pochopí, o co mi jde a porozumí mému vzteku.

Takže EU nám nacpala samozhasínací cigára.. asi jsme to všichni dávno postřehli. Můj názor je, že to jsou totální blbci a hovada a vůbec tento zákon neplní svůj účel. Jasně - když někdo zachází s cigaretou nezodpovědně, tak se spálí, když s nožem, tak se pořeže, když s vodou, tak se utopí atd. Samozhasínací cigarety mají za účel zhasnout cigaretu v případě, že s ní jednáme nezodpovědně. Že si musím teď cígo desetkrát zapálit, než se mi podaří ho dokouřit do konce, čert to vem. Ale co jsem si všiml - a přisuzuji to právě samozhasínacím cigaretám, protože dřív jsem s tímhle problémy nikdy neměl - je, že při správném použití je cigareta více nebezpečná, než ta nezhasínací! Jsem snad jediný, komu se od té doby, co vyšel tenhle pablbský zákon, hůř daří típat cigarety a pak bojuje s neskutečně smradlavým kouřem linoucím se z popelníku? Děje se mi to teď pořád. Kdykoliv típnu cigaretu, nezávisle na množství vajglů v popelníku, musím se za minutu vrátit, prozkoumat každý vajgl, abych zjistil, ze kterého to jde a típnout jej znovu a mnohem důkladněji. Už vidím, jak jednou budu někam pospíchat, rychle dokouřím, típnu, vezmu si bundu, bundou omylem sejmu popelník a až někdy večer zjistím, že to tu všechno shořelo a že by se to vlastně nestalo, kdybych byl nezodpovědný a cigaretu prostě položil bez típnutí, nebo ji třeba hodil na zem, do postele, do koše, kamkoliv, protože prostě zhasne. Ale když to típnu, nezhasne.

To je ale kravina, co? Bohužel moje každodenní realita poslední dobou.
zax
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 29. 4. 2012

Re: Samozhasínací cíga - jaká pitomost

Příspěvekod antaric » neděle 29. 4. 2012 11:58

Rozhořčení se vůbec nedivím, když vidím spousty kuřáků, jak je rozčiluje neustálé zhasínání cigarety. Výmysl dlážděný dobrým úmyslem avšak schovaný za anonymitu EU, je obludným nesmyslem, který dokáže nadělat spíš více škody. Nezabránil ani nedávného požáru hradu Krásná Horka na Slovensku, který údajně chytil oheň od zapálené cigarety. Pravděpodobně se nedočkáme ani žádných statistik, které by poukázaly na menší počet požárů způsobených cigaretou. Protože je to neprůkazné. Jedině by musely existovat zcela nehořlavé cigarety.

Za samozhasínacími cigaretami tak vidím čistě a jen pouze zlý úmysl a pomstychtivost. Touha znepříjemňovat život. Od lidí typu MUDr. Eva Králíková, MUDr. Boris Štastný, MUDr. Leoš Heger, MUDr Kateřina Langrová a další. Jsem znepokojen, jak všichni tito lidé dostávají takovou mediální podporu a potlesk. Jsem znepokojen absencí plurality názorů, kdy dochází k demagogické a účelové manipulaci faktů. Jsem znepokojen falešností, zaslepeností a pokryteckým jednáním každého z nich.

Kuřáci jsou patrně největší menšinou ve společnosti. Kdo ovšem za ně bojuje, kdo vyvažuje jejich práva? Proč si nechávají kuřáci srát na hlavu? Proč si neuvědomují závažnost legislativních změn a úprav? Kdy postupně salámovou metodou dochází k vytlačování na okraj společnosti?

Vždyť kouřit je normální !

Projekt kuřačky.cz se za kuřáky staví a hodlá i do budoucna za ně bojovat, vyvažovat předsudky. Pokud chcete, aby kuřáci nebyli zcela omezeni, vytlačeni - podporujte nás, všemi možnými prostředky a způsoby! Je to důležité! Také dokud je čas!

Zatím jsme v defenzívě, ale jednou přijde mediální protitah. Kdy už nebudou lidé typu Eva Králíková tak na koni jako dnes.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Samozhasínací cíga - jaká pitomost

Příspěvekod Dara » neděle 29. 4. 2012 20:28

antaric: Ja by som za opatreniami ako samozhasínacie cigarety nevidela rozhodne zlomyseľnosť... Podľa môjho názoru existuje jedno veľmi jednoduché vysvetlenie na všetky podobné nezmysly vyprodukované EÚ. Myslím si, že ktokoľvek z nás si dokáže len ťažko predstaviť, akú obrovskú mašinériu úradníkov, výskumníkov, štatistov, analytikov a mnoho ďalšieho personálu orgány EÚ zamestnáva. Asi by ma niekto len veľmi ťažko presvedčil o tom, že tento personál je naozaj potrebný. Určite ale všetky tieto masy ľudí musia vykázať činnosť, musia vykázať, že niečo robia... Výsledkom ich práce je iste mnohokrát plytvanie peniazmi Euroobčanov - daňových poplatníkov, a hlúposti ako samozhasínacie cigarety, či predpísaný tvar ovocia a zeleniny, vďaka ktorému končia tony potravín na smetisku...v dobe, ktorú tak radi nazývame "kríza".
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron