Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Prospěšnost nikotinu dle studie vědců

Příspěvekod Ppss » pondělí 25. 6. 2012 16:11

Všude píší, jak je nikotin škodlivý, ale našel jsem část článku, kde se píše o pravém opaku:

Naproti tomu početné studie ve vědeckých časopisech dokumentují negativní korelaci mezi kouřením tabáku a Alzheimerovou nemocí, Parkinsonovou nemocí a ulcerózní kolitidou. To znamená, že kuřáci těmito nemocemi onemocní méně často než nekuřáci.
Tato zjištění vyvolala rozporuplné názory na nikotin.
Čistý nikotin nemá žádné kancerogenní vlastnosti.

Nikotin zlepšuje pozornost a učení.
Laboratorní pokusy prokázaly, že na nikotin odpovídají zejména ty vlastnosti mozku, jejichž funkce je spojována s učením a pamětí. Potkani vykazovali po podání nikotinu lepší výsledky ve vodním bludišti než zvířata bez nikotinu.

Psychické testy prokázaly, že nikoton zvýší pozornost a zlepší proces ukládání infromací u lidí. Testy byly prováděny u kuřáků a nekuřáků.
Nikoton prokazatelně zvyšoval pracovní paměť a pozornost, snižoval počet omylů,zkracoval reakční dobu, zvyšoval vizuální pozornost a dlouhodobé vizuální vnímání.

Toto je asi vše z článku z internetu
Ppss
VIP uživatel
 
Příspěvky: 362
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Bydliště: Slaný
Kouření: pravidelně
Počet denně: 25
Značky: Vinceroy červené

Re: Prospěšnost nikotinu dle studie vědců

Příspěvekod Pavel » pondělí 25. 6. 2012 17:35

Ale jo, v pohodě, tohle není vůbec nic nového, o tom se ví už dlouho. Nikotin nezabíjí ani neškodí, za to je odpovědný dehet a jiné karciogeny v cigaretách. Nikotin je dále pro spoustu lidí silně návykový, tedy není lehké s jeho přísunem přestat. Ale k tomu jsou už dnes alternativy bezpečnějšího přísunu- viz tolikrát zatracované E cigarety. Ale proč ne?
Pozoruji, jak se čím dál víc rozšiřují a v rukou žen mi nevadí.
Pavel
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 2122
Obrázky: 329
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 9. 2009
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Prospěšnost nikotinu dle studie vědců

Příspěvekod Ppss » úterý 26. 6. 2012 7:13

Souhlasíms Pavlem, že nikotin je neškodný a pro tělo dokonce prospěšný. Jen na něm vzniká velmi silná závislost, ale to k tomu holt patří. Elektronické cigarety jsou dneska v módě a to tím, že lze přijímat neškodný nikotin a naopak vyvarovat se dehtům atd.

Dokonce jsem četl někde v časopise, že jedna holka dříve nekuřačka, začala právě kvůli nikotinu kouřit elektronickou cigaretu. Říkala, že běžné cigarety kouřit nebude, jen potřebuje nikotin. Sice budu pak časem trochu závislá, ale to nevadí. Nikotin je dobrá věc psala v článku.

Co si o tom myslíte?
Ppss
VIP uživatel
 
Příspěvky: 362
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Bydliště: Slaný
Kouření: pravidelně
Počet denně: 25
Značky: Vinceroy červené

Re: Prospěšnost nikotinu dle studie vědců

Příspěvekod Pavel » úterý 26. 6. 2012 9:52

Ano, přesně tak, ten kdo se bojí škodlivosti cigaret může sáhnout po E cigaretě. A to je přesně ono- existuje bezpečnější alternativa- je možnost výběru
Pavel
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 2122
Obrázky: 329
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 9. 2009
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Prospěšnost nikotinu dle studie vědců

Příspěvekod Ppss » pondělí 31. 3. 2014 15:46

Teď jsem četl článek o prospěšnosti kouření:

Běžci, začněte kouřit!
Běžci, začněte kouřit!

MUDr. Nikotin se svým výzkumným týmem právě dokončil dlouhodobou experimentální studii, zkoumající pozitivní vliv kouření cigaret na výkonnost běžců. Přinášíme její závěrečnou část – přehled pěti hlavních důvodů, proč by měl každý běžec co nejdříve začít kouřit:
1. lék na lenost

Nepřekonatelným problémem velkého množství lidí, kteří chtějí začít pravidelně běhat, je jejich vlastní lenost. Chybí jim nějaký jasný cíl či důvod, často běhání odkládají na příště a tak vlastně stále znovu a znovu začínají. Kouření jim takový důvod poskytuje tím, že v jeho důsledku dochází k zužování cév (a tedy potenciálně k infarktu). Tak nás kouření prostě běhat donutí, neboť procesu zužování cév zabraňuje pouze intenzivní proudění krve při běhu, a naše lenost je vyléčena.
2. zaručené zhubnutí

Jedním z hlavních důvodů, proč člověk běhá, je to, že chce zhubnout. Bohužel se mu to téměř nikdy nepodaří, protože má po běhání velký hlad a přejídá se. Kouření je v tomto ohledu zaručeným prostředkem jak zhubnout doopravdy. Pár kusovek místo oběda a večeře – a kilogramy rychle ubývají. A navíc ta výhoda při tréninku, když s sebou nemusíme tahat žádné energetické tyčinky a gely, protože krabička cigaret se nám snadno vejde do kapsy!
3. přátelé

Běhání je většinou samotářská záležitost, málokdy si při něm můžeme s někým promluvit. Kouření však lidi spojuje a zajistí nám partu přátel. Při pravidelných přestávkách v běhu, věnovaných cigaretě, si můžeme společně zapálit a v klidu popovídat. Důkazem sounáležitosti mezi běhajícími kuřáky a možností pro čin fair play je moment, kdy nabídneme cigaretu tomu, komu právě došly. U nové skupiny kouřících běžců pak mohou být nezapomenutelnými ty chvíle, kdy koluje stmelující cigareta…
4. sebedůvěra

Ten, kdo začíná kouřit, tak často činí proto, aby posílil svou sebedůvěru. Právě sebejistota a sebedůvěra je ale to, co chybí mnoha běžcům při závodech. Ležérně vykouřená cigareta, provázená kamenným obličejem hráče pokeru, nám při rozcvičování před závodem výrazně zvýší sebevědomí a soupeřům nažene strach. Mají-li někteří z nich poznámky nebo dělají ksichty, foukneme jim kouř do toho jejich.
5. smysl života

Dokáže si pravidelný běžec představit období svého pozdního stáří, kdy už nebude schopen běhat tak, jak byl celý život zvyklý? Nedokáže. Kouření je z tohoto pohledu jedinečnou možností, jak ušetřit člověka oné nesmyslné části života na samém konci, kdy nelze dělat běžné činnosti (natožpak běhat). Kuřák prostě umře včas.

Revoluční myšlenka propojení běhu a kouření už začíná nabývat své reálné podoby. Největší český výrobce a prodejce tabákových výrobků oznámil, že se ještě letos v Kutné Hoře uskuteční Philip Morris Running Cup. Jeho součástí budou tři hlavní závody: Marlboro maraton pro muže, Petra půlmaraton pro ženy a Camel kilometr pro seniory. Doprovodným, ale s výhledem do budoucnosti možná nejdůležitějším závodem pak bude Start běh pro děti a mládež.
Milan Kůtek foto

Milan Kůtek, 14. 8. 2010

přečteno: 7939/7817×, 5 komentářů

Hodnoť článek

1
2
3
4
5
5 z 5 hvězd

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

meme | 7. 3. 2014 21.19 hod. | 94.230.150.xx
14 let bez cigárka, před tim klidně 60, ale zejm.pod bod 3 bych se podepsala, s kolika lidma jsem se seznámila u cigára :-D

meme | 7. 3. 2014 21.18 hod. | 94.230.150.xx
14 let bez cigárka, před tim klidně 60, ale zejm.pod bod 3 bych se podepsala, s kolika lidma jsem se seznámila u cigára :-D

MM | 7. 3. 2014 18.57 hod. | 62.245.107.xx
Ja bohužel souhlasím s Davem, jenže ja zas povolila po 6 týdnech a denně s tim bojovala a chci zas, je to fakt těžký. Pořad dokola.

Veronika Vávrová | 3. 3. 2011 15.46 hod. | 80.188.169.xxx
Absolutně nechápu smysl článku. Ani pokud jde o recesi.

Dav | 15. 8. 2010 8.06 hod. | 89.176.197.x
A věříte, že jako pro bývalého kuřáka, který už dva roky bojuje denně s absťákem, jsou pro mě všechny ty vypsané důvody vcelku akceptovatelné? Takže ještě jeden takhle motivující článek a já fakt znova začnu. :-)
Ppss
VIP uživatel
 
Příspěvky: 362
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Bydliště: Slaný
Kouření: pravidelně
Počet denně: 25
Značky: Vinceroy červené

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník