Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Billda » pátek 24. 4. 2015 18:05

Rozhovor se Zibim pod názvem "Katolícky kňaz Zbigniew Czendlik: Pánu Bohu sa niektoré veci nevydarili" z 24.12.2014 na http://zivot.cas.sk/clanok/19088/katoli ... nevydarili

Výňatky z rozhovoru:

Zhovárali sme sa striedavo, vo farskej kuchyni a v obývačke, kde sme fúkali dym z cigariet do kozuba, aby ho nebolo cítiť. Lanškrounský farár, ktorého priatelia volajú Zibi, je totiž náruživým fajčiarom. Zbigniew Czendlik iba kolegu poprosil, že nechce byť na fotke s cigaretou.

Koľko cigariet vyfajčíte denne?

Dve škatuľky.

Nechceli ste sa toho zbaviť?

Kedysi som chcel, ale teraz už nechcem. Začal som fajčiť na futbale, pretože moji spoluhráči, ktorí fajčili, hrali lepšie. Vravel som si: Asi na tom niečo bude. Nebolo nič (smiech).

Futbal už nehrávate, prešli ste na golf…

Niektorí ľudia sa pohoršovali, keď videli farára v trenírkach a že mladí chlapci na mňa kričali: Ty vole, jak hraješ! Ty vole, přihrej! Hľadal som dôstojnejší šport. Začal som s golfom a oni opäť hovorili: To je hrozné, náš farár hrá taký snobský šport. Bolo lepšie, keď hrával futbal. Ale je to príjemné, premýšľam pri tom. Je to ako pri cigaretách, keď si zapálim, mám veľa nápadov. Ja vravím: Nie je svätý bez kadidla. Raz som sa rozprával s jedným onkológom a po chvíli som nevydržal a hovorím: Pán profesor, musím sa vám vyspovedať. Je mi to trápne, ale ja fajčím. A on na to: Keď už, tak fajčite s potešením a rád, pretože výčitky svedomia vám ublížia viac ako samotné fajčenie. Odvtedy fajčím s potešením a rád. Uvedomil som si totiž jednu vec – keby som ako kňaz v ľuďoch, ktorí prídu do kostola, vyvolával výčitky svedomia, skracoval by som im život. Nie som boží štátny zástupca, ale boží advokát. Nie som tu na to, aby som súdil, ale aby som ospravedlňoval. Je to paradox, kam sa dá posunúť od cigariet, však? Vravím, že na pôde bez hnoja nič krásne nevyrastie. Pán Boh má najlepšiu recyklátorskú firmu, nepracuje s dokonalým materiálom, ale s tým, čo niekto odhodí a dokáže vytvoriť krásne veci.

Máte nejaké zlozvyky?

Pokiaľ sa zhodneme na tom, že fajčenie nie je zlozvyk, tak nemám zlozvyky. „Zlo-zvyk“ je vlastne zvyk robiť niečo zlé. To, že sa niekedy zachovám zle, je niečo iné, to sa mi stáva. Nie som sterilný, v živote som toho dosť pohnojil.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Katmar » sobota 25. 4. 2015 14:52

Skvělý článek, skvělý rozhovor. Myslím, že zde onen farář velmi dobře vystihl celou podstatu lidského konání.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Ramilie » neděle 3. 1. 2016 21:07

Bohužel dnešní společnost se snaží v kuřácích vyvolat pocit viny a studu - za to, že kouří. :(
Já už jsem si kolikrát říkala, co je horší - jestli samotné kouření nebo ty kecy od všech, ty "varovné" nápisy na krabičkách... Říkám si, kolik lidí mají přímo na svědomí cigarety, a kolik nocebo efekt?
Ramilie
uživatel
 
Příspěvky: 14
Pohlaví: Žena
Registrován: 17. 3. 2015
Kouření: pravidelně
Počet denně: 8
Značky: Viceroy, P&S, Bensonky, Winston, Phillip Morris

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod antaric » neděle 3. 1. 2016 23:49

Já považuji za alarmující, když i nakonec paní doktorka Králíková, v podzimním pořadu Máte slovo na ČT1, prohlásí, resp. potvrdí, že POLOVINY kuřáků se jakékoli nemoci či choroby (připisované kouření) zcela vyhnou. Že se to statisticky týká pouze té druhé poloviny. Domnívám se, že jakákoli účelová interpretace statistik na podporu domněnky výrazné škodlivosti kouření či i samotné varovné nápisy či obrázky na krabičkách, jsou zcela na hraně žalovatelnosti. Coby šíření poplašných zpráv a účelové uvádění spotřebitele v omyl.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Sisian » úterý 5. 1. 2016 6:27

Toho pana faráře "znám" jen z televize a dycky na mě působil jako rozumnej a moudrej chlap. Ten rozhovor to jen potvrzuje. Dík za něj.
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Gizela » pátek 8. 1. 2016 10:25

Jsem ráda, že pan farář máten názor na kouření. Také pro mě je cigareta relaxací po celodením shonu a starostí.Doufám, že takových názorů na kouření bude přibývat.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Re: Jeden zdravý názor na kouření od české celebrity

Příspěvekod Gizela » neděle 10. 1. 2016 15:18

Já sama si nemyslím, že pouze kouření vyvolává zdravotní problémy. Je řada jiných věcí jako tučná jídla, málo pohybu, stres atd. Já sama kouřím od 14 let a žádné zdravotní obtíže nemám, snad jen trochu chraplavý hlas.Rozhodně ani v budoucnosti nechci přestat kouřit jen to trocho omezit. Jinak se snažím jíst zdravě a pokud mi to mé zaměstnání kadeřnice umožňuje věnuji se také turistice.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron