Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Rituály a zlozvyky

Příspěvekod ivi717 » středa 12. 3. 2008 21:18

Mám na vás všechny kuřáky,kuřačky,milovníky a obdivovatele dotaz -
máte u kouření nějaké rituály,nebo zlozvyky?
Mám známou,která pokaždé z nově otevřené krabičky jednu cigaretu otočí filtrem dolů,dá ji zpátky a vykouří ji až naposled,prý proto,aby měla celý den štěstí,kamarád zas pro změnu každou cigaretu před zapálením olízne po spoji papírku po celé délce,prý aby líp hořela.......
Jak jste na tom vy ??
ivi717
uživatel
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 4
Pohlaví: Žena
Registrován: 10. 1. 2008
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod Kasoun » středa 12. 3. 2008 21:54

No, to s tou otočenou cigaretou jsem taky dřív dělal. Při vykouření té poslední se pak mělo přát nějaké přání, které se prý mělo vyplnit ... Ale jelikož to tak nějak nefungovalo, vykašlal jsem se na to a teď asi žádné rituály nemám ... :-) Nepočítám-li nutkání gentlemansky ženám připalovat cigarety ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod MBL » středa 12. 3. 2008 22:52

nejake specialne ritualy moc nemam. cigarety su pre mna taka normalna vec, akurat samotne fajcenie je ritual. taka 5 minutova chvilka oddychu od denneho stresu. jediny ritual su hratky s krabickou (tocenie) a obcasne aj s foliou na krabicke (skladanie do roznych tvarov). Ak sa to teda da nazvat ritualom. Ale podobne veci ako otacanie cigariet nie, aj ked poznam vela ludi ktori to tak robia (zvacsa zeny).
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Příspěvekod Tato » čtvrtek 13. 3. 2008 11:19

Ivi ten nápad s tou první cigaretou mne docela zaujal a tak ho vyzkouším. Jinak nějaké rituály nemám nepočítám li promačkání cigarety.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod petrr » čtvrtek 13. 3. 2008 20:48

Já jsem nekuřák, ale moje přítekyně také jednu otáčí a nechává jí naposledny....prý to přináší štěstí, ale nevím:-)
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Příspěvekod antaric » čtvrtek 20. 3. 2008 22:55

Trošku jste mě s otázkou zaskočili, zatím jsem si nic jako rituály u sebe neuvědomoval :-) Ale je pravdou, že to, co člověk dělá opakovaně, pravidelně, se vlastně rituálem stává. Takže i načínání krabičky - stržení celofánu, vnitřní příklopky, zmačkání, zahození, vytažení první, "rovnání"... Máte asi pravdu, i tohle všechno jsou rituály.

S otočením první a vrácení zpět - to jsem slyšel prvně, ale jak vidno, z reakcí všech, je to poměrně časté. U mě ale - snažím se být nepověrčivý :-)

Možná bych ještě napsal, co se asi jako rituál dá považovat - po načnutí krabičky část cigaret přendavám do dokouřené prázdné - dělám si tak místo pro zapalovač. Mám rád, když ho mám rovnou v krabičce, ne extra :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Evelika » pátek 21. 3. 2008 19:18

Nevím, nedá se říci, že bych měla nějaký rituál, snad jen pomačkání (promnutí) cigaretky před zapálením....
O té obrácené cigaretě v krabičce slyším (tedy čtu:-))poprvé, že bych to zkusila...???;-)
Olizování to ano, to dělá i můj partner :-)
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvekod ivi717 » sobota 22. 3. 2008 18:27

Tak jako Antaric,taky dávám zapalovač do krabičky,takže mám nejraději placaté,úzké a většinou v barvě krabičky :-) Sloupávám kolek před otevřením krabičky,promačkávam cigarety a pak ten rituál největší...to první vdechnutí a vychutnání ...pak už můžu dělat cokoli :-)
ivi717
uživatel
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 4
Pohlaví: Žena
Registrován: 10. 1. 2008
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod antaric » sobota 22. 3. 2008 23:46

Ivi: Vidíš, kolek :-) Ten jsi mi připomněla :-) Já krabičku otevírám, jako kdyby tam kolek nebyl, úplně ho ignoruju, nevím o něm :-)
Zapalovače mám taky radši menší, tenčí, lépe piezo (i když moc nevydrží).

Ale ta barva, aby Ti ladila ke krabičce, to už je fakt luxus :-))) Já mívám všechny možný a nemožný zapalovače, z poslední doby vede jeden červenej se sněhulákem :-))
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » pondělí 24. 3. 2008 11:40

Žádné rituály nemám, jenom jsem třeba archivoval vykouřené krabičky a dělal si sbírku...
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod renegade » pondělí 28. 6. 2010 20:03

Tak jsem na tom stejně jako muryru :) . Krabičky si taky archivuju (Camelky za poslední 2 roky měly asi 6 limi. edicí, vždy se jen měnil vzhled, chut naštěstí pořád stejná :D )
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod kaaya » čtvrtek 29. 7. 2010 23:26

-obracím cigaretu - ne že bych věřila, že je šťastná nebo plní přání, spíš jen zvyk ze střední. a taky je v tom trochu vypočítavosti - málokdo si sice řekne o poslední cígo v krabičce, ale když už, tak je fajn mít výmluvu ("promiň, ale přáníčkovou ti přece dát nemůžu..." :D )

-zakládám zapalovače

-kolky odtrhávám po vykouření tak půlky krabičky

-krabičku dávám na "její" místa - v každý tašce, kabelce, batohu... mám vyhrazenou "cígovou přihrádku", v kabátu nebo saku patří krabička do pravý kapsy, v kalhotech zase do levý, a tak podobně
kaaya
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 7. 2010

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod SESA » pátek 30. 7. 2010 0:15

Jéééžííššš.. :) To je rituálek.. obracení cigarety. Díky za připomínku! Přáníčková cigareta.. :mrgreen: Naprosto bez chyby..
V saku do levé, v kalhotech do pravé. Tak to má být 8-) . Výborný příspěvek-fakt díky! Směju se ještě ted'.. ne tobě, ale těm různým zvykům..
U sebe nevím - občas zašlápnu nedopalek levou nohou (nevím proč..) a taky občas "promnu" cigaretu..
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod kaaya » neděle 8. 8. 2010 1:12

SESA: jsem ráda, že jsem pobavila :lol:
když jsem byla před chvílí kouřit na balkoně, uvědomila jsem si, že mam ještě jen super rituál :D

potom, co načnu novou krabičku, jedno retko obrátim, druhý vytáhnu a zapálim si ho, se pustim do skládání "odpadu" - toho celofánu a "pozlacenýho" papíru do malýho úhlednýho balíčku - když jsem s tim hotová, má to tak 15x10x5mm a drží to složený i po odhození do popelníku :lol:
kaaya
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 7. 2010

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod SESA » neděle 8. 8. 2010 9:55

kaaya píše:..má to tak 15x10x5mm a drží to složený i po odhození do popelníku :lol:
Že ty máš po ruce šupleru, nebo pravítko..? :mrgreen: . Hlavně že to drží.. :lol: Dokonalé.
Nádherný rituál! Netřeba slov, úplně to vidím.. :D :)
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Rituály a zlozvyky

Příspěvekod antaric » pondělí 9. 8. 2010 10:02

SESA píše:
kaaya píše:..má to tak 15x10x5mm a drží to složený i po odhození do popelníku :lol:
Že ty máš po ruce šupleru, nebo pravítko..? :mrgreen: . Hlavně že to drží.. :lol: Dokonalé.
Nádherný rituál! Netřeba slov, úplně to vidím.. :D :)

Myslím, že existují lidé, co mají grafické oko - že k tomu, aby něco něco určili, nepotřebují měřidlo :-) Jinak je to možná spíš nadsázka potvrzující, s jakou pečlivostí si kaaya vyhraje při skládání :-) Já osobně, na to, jak jsem trpělivej a pečlivej, tak tohle by mě asi nebavilo :-) Nicméně se mi to moc líbí a rád bych tě při tom kaayo pozoroval :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků