Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Kouříte, když jste nemocní ?

ANO, kouřím a chutná mi to
8
31%
Kouřím, i když mi to vlastně nechutná
6
23%
NE, když jsem nemocný(á) , tak mi to nechutná
12
46%
Kouřím jen když jsem nemocný(á) :-)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 26

Kouříte, když jste nemocní ?

Příspěvekod Kasoun » úterý 8. 4. 2008 17:09

Tak mě napadlo, jestli si nedokážete odpustit cigaretu, i když jste třeba nemocní. Nechal jsem se inspirovat, když jsem procházel Vinohradskou nemocnicí a na balkóně viděl náruživě vypalovat jednu slečnu v županu ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod antaric » úterý 8. 4. 2008 17:17

Dobrá anketa :-) Já moc nemocný nejsem, skoro vůbec (ťuk, ťuk), takže to příliš vyhodnotit nemohu. Moje odpověď je někde mezi dvojkou (ano, nechutná) až trojkou (ne, nechutná, nemám chuť) - pro trojku jsem nakonec dal hlas.

Je asi pravda, že tělo je jaksi v jiném rozpoložení, slabosti, nechutenství. Asi záleží i na typu nemoci. Ta tvoje kuřačka v županu - kdoví jak byla nemocná :-)

Ale s tím, že kuřačky vypalují s chutí i během nemoci, jsem se už setkal :-) Dokonce i při zápalu plic (ale to jen z doslechu, jestli tomu věřit, to už nechám na vás.. :-) )
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » úterý 8. 4. 2008 17:24

No, je fakt že bývalá (Veronika) taky kouřila při zápalu plic, i když až v pozdnější fázi ... :-) A mám ještě jeden postřeh (i když se nejedná o nemoc ... :-) hrozně jí chutnaly cigarety, když měla ty dny co nemají dívky rády ... :-)

Ta dívka z balkónu pravda nevypadala, že by měla nějaké plicní problémy, jen mě tak inspirovala ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod MBL » úterý 8. 4. 2008 17:40

u mna to je tiez tak na pomedzi, ked som chory tak sa snazim vo vlastnom zaujme fajcenie obmedzit (aj ked nepatrim medzi nejakych brutalnych zavislakov), kazdopadne ked ma to chyti a citim sa lepsie, tak si cigaretku rad doprajem (aspon si overim ako dobre na tom som - na zaklade toho ako sa to prejavi). kazdopadne pri kasli, nadche, chripke alebo podobnych ochoreniach preventivne nefajcim, aspon mi potom cigareta po vyzdraveni viac chuti (o to viac sa na nu tesim)

poznam rovnako aj ludi ktory si to nedokazu odpustit, moja byvala priatelka rovnako zaryto fajcila aj ked bola chora (svojim sposobom sa mi to pacilo, ale na druhej strane si to mohla odpustit)

taktiez som hlasoval za 3. ale poznam moc ludi pre ktorych sa moznosti 1 a 2 hodia do znacnej miery
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Příspěvekod muryru » úterý 8. 4. 2008 19:22

Když jsem nemocný, tak mi to zpravidla nechutná.....pokud myslíme
klasickou nemoc typu chřipka, angína apod...občas dokonce nemám chuť
ani když jsem zdravý, nejsem teď závislý kuřák...

Vzpomínám na dva pobyty v nemocnici - s infekčním onemocněním (celý měsíc v karanténě, jako teenager) a o pár let později s úrazem nohy (týden). To jsem naopak měl na cigaretu zvýšenou chuť a využíval každé příležitosti.
Na tom infekčním (pražská Bulovka) bylo smíšené oddělení (na pokojích to ale bylo podle pohlaví:-) a na patře vzpomínám že bylo pár náruživých kuřaček (z toho jedna strašně příjemná a hezká sedmnáctka)...a taky kouřících sestřiček. Přes tehdy ještě nízký věk jsem se s jednou z nich sblížil a občas jsem si s ní zapálil v sesterně-kuřárně...
Pacienti kuřárnu neměli, kouřilo se především v koupelně (spiklenecky
jsme si se spolupacienty předávali klíče a občas i kuřivo) nebo na WC

Stejně tak jsem se setkával s kouřícíma pacientkama, když jsem
měl ten úraz...tam byla ale normální kuřárna na chodbě, nemocnice Slaný. I když jsem pěkně pajdal o berlích, vždycky jsem našel sílu se
přibelhat, když tam byla jedna hezká kuřačka-pacientka. Ale tam jsem
byl krátce...
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod Evelika » úterý 8. 4. 2008 21:38

Hlasovala jsem za C :-) člověk má kolikrát co dělat, aby to udýchal :-))
Pravdou ale je, že jakmile se mi krapek uleví, už to zkouším!
Nejprve jen zlehýnka .... a pak.... už vím, že jsem zdravá ! :-D
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvekod Tato » středa 9. 4. 2008 14:40

Volím třetí možnost, ačkoliv nemocný příliš často nejsem. Ale když mne chztí chřipka a mám vysoké horečky, tak na cigaretu ani nepomyslím.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

ahoj

Příspěvekod peterhh » čtvrtek 10. 4. 2008 5:42

Tak ked som chory tiez mi to velmi nechutna, ale skusam ked sa uz citim lepsie, potom uz zacinam citit tu slast pri kazdom vdechu a vychutnavam si cigaretku o to viac. Uz viem ze som zdravy...aj ked vlastne chory moc nebyvam.....
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Příspěvekod antaric » pátek 11. 4. 2008 9:14

Z vašich odpovědí se celkem dají abstrahovat dva poznatky:
  • Když už je chuť na cigaretu a její vykouření proběhne naplno, se slastí a nic to negativního neprovede, tak se dá říci, že jsme už zdraví.
  • Většina z vás tu napsala, že moc nemocní nebýváte. Tím úspěšně boříte zavedený mýtus a kliš0, že kuřáci bývají automaticky více nemocní. Automaticky neplatí nikdy nic - další vzkaz odpůrcům kouření... (U sebe ještě zajímavé pozorování - od té doby, co kouřím pravidelně, mám i lepší průběh alergie - v květnu, červnu, kdy jsem ji míval.)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků