Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Vaše zkušenosti s různými značkami cigaret, zážitky, doporučení, recenze

Nejnávykovější cigarety

Příspěvekod David77 » středa 17. 8. 2011 17:52

Každá cigareta zpravidla obsahuje nějaký obsah nikotinu. Třeba Slimky 0,1mg, červené Startky 0,8 mg, ale jiné speciální i více.

Zajímalo by mě, zda platí. Pokud budu kouřit silnější cigarety (s vyšším obsahem nikotinu) budu dříve na cigaretách (nikotinu) závislý, než ten kdo kouří jen ty nejslabší. Nebo návykovost záleží i na jiných parametrech?

Jsou ženy, které vykouří 30 denně silných cigaret (červená Malbora). Mě by zajímalo, zda jsou kuřačky závislé na nikotinu, které vykouří 30 Slimnek denně? Jednu takovou jsem včera zahlédl, jak si zapaluje čtvrtou Slimky zasebou. Není pak lepší přejít na klasiku?


Jaké znáte nejslabší cigarety na trhu?

Jaké znáte nejsilnější cigarety na trhu? (klidně i nějaké speciální)
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Nejnávykovější cigarety

Příspěvekod renegade » čtvrtek 18. 8. 2011 22:51

Ahoj:

Nejslabší: Karelia Slims (0,1 mg/ks mikotin)

Nejsilnější: Davidoff Classic (0,9 mg/ks nikotin)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Nejnávykovější cigarety

Příspěvekod antaric » pátek 19. 8. 2011 8:34

Ppss: Vím, že máš tahle témata rád :-) Bohužel si nepamatuju na žádnou studii, která by se tomu věnovala. Myslím ale, že všeobecně neplatí, že čím víc nikotinu, tím více něčeho dalšího. Údaje udávané na krabičkách jsou jen strojová měření. Ve skutečnosti je každý kuřák individualita, každý kouří jinak, jinak dlouho potahuje, šlukuje, vydechuje - záleží na stylu kouření, podle toho se liší i absorbovaný obsah nejen nikotinu. Jinak se kouří i lehké a tvrdé cigarety. Věřím tomu, že někdy z lehkých dostane do sebe podobně věcí jako někdo jiný s tvrdými - podle stylu kouření. Někdo dává přednost lehkým (i když vykouří hodně a otázka silnějších je na místě), ale tvrdé jsou na něj moc, v jeden okamžik, potřebuje to mít "rozředěné".
Myslím, že k závislosti vede spíš způsob kouření než obsah nikotinu. Ale nevím, na to jsou určitě povolanější a moudřejší, kteří by k tomu mohli něco říct.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Nejnávykovější cigarety

Příspěvekod antaric » pátek 19. 8. 2011 8:38

Nejsilnější cigarety - mám pocit, že existuje nějaký limit (asi 1 mg), od kterého se dané cigarety nesmějí prodávat (u nás, v EU, nevím přesně). Z tohoto důvodu se u nás neprodávají např. Gitanes - jsou tak nedostatkové a je po nich poptávka.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Nejnávykovější cigarety

Příspěvekod Dara » pátek 19. 8. 2011 23:38

Musím zareagovať,ako fajčiarka fajčiaca pravidelne 20 slimiek denne. Samozrejme, že by pre mňa nebolo lepšie prejsť na silnejšie cigarety. A dôvod? Spomínali sa tu Davidoff classic, mala som možnosť ochutnať, a točila sa mi hlava a celé poobede som už na cigaretu chuť nemala. :lol: Keby som fajčila silnejšie cigarety, možno by som ich vyfajčila menej, či už preto že mi chuťovo tak nesedia, alebo preto že sú silnejšie. No ale keby som chcela fajčiť menšie množstvo cigariet, tak sa posnažím vyfajčiť menšie množstvo slimiek. Ide o to že mi tá krabička denne akurát vyhovuje, fajčím rada a chutí mi to, tých 20 je pre mňa tak akurát. Ak by som mala fajčiť len preto aby som do seba nadávkovala určité množstvo nikotínu..to by som sa radšej pokúsila prestať!!! Takže si radšej urobím radosť troma slimkami po sebe než to "odbavím" jednou ťažkou cigaretou ;)

Ešte doplním že najslabšou značkou je Karelia Slims Ultima,teda bledá krabička. Karelia Slims sa predávajú tuším 4 druhy.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Zpět na Značky cigaret

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník