Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Vaše zkušenosti s různými značkami cigaret, zážitky, doporučení, recenze

Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod Billda » čtvrtek 26. 4. 2012 21:41

Už dlouho se vnitřně podivuju nad tím, že se kuřácká veřejnost zatím nedožaduje nějakých průřezových spotřebitelských testů na kvalitu cigaret - alespoň těch nejvíce prodávaných u nás. Přitom kuřáci patří k výrazné spotřebitelské skupině občanů tohoto státu. Testuje se už kdeco - i tzv. nezdravé pochutiny (např. čokoláda), ale cigarety jsou automaticky v tomto směru outsidery. Přitom na obale se vůbec (ani miniaturními texty!) nedozvíme "zemi původu" použitého tabáku, nemáme tam rozepsáno složení "syrové cigarety" s použitými "éčky" a chemickými aromaty atd.... Máme tam jen jakési amorfní 3 položky složení cigaretového kouře, které ale neodkazují k nějakému datu, kdy by byla provedena nějaká analýza (jako se to třeba uvádí u složení minerálních vod) a léta letoucí jsou tyto údaje beze změny.
Hlídá vůbec někdo, aby se tabák do cigaret nepančoval, nenastavoval??
Kdypak asi budeme moci do našeho dotazníku pro focené kuřačky uvést novou možnost k otázce na důvod obliby určité značky: "na základě výsledků spotřebitelského testu"?

P.S.: na některých krabičkách jsem si všiml, je výrobcem uváděn bezplatný telefonický kontakt na její tzv. linku kvality, ale o její "kvalitě" mám docela pochybnosti ze své zkušenosti z minulosti... Volal jste třeba někdo z vás na tuto linku, abyste si třeba stěžoval na proměnlivou chuťovou kvalitu stále stejné značky? Napište!
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod Dara » úterý 1. 5. 2012 8:30

Billda: Je to zaujímavý nápad, ale pravdupovediac si neviem predstaviť, ako by taký test vyzeral. Pôžitok z fajčenia je niečo tak subjektívne, že sa to nedá paušalizovať. Napríklad sa tu nie raz riešilo, že my ženy vnímame cigarety inak, než muži. Potom napríklad sila cigariet... Niekto povie, že slimky sú zlé, lebo z nich nedostane svoju dávku... niekomu zas lahodné jemné cigarety vyhovujú, a silné cigarety považuje za nechutné. Niekomu vyhovuje mentolová príchuť, pre iných je to rušivé. Možno si niekto povie, že takto sa dajú vnímať aj napríklad testy áut, alebo mobilov... u týchto sa však dá vymenovať súbor vlastností, čísel, funkcii, skrátka fakty a subjektívny názor pisateľa ich len dopĺňa. Neviem si dosť dobre predstaviť, aké fakty by sa takto dali udávať o cigaretách...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod Billda » úterý 1. 5. 2012 17:36

Dara: Neměl jsem samozřejmě na mysli nějakou subjektivní stránku věci, tj. rozmanitost nahlížení na "chutnost" cigaret. Cigarety by si podle mě zkrátka zaloužily - už jenom s ohledem na to, kolik mají u nás konzumentů - aby se jim věnovala přinejmenším rovnocenná pozornost s ostatními druhy pochutin, které jsou podrobovány nejrůznějšími testy ať už od dozorových orgánů či na popud redakcí nejrůznějších periodik, které si mnohdy nejrůznější testování u nejrůznějších laboratoří a odborníků objednávají samy.
Myslím si, že by bylo rozhodně méně pokrytecké a více profesionální přinejmenším to, kdyby se např. kuřák/kuřačka z krabičky cigaret namísto naprosto frázovitých varování v černém rámečku dozvěděl/a, odkud pochází tabák v šarži cigaret, kterou si právě koupil/a, co všechno obsahuje nezapálená cigareta - např. kolik zbytečných "éček" atd. A testy, které jsem měl na mysli, by se měly zaměřit hlavně na to, zda cigareta opravdu obsahuje, co má a neobsahuje něco nedovoleného či prostě sice "nezávadného" nicméně něčeho, co jako náhražka snižuje chuťový efekt. Nechce se mi totiž věřit, že by v současné době, kdy nejrůznější koncerny ve snaze stlačit ceny výrobků co nejníže, se chovaly tabákové firmy u nás jinak. Kolikrát se totiž subjektivně přistihnu - přestože si kupuju stejnou značku cigaret - že mě určitá krabička prostě nechutná a i když si říkám, že to bude asi jen nějakou mou chvilkovou chťovou indispozicí, jistého podezření, že s kvalitou výroby něco není v pořádku, se prostě nedokážu zbavit.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod zdenda123 » středa 20. 6. 2012 8:06

zdenda123
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 89
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 3. 11. 2007

Re: Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod Billda » středa 20. 6. 2012 14:31

Mám pocit, že tato adresa je už tady na fóru známá. V ní jde však o "test kvality" subjektivní - ve smyslu co komu jak chutná. Ale to, že nějaká cigareta někomu chutná, ještě neznamená, že musí být zároveň i kvalitní. :)

Tématem tohoto vlákna jsem ale mířil k neexistenci nějakého objektivního testu kvality cigaret, který se provádí v laboratořích a za pomocí nejrůznějších odborníků.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Kdypak se asi dočkáme testu kvality značek cigaret?

Příspěvekod TomasamoT » úterý 19. 1. 2016 22:35

Myslím si ze ty tři údaje jsou z cigarety ne z kouře. Ale třeba na modrých Viceroy je napsáno něco jako Američani British Tabacco.
TomasamoT
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 1. 2016
Kouření: příležitostně
Počet denně: 1
Značky: Viceroy

Zpět na Značky cigaret

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník