Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Diskuse o tom, jaké typy kuřaček máme nejradši

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Enyce » čtvrtek 11. 4. 2013 11:48

qqii píše:Ahoj omlováme že reaguji pozdě.
Já jsem byla těhotná a taky jsem se rozmýšlela jestli kouřit.
A ŹÁDNÉ STUDIE NEBYLI TAK JSEM SE ROZHODLA.
Kouřím od 13 let začala jsem s kámoškama.
A teď je mi 21 mám roční holčičku.
V těhotenstvý jsem hulila krabku denně a chodila do baru s kámoškama pít drinki a DÍTĚ JE V POHODĚ.
Souhlasím s Katmar


qqii:Prepáč ale to čo si teraz napísala sa ti zdá normálne? Chváliš sa nám tu ako si v tehotenskom čase pila bola v zafajčenom prostredí a sama si fajčila.Prepáč podľa mňa v tomto prípade nieje priestor na chválenie sa práve naopak ani by som to nikde nepísal.To, že je tvoje baby ,,zatiaľ" v poriadku ano navonok možno je, ale čo keď pribudajúcimi rokmi už budú viditeľné a očividné následky tvojho chovania sa v tehotenskom veku ? Potom čo urobíš budeš si hovoriť aká som bola hlúpa , že si sa takto sebecky zachovala voči vlastnému dieťatu? Verím ale že bábo bude v poriadku aj napriek tomu akým spôsobom bolo vychovávane v bruchu pretože ono zato nemôže.Ale keď mám všeobecne hodnotiť tvoj príspevok tak je to jeden veľký fail :oops:
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » čtvrtek 11. 4. 2013 18:13

Možno by som dokázala do určitej miery chápať takúto situáciu: Žena bola pred tehotenstvom dlhé roky silnou fajčiarkou, otehotnela, čaká dieťatko, bojuje so sebou a snaží sa nefajčiť, ale možno sa jej niekedy stane, že proste zlyhá a zapáli si...neschvaľujem to, ale vedela by som to pochopiť a neodsudzovať. Proste, človek má svoje limity a niekedy pevná vôľa nieje postačujúca. Ak by to takú ženu veľmi mrzelo a snažila by sa s tým z celej svojej sily bojovať, neodsúdila by som ju...
Ja sama som počas oboch tehotenstiev nefajčila. Som dosť úzkostlivá matka a jednoducho výčitky svedomia boli silnejšie, než chuť na cigarety. Tehotenstvo je krásnym obdobím života ženy a zvládnuť ho bez cigariet naozaj nieje taký problém... Úprimne ma zaráža už len to, že jedna žena - matka môže stav svojho dieťatka odbaviť frázou "dítě je v pohodě"... som úprimne pohoršená. Až ma napadá otázka, či vôbec je v poriadku, že takejto nezodpovednej osobe štát ponechá plnú zodpovednosť za život toho nevinného stvorenia... Drinky, bary, cigarety počas tehotenstva... qqii nehnevaj sa, ale čo si Ty za človeka? :shock:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod qqii » sobota 13. 4. 2013 20:17

Jak myslíte.Já to tak udělala.
qqii
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 21. 2. 2013

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Katmar » sobota 13. 4. 2013 21:33

Ahoj qqii, jsou zde příspěvky rozhorlené :-), příspěvky neutrální i příspěvky které Tě ani nikoho jiného při kouření v těhotenství neodsuzují. A protože jsme server ve většině lidí, kteří jsou tolerantní, respektující svobodné rozhodnutí každého jednotlivce, který je sám zodpovědný za svůj život i život své rodiny, rozhodně Ti nabízíme možnost se účastnit soutěže miss kuřačka - těhotná již nejsi, takže to zde nebude již pohoršovat nikoho.
Na focení máš v každém případě možnost si vzít dítě s sebou (hlídání dětí kuřačkám ZAJIŠŤUJEME!!!)
Rozhodně se přihlaš. Buď přes přihlášku na stránkách, nebo do soukromé zprávy jakémukoliv administrátorovi (muryru, antaric) podrobnější podmínky s Tebou určitě domluví.
Díky!
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Rakama » pondělí 27. 4. 2015 12:38

jedná se pouze o nezodpovědnost a takovým by měli dítě odebrat :/ jako sorry ale záměrně způsobovat svému dítěti nemoci a defekty. To je horší než týrání dítěte...
Rakama
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: Žena
Registrován: 27. 4. 2015
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Davidoff

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod bobo » úterý 28. 4. 2015 10:02

To je přesně ta povrchní reakce, která se učiní bez zvážení všech aspektů - podle tohoto krátkozrakého názoru by se totiž musely snad všechny kuřačky kastrovat. Co je podle tebe lepší - nekouřit, prožít celé těhotenství ve stresu a bez možnosti úlevy od něj a pak s vysokou pravděpodobností porodit psychicky labilní dítě, nebo kouřením riskovat nižší porodní váhu a další potencionální problémy. Doporučuji si nejdříve o tom přečíst nějaké studie a pak teprve dělat závěry. Samozřejmě idelální je během těhotenství nekouřit. Ale to neznamená, že nekouřit za každou cenu není horší než kouřit...
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » úterý 28. 4. 2015 10:47

héééj, diškriminácia! Já bych se taky chtěla pokochat pohledem na hezkýho sexy těhotnýho kuřáka... a mam smůlu... Co s tím jako budete dělat?:D:D:D
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Enyce » úterý 28. 4. 2015 13:35

Sisian píše:Čau Daro,
nač tak složitý vysvětlování a přesvědčování? Jsem od 11 let kuřačka, je mi 23 let, kouřila sem i těhotná a dítě je v poho, akorát melo trocha absťáky, třesy, plakalo a tak..ale 3 cíga před kojením a bylo to.... 2 krabky deně a je vše v klidu. malé sou už skoro 2 roky a je v pohodě. Tak nestraš!!!!
Sabina - Sisian.




Veľa tvojich prosebeckych komentárov ma udivuje veď podľa toho čo tu píšeš tak tvoj život bereš ako svet je gombička a starám sa len o seba :o :o :oviď tento komentár.... ( dítě je v poho, akorát melo trocha absťáky, třesy, plakalo a tak)
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » úterý 28. 4. 2015 14:12

... to Enyce: sice až tak nechápu proč se tady šťouráme ve 3 roky starých věcech a co muj příspěvek z května 2012 tady po dnešní jeho exhumaci má znamenat... ale já se dobře bavím...
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » neděle 10. 5. 2015 23:38

Sisian: V kútiku duše dúfam, že to, čo tu píšeš je len nejaká Tvoja svojská forma sebarealizácie a nezakladá sa to na pravde...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » pondělí 11. 5. 2015 6:43

Dara: mě vynech... nespletla ses v adresátce? Já nepsala o chlastání po barech v těhotenství...!! a tak.
Jsem kuřačka, ano ;) :D ale ne magor...
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod trexton » čtvrtek 21. 5. 2015 8:21

Souhlasím s Antaricem. Ono to s tím kouřením je daleko složitější nežli je prezentováno mnohdy i odborníky. Mám za život vypozorovanou jednu věc, na možná již dobrých třech tisícovkách klientů ze své praxe a ta se týká i těhotenství a životosprávy nejen po tuto dobu. Osobně jsem za skoro 17 let praxe nabyl poznatku že ABSOLUTNE a zcela rozhodující faktor ovlivnující stav těla je stav mysli. Mohla by za tím být tečka, pro mne, beru to jako fakt, ale přesto jeden typický příkladů z reality. Zena 64 let s diagnozou CHOPN (chronická obstrukční nemoc - častá prý zejména u dlouhodobých kuřáků), nikdy nekouřila, manžel nekuřák, nikdy nepracovala v prašném prostředí, žije na malém městě mimo centrum - ne u silnice apod. - v bytovém domě. Nemohla pochopit jak její kamarádka kuřačka (od patnácti let cca 10-15 cigaret za den dle životního období) a o pět let starší, ji může pomáhat do třetího patra s nákupem....kamarádka 69 let (kuřačka), dvě děti a pět vnoučat bez jakékoliv negativní ananmnézy u dětí. Kouřila obě těhotenství cca 10 cigaret za den.

Rozdíl?

Nekuřačka s CHOPN neustále labilní nejistá, starostlivá málokdy s úsměvem (i na fotografiích z mládí atd.). Kamarádka závislá na nikotinu vždy vše s úsměvem a s pozitivním přístupem k životu a bez stresů-celoživotně, prostě sluníčko. Kuřačka dostatek pohybu, ovoce a zeleniny, minimum červeného masa atd....nekuřačka na klasické české kuchyni a v prvním stupni obezity....a takových příkladů mohu uvést u žen tak dvěstě, třista. Ano, zažil jsem i kuřačky nemocné s typickými nemocemi kuřáků, ale ROZHODNE nebyly ve většině. Troufám si dokonce tvrdit že to je tak 60:40 v neprospěch nekuřaček.

A nazvěte si to klidně demogogií, není to tak, je statisticky vyloučeno abych pracoval s nahodilou výsečí klientů kteří mají štěstí a tím pádem předkládal omyl.

Samozřejmě že pro zdraví, je ideální nekouřit (nepřidávat další možný faktor) a být s přístupem k životu (stav mysli) jako mnou uváděná kuřačka ve věku 69 let, ale vhodnou kombinací práce s psyché a dostatečnou saturací vitamínů přírodního nechemického původu, spolu s dostatkem pohybu LZE eliminovat rizika požitku z nikotinu na statisticky únosnou hodnotu. Na závěr mám ještě poznatek od kolegyně co dělá 30 let na rentgenu. Rakovina plic u žen dle její praxe tak půl na půl kuřačky a nekuřačky. Ač sama nekuřačka a odpůrce tabakismu uznala, že to je zarážející fakt. U mužů to je prý bohužel podle ní tak 70:30 v neprospěch kuřáků.

Takže pokud zde Antaric opakovaně uvádí, že to je pouze FAKTOR tak souhlasím, ano je to JEDEN faktor asi tak z deseti a je jen na každém, jak moc významný bude. V těhotenství je důležité mít dobrou životosprávu, to je bez debaty, ale pokud už tam závislost je a NEJDE eliminovat, tak je daleko lepší omezit kouření na nezbytně nutné počty dávek tak, aby nevznikaly negativní stavy typu abstinenční příznaky, deprese atd.

Případně IDEALNE přejít na nikotinovou substituci (náhradu) po dobu těhotenství.

Pokud je stav imunity těhotné kuřačky normální a kuřačka nepije alkohol, případně nebere opiáty nebo jiné drogy či nevhodné léky, je riziko problémů stejné jako u nekuřaček (vyjma rizika potratu u silných kuřaček). A imunitu si oslabujeme PREDEVSIM stresem, na to nezapomínejme i v případě těhotných kuřaček.

To ale neplatí o horší možnosti otěhotnění a udržení plodu, tam jsou kuřačky v nevýhodě, v prvním případě šanci na otěhodnění ovlivnuje nejen počet vykouřených cigaret za den, ale také délka kouření v čase, v druhém počet vykouřených cigaret za den, čím vyšší tím vyšší šance na spontánní potrat především díky samovolnému odloučení placenty.). Jinak podle několika statistik z posledních pár let je v CR s anamnézou kouření v těhotenství cca 30% žen. Tzn. pokud je nějaké riziko významné, myslím si že to je zejména u silnějších kuřaček a to nedonošení plodu.

Na úplný konec ještě k osudu kamarádek. Nekuřačka po pěti letech s CHOPN je již prakticky trvale hospitalizována v nemocnici a kuřačka ve věku 74 let tam za ní pořád chodí......

A poslední věc která možná bude také lehce kontroverzní.....předpokládám, že pokud někdo obdivuje krásu kuřáctví na ženách a chodí na stránky (jakékoliv) které se snaží toto prezentovat pozitivně což se pánům zde daří excelentně a být protiváhou fanatické honbě společnosti na kuřáky a kuřačky a píše do diskuzí na takových stránkách, může používat mírnější výrazy jako je magor apod. Slušnost mezi lidmi a tolerance je základ myslím. Základ všeho. Zejména ta tolerance souvisí s tou slušností, kdo bývá tolerantní bývá i slušný.
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod antaric » čtvrtek 21. 5. 2015 11:44

trexton: Děkuji za příspěvek, je to jeden z nejlepších příspěvků na stránkách vůbec. Mám radost, že se někdo na věci a problematiku dívá s přístupem, který svědčí o pokoře a otevřenosti, k tajemství a bohatství života a k zázrakům, kterými naše životy bezesporu jsou. O to víc, o co víc za tebou stojí praktické a letité zkušenosti z praxe a ne přefiltrování přes něco účelově zkresleného. Že nic neplatí automaticky - že zdraví je souhra tolika věcí, jak máš pravdu, často rád zdůrazňuju slovo FAKTOR.

Poselstvím projektu je právě nejen téma jako takové, přitažlivost a elegance žen s cigaretou, ale díky tomu vyvažování předsudků, borcení mýtů a rozčeřování hladin pokrytectví, které v lidech je. Posláním je lidem otevírat mysl, vstřícnost k jinakosti, empatie, aby se lidé učili měřit jedním metrem a ne dvojím, byli spravedliví k sobě, i k druhým. Nehráli si na vlastníky jediné možné pravdy, ukazování prstem ve falešnosti. Tuhle svobodu v sobě lidé potřebují, nejde zdaleka o kouření, ale o celkový přístup k životu, k lidem, sami k sobě.

Byl bys dobrým argumentátorem v diskuzích s paní doktorkou Králíkovou (již se jinak dostává neúměrné a nezasloužené pozornosti).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod trexton » pátek 22. 5. 2015 7:59

Děkuji za pochvalu, vy si ji ale se svým teamem zasloužíte více, poněvadž dosah, resp. přesah vaší práce je větší nežli se zdá. Děláte dobrou práci, jakožto přirozenou protiváhu informačního marasmu tabakobijců :) Děláte práci i za jiné lidi co milují svobodu.

Já se ozvat musel už, protože to tady je fakt divné v té společnosti. Ta přetvářka, resp. pokrytectví je skoro až v patologických rozměrech napříč společností. Jen tak na okraj uvedu jeden fascinující příklad prokazující totální účelovost kampaní proti kouření. Tím je pandemie diabetes mellitus neboli nechvalně známé cukrovky. Střízlivé odhady hovoří o skoro milionu nemocných touto systémovou chorobou v CR a odhady do roku 2030 ukazují na až neuvěřitelných 20% nemocných v populaci. A diabetes, byt se to mnohým zdá, není chřipka, je to velmi závažné onemocnění postihující všechny orgány v těle.

Všichni tady vědí co to zapříčinuje (stejně jako u tabáku), průšvih už je, stojí to desítky miliard ročně to léčit a co se děje???? NIC. I s katastrofou za rohem (stáčí zagoooglit a články o ekonomickém dopadu diabetu v CR i do budoucnosti lze v pohodě najít), se nic nekoná......

Ale absolutně nic.....jsou snad někde kampaně o tom aby se lidé více hýbali? Jsou lidé s nadváhou vyháněni sníst si svoji kremroli a chléb se sádlem někam na dvorek? Reguluje snad někdo obsah cukru ve sladkostech pro děti? Zakazuje snad někdo někomu jezdit autem a MHD v rámci kampaně proti obezitě a nadváze což je právě s nedostatkem pohybu snad jediný faktory ke vzniku diabetu druhého typu? NIKOLIV !!!

Máme vyšší daně na cukr jako ve Svédsku protože způsobuje nejen nadváhu ale i další nemoci??? NIKOLIV !!! Nebo jsme snad zakázali se skoro 10% diabetiků v populaci bisfenoly typu A v obalech na jídlo, které se prokazatelně podílejí na oslabení funkce slinivky a tím podporují rozvoj diabetu jako třeba opět Svédsko??? NIKOLIV !!!

Klídek pohoda, jen ti smradlavý kuřáci jsou špatní.....a tak dostanou co proto.....Nicméně poslední impuls k reakci byl po přečtení této diskuze o těhotných kuřačkách a některých reakcích zdejších přispěvatelů.....

Respektování osobní svobody je čím dál více svazované různými zákony, vyhláškami a nařízeními.....lidé ale nejsou nesvéprávní blbci a KAZDY jedinec má svoji svobodnou vůli a nezadatelné právo VOLBY v jakékoliv fázi života, nebo oblasti. Tato základní hodnota je posvátná a jakékoliv pokusy narušit konzistenci tohoto stavu skončily v historii lidstva neslavně. Dříve či později.

Dalším základním kamenem jakékoliv demokratické společnosti je RESPEKT k druhému se vším co k tomu patří. Pokud je RESPEKT, je i SVOBODA. A pokud je SVOBODA je i POHODA. RESPEKT, SVOBODA, POHODA........

A svobodu VOLBY má i těhotná matka. Je to STEJNE jako s matkou a její začínající dvanáctiletou kuřačkou, což se zde hojně probíralo také. SVOBODA rozhodování je nezadatelné právo každého jedince. Naše civilizace stojí (a padá) zejména na respektování svobody druhých a toleranci k odlišnostem jiných. To si asi málokdo uvědomuje. Právě na těchto základech, bez nich skončí, rozpadne se, nebo se stane totalitní společností a to už tady snad bylo.......Každý jsme originál a každý máme svoji svobodnou vůli a také ZODPOVEDNOST za sebe sama. Tečka. Pěkný den všem co mají rádi svobodu a sebe sama nade vše, protože milovat sebe znamená milovat i druhé, nebot jak praví klasik: jeden jsme :-)
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » pátek 22. 5. 2015 10:54

to trexton:
pane, četla jsem vaše přispěvky. několikrat a opakovaně. jste prostě super. asi budete hodně vzdělanej. ja nejsem tak vzdělaná abych to tak uměla napsat, občas mi vyletí nějaký slovo který asi nepatří na veřejnost ale co... ja sem už pár let chodim si číst co si lidi myslej a tak. čtu skoro všecko a když mě něco zaujme nebo vytočí tak napíšu svý. snažila sem se už dřív vysvětlit že se já sama do nikoho nenavážim, ale když si kuřačka zapálí, hnedky se nějakej votravnej aktivista najde. snažila jsem se *x* krát naznačit že kuřáci nesměj bejt nekuřákama trpění někde na okraji jak nějaký prašivci s cejchem... použila jsem příklad že a proč se u pumpy nebo v tescu nekouří... no a pak když tady nedávno ta paní s tou dcerkou se veřejně ptala na názor, byla to zajimavá debata. a byla by i zajimavější kdyby to svymi agresivními netolerantnimi slovensky psanými příspěvky "někdo" neposunul až k hranici nesnášenlivosti a nepochopení - tím tu debatu zabili...
a ještě jedno: krásně jste to napsal s těma cukrama. vidim často matky jak cpou děti hambáčema, hranolkama, energy drinkama a podobnym hnusem. Ale jasně - je to očima lidí v pořádku... jejich tlustej buřt co neudělá dva dřepy a neohne se za tkaničkou na botě je přece roztomilej chlapeček ..., ale když si mladá mamina zapálí, tak je často oheň na střeše... a co kdyby si s mamkou třeba zapálila její dospívající dcerka? No to je na popravu...! :)
a tak je to v očích veřejnosti s kdečim, nejen s kouřením... určo mi rozumíte.
už to ukončim.
prostě jsem vam chtěla veřejně napsat že jste napsal dva super příspěvky. :)
Sabina
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky

Příspěvekod bobo » neděle 24. 5. 2015 21:01

K hledání dvojího nebo pokryteckého přístupu se nemusí chodit ani tak daleko - stačí se podívat na "blízkého kamaráda" tabáku, a sice alkohol. Snad každý má ve své širší rodině někoho, koho se nějakým způsobem dotýká alkoholismus. U něj je to o to horší, že krom zdravotních rizik se jeho nestřídmé užívání podepisuje na osbnosti člověka či na vztazích s okolím. Ze svého oklolí znám plno jinak miliónových lidí, kteří občas napijou ikdyž ví, kolik problémů jim to už přineslo a přinese. O známých osobnostech nemluvě. Přestože rizikově užívá alkohol cca pětina dospělého obyvatelstva, v televizi vesele běží reklamní spoty zaměřené na děti a náctileté ve smyslu jak je fajn se napít, pít znamená užít si, "rozjet to", být s přáteli atd. Přitom se nad tím nikdo nepohoršuje - dokážete si představit, že by se ve veřejnoprávní televizi objevila reklama na cigarety ve stejném stylu !?
Já osobně sice nekouřím, ale vždycky lépe ponesu to, že moje dítě kouří než že nestřídmě pije...
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Těhotné kuřačky

Příspěvekod Billda » čtvrtek 28. 5. 2015 15:44

trexton:
ano, to pokrytectví při prezentování kultu cukru, sladkostí a cukráren jako něčeho "hodného pochvaly, atributu způsobnosti a především jako vychvalované alternativy k cigaretám" se tady vštěpuje už malým dětem. Zkuste si přečíst např. tuto pohádku ze stránek http://www.nekuratka.cz:

O zlé víle Čudimůře

V jednom novinovém stánku, v takovém, kde to bylo cítit tabákem a kouřem, bydlela zlá víla, která se jmenovala Čudimůra. Moc se jí v tom zakouřeném krámku líbilo a dobře dařilo. Všude bylo plno barevných krabiček, ve kterých bydlely její dcery, dlouhé, štíhlé Čudimůrky.

Nic dobrého v nich nebylo. Byly hubené, tělo měly vycpané škodlivým tabákem. Jediné, co opravdu uměly, bylo vypouštět jedovatý dým. A ten dým stará Čudimůra právě ke své spokojenopsti nejvíce potřebovala. Čím více cigaretového kouře a šedého dýmu, tím lépe pro Čudimůru.

Když paní prodavačka prodávala někomu třeba noviny, Čudimůra vždycky přistrčila jednu svou dceru a nebo hned celých dvacet v barevné krabičce. Lidé si je kupovali, dávali si je do kapes, tašek a kufříků a nosili si je domů, do práce a třeba i na hřiště. To se pak Čudimůra nejvíce radovala! Když někdo probudil Čudimůrku a ta začala kolem sebe vypouštět štiplavý jedovatý dým, poskakovala Čudimůra blahem, protože teprve nyní plnila nejškodlivější úkol.

Jednou, zrovna, když paní prodavačka prodala hodně cigaret, řádila Čudimůra radostí tak, až se celý novinový stánek natřásal. Všiml si toho malý Jirka. Přiběhl ke stánku a povídá: „Paní prodavačko, stánek vám spadne na hlavu, co to tady děláte?" Nešťastná prodavačka si povzdechla: „Já přeci nedělám nic, to ono samo tak haraší, a to už kolikátý den!" „To je divné, to by se mělo vypátrat," mínil Jirka. Jenomže strašidlo řádilo tak, až z toho paní prodavčka onemocněla a stánek byl zavřený.

Za několik dnů vystřídala prodavačku jiná, docela mladá slečna, která měla moc ráda děti. Bylo jí líto, že do stánku děti nakupovat nechodí. Taky co by tam kupovaly? A tak se rozhodla, že objedná žvýkačky, bonbony a sušené ovoce, a taky omalovánky, vystřihovánky i dětské časopisy, tužky a barvičky. Druhý den nové zboží dovezli. A teď nastal problém, kam s ním? Všude na policích bydlely Čudimůrky v krabičkách a žvýkačky, omalovánky a tužky se nikam nevešly. Slečna se s tím ale dlouho netrápila. Nové zboží prostě za staré vyměnila.

Lidé si dál chodili do stánku kupovat noviny a časopisy, začaly sem přibíhat i děti, kterým už měla slečna prodavačka co prodávat. Nejvíce chodil Jirka, který ještě stále přemýšlel, co to tenkrát v tom stánku strašilo. Víte to vy?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Těhotné kuřačky

Příspěvekod trexton » pondělí 1. 6. 2015 11:50

...chudák Jirka.....a tak jak chodil a přemýšlel dostával čím dál větší chuť na bonbóny. Tak si je začal kupovat, což mu asi tak po půl roce nestačilo a stal se pravidelným návštěvníkem nedaleké cukrárny......tam chodil několik let až do své plnoletosti. Pravidelně.........a za ty roky už byl tak obézní že nic neřešil.....vše mu bylo jedno, jen si všiml, že je sám a nikdo s ním nekamarádí.....neměl ani moc peněz, protože aby uspokojil svoji potřebu denní dávky cukru nechával v cukrárničce každý den v pohodě i tři stovky.

Jednou z cukrárny zamířil do výčepu hned naproti. Výčep už byl také nekuřácký protože začal platil nějaký kouzelný zákon který pamatoval za druhé na jejich dobro (díky rozumným politikům již víme, jak jsme byli nesvéprávní a sobě vlastně nebezpeční když jsme asi v jakémsi transu zbaveni smyslů chodili do hospod a barů). Jak tam tak vešel, všiml si, že tam lidé jenom pijí alkohol. Také si rychle spočítal výhodnost dvou malých panáků a třech piv.......vyjdou na polovinu nežli návštěva v cukrárně a je mu potom daleko lépe, déle u toho posedí a dokonce je poté i trochu veselý.

Když mu bylo padesát a čekal na interně v nemocnici na vyšetření, poněvadž si za ta léta propil několik životně důležitých orgánů potkal na chodbě slečnu prodavačku z bývalého stánku....sice ji prvních pár okamžiků nemohl poznat, vážila snad stotřicet kilo a byla o berlích, nicméně ta jiskra v oku zůstala a také nos se moc nezměnil.....jelikož byl chvilku čas, zapředl s ní rozhovor.....dozvěděl se docela mnoho. Poté co přestala prodávat cigarety se dala na sladké. Seděla tam mezi bonbóny a jedla a jedla.....něco mu to připomínalo....také mu sdělila svůj názor na to, jak byla hrozně hloupá, prý vždy chtěla kouřit, ale ten tlak okolí a všude propagované nekuřáctví jí to nedovolil a místo toho s těžkou nadváhou a cukrovkou nemohla mít děti. A to je tolik milovala.......

.....je mi z toho fakt smutno, dávám sem odkaz na článek kde se kromě dokola omílaných "pravd" tabakobijců objevuje také to, co mám potvrzené z praxe. Za rakovinou plic zdaleka není jen a jen proklaté kouření. Jak jsem již zde uvedl myslím si, že to je minimálně půl napůl. Tudíž konkrétně u žen velmi diskutabilní co za touto nemocí opravdu stojí.

...zde odkaz na článek:

http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-le ... ?id=702914
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Těhotné kuřačky

Příspěvekod David77 » středa 3. 6. 2015 12:49

Můj názor je ten, že není dobré v těhotenství kouřit, ale poku žena, dívka je běžně silnou kuřačkou kouřící několik let ( třeba od 16.let) třeba 20, 30,40 atd. denně, tak v žádném případě není dobré s kouřením úplně přestávat, neboť pro nenarozený plod musí mít náhlá abstinence nikotinu velký šok a způsobit další problémy. Žena je pak bez cigarety nervózní a to není pro děcko určitě dobré. Ideální je to prostě omezit, ale kouřit dál.
Všude se nebezpečí kouření v těhotenství přeceňuje, ale třeba pár cigaret denně pro těhotnou ženu nějaké velké riziko nepředstavuje.
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Těhotné kuřačky

Příspěvekod ccy777 » pondělí 5. 12. 2016 16:22

If a woman smoke, she should continue to smoke because quit smoke cause more problem.
ccy777
nováček
 
Příspěvky: 4
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 8. 2011

PředchozíDalší

Zpět na Jaké ženy se nám s cigaretou líbí?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník