Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Proč se nám líbí ženy s cigaretou?

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod vivek5 » neděle 11. 4. 2010 17:20

One of the best texts about "smoking fetish phenomenon" (capnolagnia), which I`ve found:

http://www.bostonphoenix.com/archive/fe ... oking.html

And quotation from the end of this text: "smoking fetish is "a double-edged sword," says Dian Hanson, editor of Leg Show, the nation's largest fetish magazine. Women, she says, tend to leave men who make them feel like they're playing second fiddle to a cigarette. But at the same time, "their [fetish] will give them a greater sexual happiness than most of us will ever know."

Abby Ehmann, editor of Extreme Fetish magazine, puts it this way: "We're all freaks to some degree." After all, sex is always equal parts weirdness and magic, equally fantastic and odd. We usually laugh at fetishes as a way of averting our eyes from something that makes us deeply uncomfortable. Most of us will never know exactly what it is we're missing. Talking to a law-student friend of mine, I explained the intense, unfailing sexual power that fetish objects have over their possessors.

"Wow," she said. "I want a fetish."
vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod Adam_Chybie30 » středa 12. 5. 2010 6:32

We mnie smoking fetyszystę obudziła taka pani wychowawczyni w sanatorium w którym się leczyłem (jestem "easy rider" ;) na wózku). Miała na imię Grażyna i paliła chyba "Kapitany" (Vivek są one jeszcze w sprzedaży u nas????), ona mogła mieć koło 30-dziestki, ja może z 12 letnie pachole. A wy drodzy Administratorzy jak zaczeliście? :)
Adam_Chybie30
uživatel
 
Příspěvky: 38
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 4. 2010

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod Adam_Chybie30 » středa 12. 5. 2010 9:54

Diky Pavle, ciekawe co inni powiedzą? ;) A czy na waszym forum są jakieś aktywne dziewczyny? (nie mam na myśli oczywiście tych ze zdjęć i filmów, tylko takie piszące tu).Pozdrav for all
Adam_Chybie30
uživatel
 
Příspěvky: 38
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 4. 2010

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod muryru » středa 12. 5. 2010 11:50

Odpověď na Adamovu otázku A wy drodzy Administratorzy jak zaczeliście?

Nó..mě se líbí kuřačky od puberty, od doby kdy jsem se začal zajímat o dívky a ženy, taky od těch 12-13 let.
Zaujaly mě samozřejmě starší holky a mladé ženy v místě mého bydliště, vypíchnul bych jednu tehdy mladou
učitelku ze ZŠ (J.D.) ale bylo jich mnohem víc, které se mi vryly do paměti, hodně mě fascinovaly kuřačky ve
vlacích v kuřáckých kupé, měl jsem jako syn pracovníka ČD volnou jízdenku po celé republice a hodně jsem
jezdil vlakem, záměrně lezl do kuřáckých kupé, kde byly krásné kuřačky, k nimž bych se jinak neměl šanci
dostat, vychutnával si je, někdy se povedla i konverzace.
Důležitý byl i skoro měsíční pobyt v nemocnici na podzim 1989, na infekčním na Bulovce s toxoplazmózou,
to mi bylo 13 let, tam byly krásné sestřičky vypalující v sesterně, ta doba mě taky velmi ovlivnila.
Potom v průběhu 90.let, už jako dospělému, se mi kuřačky líbily pořád, užíval jsem si je, ale nijak více
jsem se tomu nevěnoval, prostě-byla-li v mé přítomnosti pěkná žena kuřačka, bylo to pro mě příjemné,
přitahovalo mě to, byl jsem v jejich přítomnosti rád, ale víc jsem to neřešil, ani si neuvědomoval nějakou
odlišnost od jiných mladých mužů (kterým žena s cigaretou nic neříká). Naštěstí jsem byl v té době
ve společnosti kuřaček docela hodně.
Zlom nastal v internetové době, u mě řekněme po roce 2000, kdy mě díky novým technickým možnostem
téma zaujalo mnohem víc i mimo "reálný život", řekl bych že stoupl můj zájem cíleně o ženy s cigaretou,
uvědomil jsem si naplno své priority, zkonfrontoval jsem se s podobně naladěnými lidmi (později v době
našich stránek i spřátelil, což je prostě fantastický). Zároveň mě nikdy nebavilo být jen pouhý konzument,
nejprve jsem jen pro sebe natáčel kamerou portréty kuřaček, a něco málo občas vyfotil, přispíval jsem
na zahraniční smoking fóra, a deptal jsem lidi, jejichž názory bych definoval slovy: "políbit kuřačku je jako olíznout popelník" na různých českých diskusích, svými pozitivními názory na půvab žen s cigaretou, položil
jsem základní kámen vzniku těchto stránek (naštěstí se ihned poté přidal v mnoha směrech ještě mnohem
důležitější antaric, díky mu ještě jednou za to), začal jsem cíleně pro stránky fotografovat kuřačky...atd. další
už znáte....dnes má pro mě tohle naše téma hluboký a zásadní význam, jako jeden z mých nejdůležitějších (nikoli
však zdaleka jediný) koníčků a náplní volného času.
Dovolím si citovat Pavla: ŽENY S CIGARETOU JSOU SEXY. Miluju sexy ženy s cigaretou. Krásná žena je bezesporu to
nejkrásnější, co můžeme na tomto světě vidět. Krásná žena s cigaretou tuto krásu obohacuje ještě přinejmenším
o tu pověstnou třešinku na jinak výtečném dortíku :-)
Možná by se mnohé krásné kuřačky divily, co způsobí ve vnímání (samozřejmě jen některých) mužů, když
vezmou do ruky krabičku cigaret, vytáhnou něžnými prstíky cigaretku, vloží do úst, cvaknou zapalovačem,
potáhnou a vyfouknou z úst oblaka dýmu, držíc přitom cigaretu elegantně mezi svými prsty.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod Adam_Chybie30 » středa 12. 5. 2010 12:15

"(...)to bude pkne pkne fajne a pkne(...)/Nochawica/ gdy mi tego posta od muryru Pavel przetłumaczy, bo mimo bliskości Czeskiego Cieszyna mój czeski jest kiepski :lol: A twórczość Jaromira Nochawicy ubustwiam :)
Adam_Chybie30
uživatel
 
Příspěvky: 38
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 4. 2010

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod vivek5 » středa 12. 5. 2010 14:49

widziałem cytat (z końca XIX w. !!), że papierosy lepiej zdobią kobiety niż diamenty :D

Ja zwracam uwagę na palące dziewczyny od kiedy pamiętam....od wczesnego dzieciństwa, czasami wydaje mi się, ze się z tym fetyszem urodziłem... :)
Muryru, to były czasy, gdy były wagony i przedziały dla palących w pociągach (kuracke kupe - przedział dla palacych) ;), można było piękne dziewczyny poobserwować...dla mnie to było coś wspaniałego, jechać w jednym przedziale z interesującą palaczką...

Adam, nie mam pojęcia, czy "Kapitany" są jeszcze u nas w obiegu...
vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod antaric » čtvrtek 13. 5. 2010 11:44

Tak abych i já napsal, jak jsem se dostal k oblibě kuřaček :-) Asi to bude trošku delší, na druhou stranu ono na té cestě toho tolik nebylo (a je dost možné, že o tom píšu úplně poprvé nebo poprvé takto otevřeně).

Úplně na začátku, cca někdy kolem 10 let, jsem zjistil, že mám slabost pro ženské nožky, silonky, punčošky a podobně, aniž bych si to nějak v sobě víc uvědomoval sexuálně a tak (to víc až později a dodnes). Během nácti let jsem si všímal kuřaček, kouření nějak patřilo k dívkám a ženám, které se mi líbily právě díky punčoškám a tak, ale vnímal jsem to pořád nějak nepatřičně, jako cosi na "druhé straně". Neměl jsem to ale v sobě nijak pojmenované a zorientované. Dá se říct, že jsem vnímal rozpor, jaký má z počátku spousta těch, kterým se kuřačky líbí a přitahují. Totiž - že se mi to líbilo, ale současně, že je to špatně. Neměl jsem to v sobě vyřešené a rozhodnuté.

To se dokonce projevilo v době, kdy jsem se ucházel o jednu dívku, byla ze slušné rodiny. Když jsem u ní byl jednou na návštěvě, tak mě zaskočila otázkou, jestli si může zakouřit. Nevím přesně, co jsem řekl, ale byl jsem zmatený, nepřipravený - dnes bych s radostí řekl, ano zapal si. Ale tenkrát jsem řekl něco, z čeho pochopila, že ne a tudíž si nezapálila (později mi řekla, že chtěla jít kouřit na balkon). Neuměl jsem tehdy o tom mluvit, říct ze sebe, že se mi to vlastně líbí. Na její kouření jsem se ji ptal v průběhu pak mnohokrát, ale chápala to tak, že se mi to nelíbí. Prostě - jsem to neuměl, neměl zorientované. Dnes by to bylo už úplně jinak (je to už přes deset let). Vztah se ale stejně nenaplnil, hledala někoho jiného, dnes je vdaná, má dvě děti.

Ale zpátky k oblibě kuřaček. Internetem jsem žil mnohem dřív než většina dnešní online populace, cca od roku 1995. Navíc byl snadno dostupný na vysoké škole. Pro mě bylo zásadní a hodně přelomové, když jsem někdy v roce 1998-1999 objevil první stránky na netu (zahraniční) týkající se smoking fetish, tehdy jsem se úplně fascinovaně ponořil, zjistil, že něco přesně takového existuje, tehdy jsem si to v sobě pojmenoval a zorientoval, věděl jsem, unášel se tím. (Tady mě zpětně napadá, že tuto roli zprostředkováváme dnes my, vám všem, v českém prostředí). Rozpor mezi špatným a dobrým na této oblibě se stíral a vyrovnával až postupem času (dnes už v tom rozpor nemám a kuřačku jako partnerku chci).

Dalším bodem bylo jaro 2002, kdy jsem na téma kuřaček se začal objevovat na chatu a měl možnost o tom komunikovat přímo s ženami kuřačkami. Tehdy v létě jsem tam poprvé potkal Kasouna (je mezi námi registrovaný, ale už delší dobu neaktivní), byl prvním mužem, se kterým jsem oblibu kuřaček trochu sdílel. Pak byl i ještě jeden, na jiném chatovém serveru.

Z mého období na chatu vyšla na konci roku 2004 i láska a vztah, který vydržel asi rok a něco, bohužel hlavně díky komplikovanosti života nemohl být naplněn. Byl to ale vztah, který byl přelomový v tom, že jsem byl prostě s kuřačkou, pravidelnou a silnou, zvykal jsem si na její časté kouření, v běžných chvílích a blízkosti. Díky mé oblibě kuřaček jsme se i potkali, sdíleli a uměli ji spolu se vším v krásném využít. Bylo to období, kdy jsem se po něm stal sám kuřákem, postupně pravidelným (a díky tomu pak ten rozpor mezi špatným a dobrým vnímaným ještě víc mizel).

Internet byl i dál společníkem, na chatu, na různých stránkách, i diskuzních fórech, na jednom z nich jsem si koncem roku 2006 všimnul jednoho uživatele, jak o své oblibě píše aktivně, dokresluje fotkami kuřaček a tak. Ještě jsme se do řeči nedali, až o pár měsíců později, na tzv. černých stránkách, kde jsme o sobě začli vědět. Ano, řeč je o muryru. Jedním z dalších jeho pokusů bylo založení diskuzního fóra na nějakém free serveru, tam jsem se přidal jako druhý uživatel, po něm, na jeho nabídku. Diskuzní fórum je vlastně toto fórum, které jsme později přenesli na naši vlastní doménu, se všemi příspěvky - historii máme tak celou zachovanou.

A dál? Dál už to všechno znáte - dál už byly tyto stránky, se vším dalším vylepšováním, růstem a především budováním komunity těch, kterým se kuřačky líbí. Nejsme už sami, sami jen pro sebe, je nás hodně.

Když se ohlédnu zpět, na celou tu cestu, vlastně se to všechno mělo stát a odehrát. Od počátků nesmělosti sám v sobě, až po dnešní vrchol a růst. A jdeme dál, i já sám, v životě, spolu s oblibou kuřaček, bez rozporu a celým přijetím.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod vivek5 » čtvrtek 13. 5. 2010 12:30

antaric, dzięki za tę historię (prawie całą zrozumiałem ;) ) Choć Twój związek (vztah) nie przetrwał, ale z pewnością przeżyłeś wiele fantastycznych chwil z tą paląca dziewczyną...

gdy miałem 6 lat widziałem plakat (na dworcu kolejowym) antynikotynowy...rysunek przedstawiał niezwykle smutnie wyglądającego ucznia, ok 9-10 lat, z tornistrem i papierosem zwisającym z ust..z podpisem" palaczu nie pajacuj"...ten plakat miał na celu wystraszyć dzieci ....mnie też bardzo wystraszył, ale i zafascynował, tzn czynność palenia wydała mi się jednocześnie przerażająca i fascynująca...ten plakat widziałem jeszcze wiele razy, prosiłem matkę, żebyśmy chodzili na dworzec, bo chcę ten plakat jeszcze oglądać :D mój smoking fetysz jest ściśle związany z zainteresowaniem paleniem jako takim, trudno nawet powiedzieć, co było pierwsze...jako dziecko z wypiekami na twarzy czytałem wszystko na temat palenia, co wpadało mi w ręce, po kilka razy, zwykle były to teksty na temat szkodliwości palenia, ale dotyczyły palenia, wiec były ciekawe...gdy byłem nieco większy, obiecałem sobie, że nigdy nie będę palić...myślalem, ze to zainteresowanie paleniem zniknie, ale tak się nie stało...
pierwszy raz zapaliłem, dopiero gdy miałem 25 lat... :)

Jak miałem ok 14-15 lat, miałem palącą koleżankę w moim wieku (podobała mi się już wcześniej, zanim zaczęła palić), pamiętam, jak po lekcjach religii w kościele ja ją odprowadzałem do domu, potem ona mnie, potem ja znowu ją, czasami nawet 2 godziny schodziło :D zwykle paliła pod swoim domem, kiedyś nagle dmuchnęła mi dymem w twarz, byłem w siódmym niebie... :) , czasami kaszlała, bardzo mnie to kręciło, prawdopodobnie stąd u mnie ten element fetyszu, lubię, gdy dziewczyna się zakaszle od czasu do czasu ;) Podobnie całkiem mi się podoba, gdy ma lekko żótłe ząbki...natomiast silne palenie u kobiet raczej mnie odpycha niż przyciąga, bo to zabija urok palenia...

Moja narzeczona, z którą rozstałem się ok 2 lat temu nigdy nie paliła...żle się czułem z tym, ze gdy spotykaliśmy się, np. spacerowaliśmy po mieście, a ja odwracałem głowę, gdy przechodziła ładna dziewczyna z papierosem...
vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod muryru » čtvrtek 13. 5. 2010 14:26

K antaricovu příspěvku: každopádně je škoda, že jsme se navzájem objevili až počátkem roku 2007,
já se na fórech pravidelně aktivně objevoval od února 2004, předtím jsem nějakou dobu byl jen konzument.
Možná jsme mohli být dneska se stránkama (byť jsem velmi spokojen, předčilo to původní očekávání)
mnohem dál, navíc byli jsme mladší...

Jinak o svém zásadním vztahu mi antaric několikrát vyprávěl...určitě to muselo být velmi
krásné a nezapomenutelné...hodně postavené i na té kuřácké vášni..já měl v minulosti několik
vztahů s kuřačkami, ale většinou jsem svou zálibu v kuřačkách neprozradil, styděl jsem se, anebo -
jak jsem psal výše v příspěvku, sice se mi kouření u partnerky velmi líbilo,přitahovalo, ale
bral jsem to jaksi mimochodem, jako něco, co mě dostává navíc a nijak víc to neřešil (v mládí jsem si dokonce
myslel, že když sexy žena kouří, musí to "dostat" většinu chlapů, kterým se líbí). Nicméně později...
no, ale nemusí člověk vykecat všechno :D :D
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod antaric » čtvrtek 13. 5. 2010 14:41

muryru: Škoda to je, asi jsme se nedokázali najít a míjeli se :-) Byť pravda, na chatech jsem byl už průběžně celou dobu. Samozřejmě udělalo svoje to mé období prosinec 2004 až polovina roku 2006, kdy jsem žil oním zmíněným vztahem, navenek jsem nijak aktivní nebyl a neměl ani sílu.
Ale všechno dopadlo, jak mělo, z pohledu dnešního stavu :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod muryru » čtvrtek 13. 5. 2010 14:52

Vivek píše:
Moja narzeczona, z którą rozstałem się ok 2 lat temu nigdy nie paliła...żle się czułem z tym, ze gdy spotykaliśmy się, np. spacerowaliśmy po mieście, a ja odwracałem głowę, gdy przechodziła ładna dziewczyna z papierosem...

já:
Zajímavá věc. Mě kuřačky přitahují od cca 13 let. Dvě moje největší lásky mezi dvacítkou a třicítkou byly
nekuřačky. Je pravda, že když jsem s nimi byl, a viděl nějaké pěkné kuřačky, přitahovaly mě, sledoval jsem je.
Ale zároveń si moc dobře uvědomuju, že jsem ani nechtěl, aby moje láska, nekuřačka (a jak píšu, byly dva
takové případy), začala kouřit, neuměl jsem si je s cigaretou představit, nehodilo se to k nim...
Ty tehdejší vztahy, to byla láska, zamilovanost, atd..., kdežto záliba v kuřačkách v té chvíli jen přirozený
sexuální pud.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod vivek5 » čtvrtek 13. 5. 2010 19:08

Pavel, bardzo, bardzo dziękuję za tłumaczenie :) :)

Gdy byłem w liceum, ogromnie podobała mi się jedna koleżanka; ciekawe, bardzo się obawiałem, ze ją mógłbym zobaczyć z papierosem, bardzo tego nie chciałem, żeby paliła...do tej pory nie wiem, czy popalała, w każdym razie na każdej przerwie chodziła z koleżanką do toalety...ale nigdy nie pachniała papierosami...

Ja nigdy nikogo nie namawiałem do palenia; moja byłą narzeczona, o której pisałem (poznaliśmy się na studiach filozoficznych), miała kilka przypadków raka płuc w rodzinie (m. in. dziadek i babcia), więc była wielką przeciwniczką palenia...ale gdy mnie zapytała, co mnie najbardziej kręci, to jej szczerze odpowiedziałem, bardzo się zdziwiła, jeszcze bardziej chyba, że ja popalam...

ten fetysz jest bardzo męczący czasami, gdy widzi się piękna dziewczynę, którą już się jakiś czas zna, gdy nagle zapala papierosa, to takie ukłucie w sercu się czuje, nieswojo się robi, nieprzyjemnie, tę scenkę ma się poźniej wielokrotnie przed oczami...ale jednocześnie taka dziewczyna robi się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca, a jej dym pachnie zupełnie inaczej niż pozostałych osób, gdy się go czuje to człowiek "odpływa"... ;)
vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod nob321ody » čtvrtek 13. 5. 2010 21:12

Stíny v "ráji"
...... čas 14:05 jdu z práce, kousek od fachy je hospůdka malá, začouzená a před ní zahrádka, zahrádečka s pěti prázdnými stoly, jen u šestého jsou na stole čtyři půlítříky lahodného moku, kolem stolů běhají, cupitají, výskají tři trošku odrostlá batolátka, tvářičky "ošlehané" hospodským ventilátorem, kolem stolečku stojí tři/slovy tři/ krásné moderní dětské kočárky s brumlajícími si robátky a za stolem sedí čtyři odrostlé dorostenky, zasloužilé matky - každá chlemstá pivo a v hubě má cigáro /omlouvám se za výrazy/ ...........
kurec palec to je síla /ani jeden chlap !!!/
vypadám jako velký milovník kuřaček , nejsem - jsem jen obyčejný kuřák, který si pro klid v rodině vzal za manželku kuřačku, a proto se mi taky docela líbí, když žena kouří a nemusím poslouchat to přiblblé : s kuřákem netančím,, s kuřákem se nelíbám.... :D :D :D ---
pohled na tyhle čtyři "taky" matky / "k...." nedovedu si představit, že by si moje žena s malým děckem šla sednout někde do hospody , byt jen na zahrádku, tam do sebe lila pivo a vykuřovala zobák..../ mi docela bere dech o kráse ženského kouření ...............
..........asi jsem to neměl psát , někoho to pobouří , ale pohled na pivní kuřačku a ty chudáky děcka, je mi z duše odpuzující............kurec palec
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Proč se nám líbí kuřačky

Příspěvekod muryru » čtvrtek 13. 5. 2010 22:27

Ani jeden chlap! No kdyby se k této situaci přinatrefil muryru, povýskl by si a pokud by mladé dámy
byly pěkné, už by je lanařil do našeho projektu :) Třeba by ho poslaly někam, třeba by neměly zájem,
třeba by je to potěšilo, třeba by rozšířily řady našich kuřaček...
Děti okolo...no není to hezké..i když lepší v předzahrádce, než přímo uvnitř zadýmené hospody.
Každopádně pokud jsou ty děti šťastné, nevidím to zas tak negativně, umím si představit daleko horší
situace a prostředí, v nichž se takové děti mohou ocitnout.....

"v hubě má cigáro" "vykuřuje si zobák" -takové výrazy se mi nelíbí :) ,ale neviděl jsem tu sitauci,
třeba byl takový příměr na místě. každopádně kouření cigarety pěknou ženou považuji za elegantní
záležitost, znám lepší slova jak tento akt vyjádřit :-))

Samozřejmě i já znám ženy, jejich kouření (souvisí to většinou z celou osobou té kuřačky, jejím
životním stylem, image atd.) se mi nejenže nelíbí, ale dokonce odpuzuje, ovšem to mi nedokáže
pohled na ženské kouření změnit.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Předchozí

Zpět na Diskuse o nás

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron