Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Aditiva

Příspěvekod Martina A » sobota 23. 4. 2011 22:15

Zdravím!
Před pár týdny jsem se (tuším v Respektu) dočetla o BIO cigaretách a o aditivech, které obsahují všechny "normální cigarety". Jedná se o chemikálie, které zajišťují chutnější dým, hustší dým atd. Samozřejmě to jsou často ne moc bezpečné látky a zdraví škodí daleko více než samotný dehet a jiné. Obsahují je naprosto všechny cigarety, od Startek přes LM až po Marlbora či Davidoffky.
Sama jsem měla šanci vyzkoušet jedny BIO cigarety a rozhodně jsem nebyla zklamaná, chuťově mi nepřišly vůbec zlé, alespoň ty, co jsem kouřila já. Jedná se také vlastně o fair trade.
Zaujal mne také výrok jistého pána v jistém americkém deníku: "...A krom toho se můžete ukouřit k smrti s dobrým pocitem, že pomáháte potřebným..." :lol:
Co si o aditivech myslíte vy?
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Aditiva

Příspěvekod antaric » neděle 24. 4. 2011 12:25

Rozhodně zajímavé téma. Bohužel o tom nevím téměř nic, tedy aspoň o bio cigaretách. Aditiva - vím, že se leccos do klasických cigaret přidává, ale myslím, že kolem toho panuje poměrně značná mlha. (Snad jediné cosi o čpavku, že prý má navozovat vyšší závislost.)

Rád se ale dovím víc :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Aditiva

Příspěvekod Martina A » pondělí 25. 4. 2011 16:27

Antaric: abych řekla pravdu, na jednotlivé chemikálie si už nevzpomínám, ale zůstal ve mně jenom ten šok. Jak bláhové by bylo se domnívat, že se jedná o "čistý" tabák... :roll:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Aditiva

Příspěvekod Dara » pondělí 25. 4. 2011 21:25

Zaujímavá téma Martina ;) Vedela som,že do cigariet určite niečo pridávajú (do čoho dnes nie?),ale rozhodla som sa nad tým radšej nezamýšlať. Zbytočne by som si znechutila to,čo mám rada.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Aditiva

Příspěvekod Martina A » úterý 26. 4. 2011 17:11

Dara: jj, pravda. :) Lepší je nepřemýšlet nad ničím. :) Když se to tak vezme, dneska není zdravé nic. Ani dýchat "čistý vzduch" v Praze. :lol: Takže co! :lol: ;)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Aditiva

Příspěvekod antaric » úterý 26. 4. 2011 17:45

Martina A: Ono se to týká úplně všeho, i takových potravin. Stačí si přečíst složení výrobků na obalu a hned se mi udělá nevolno (a to éčka jsou jen ten slabý odvar). Takže radši neřešit :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Aditiva

Příspěvekod Martina A » středa 27. 4. 2011 4:34

No souhlasím, jak jinak. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků