Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Kouření v Bulharsku

Příspěvekod zajdaacr » úterý 16. 8. 2011 22:19

Ahoj, už pár roků sleduji s nadšením vás server. Sám jsem sice nekuřák, ale kouření u žen mě velice fascinuje. Nedávno jsme se vrátili s přítelkyní z dovolené v Bulharsku. A v závislosti na tom co jsem tam viděl, jsem se rozhodl, že se Vám tady s tím musím svěřit. Podle mého názoru je Bulharsko snad nejvíce kouřící evropskou zemí. Alespoň určitě z těch co jsem viděl a můžu to tedy porovnat. Logicky jsem se více zaměřoval na ženy a nebál bych se říct, že v Bulharsku kouří přes 90% dospělých žen. Opravdu, tam vidíte vždy a všude stát nějakou ženu se zapálenou cigaretou a věřte mi občas to byla doopravdy slast pro moje oči. A co vy, byli jste někdy v Bulharsku? A ve kterém státě podle vás kouří nejvíce žen?
zajdaacr
nováček
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: Muž
Registrován: 4. 10. 2009

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod David77 » úterý 16. 8. 2011 23:36

pro: zajdaacr

Ahoj, díky za fajn příspěvek

Bohužel jsem v Bulharsku nebyl, moc mě to mrzí, ale příští rok bych se tam rád podíval. (tento a minulé roky mám bohužel jiné výdaje)

Pokud třeba někde kouří hodně žen či dívek, tak já to nevydržím a musím si s nimi pokud je to trochu možné zapálit.

Chci se zeptat k tomu Bulharsku:

Kde se tam všude kouří? (asi se nedodržují nebo nejsou takové zákazy jako u nás)
Je vidět tam kouřit i mladé dívky 14-18.let?
Kolik tam stojí v Bulharsku cigarety?
Je tam i hodně mužů kuřáků?

Kouří tam ženy, dívky klasické cigarety nebo jen slimky? Jsou Bulharsky silné kuřačky?


Moc ti děkuji za odpověď
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod zajdaacr » středa 17. 8. 2011 10:54

Ahoj, pokusím se odpovědět na vaše otázky. Cenou cigaret si nejsem úplně jistý, přesný přehled nemám, protože jsem to tolik nezkoumal, ale vím, že když jsem se díval na cenu. Bohužel to byla pro mě neznámá značka, tak to vyšlo zhruba na našich 55Kč a Marlboro asi o 12Kč víc. Takže ano, jsou tam levnější, ale vzhledem k tomu, že si tam posle mě lidé vydělají méně než u nás, tak si myslím, že s eten rozdíl zhruba srovnává. ANO muži tam také kouří hodně, ale zdá se mi méně než ženy, ale je možné, že můj odhad je zkreslený tím, že se koukám hlavně po ženách. Co mě ale hodně překvapilo, tak se tam kouří hlavně slimky. Kouří je muži i ženy bez výjimky. Kouří se tam karalea slim a když v Bulharsku narazíte na billboard, tak je z 90% na cigatery a z 80% právě na karalea slim. Ano kouří tam i mladé holky kolem 15let. Kouří se tam opravdu všude, v restauracích vůbec nikoho nezajímá, že je obědový čas. Prodavačky ve všech možných obchodech, řidiči, servírky, jakmile mají chvilku hned drželi slimku v ruce. Snad jsem odpověděl na většinu otázek případné další rád zodpovím příště. Mějte se. Zdarec
zajdaacr
nováček
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: Muž
Registrován: 4. 10. 2009

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod antaric » středa 17. 8. 2011 11:16

zajdaacr: Díky za bohatý report, skvělé, plus mám radost, že ses zapojil - potěší mě, když vidím projevenou aktivitu uživatele, který nebyl dosud "vidět".
Je dobré poznat, jak to chodí v jiných zemích, v našich médiích spíš slyšíme o západních a jak to tam, dle jejich slov, úspěšně omezují, zakazují. Je zajímavé, jak v Bulharsku řada věcí ohledně kouření funguje, navzdory tomu, že Bulharsko je členem Evropské unie a její legislativu musí v mnoha ohledech přebírat. I proto jsou tam asi ceny cigaret nižší, ale ne o tolik (bruselský diktát minimálních daní na cigarety). Překvapivá je i reklama, obávám se však, jestli tomu nebude muset být konec i tam. Ale evidentně si zatím Bulhaři žijí a užívají. Trend slimek je zdá se rozšířený asi všude, tedy i tam.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod muryru » středa 17. 8. 2011 13:45

Taky díky za report. Já sice do těchto zemí necestuju, ale co jsem slyšel nebo viděl, podobně je to i v Rumunsku.
Trend slimek jsem zatím nejvíce zaznamenal v Rusku nebo Ukrajině, tam bych řekl, že největší procento
kuřaček kouří slimky, v tom Bulharsku to asi tedy bude podobné. Bohužel rozmáhá se to všude, mě se u žen
víc líbí klasická cigareta, ale už mám k slimce přívětivější přístup než dřív.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod antaric » středa 17. 8. 2011 14:13

V Rumunsku, resp. Bukurešti, jsem byl na několik dní před čtyřmi lety, bohužel jen pracovně, takže jsem byl v tomto směru ochuzen o zážitky na ulicích. Nicméně jednání v kancelářích a mnohé z těch žen zákazníka tam volně kouřilo, jakoby se nechumelilo. Bohužel až tak atraktivní nebyly, ale těšilo mě to :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod bobo » sobota 20. 8. 2011 12:23

Já jsem procestoval města v Rumusku ani ne před měsícem a v ty Bulharské vloni.
Co se týká Bulharska, tam je společnost ke kouření skutečně benevolentnější, resp. bulharská mentalita je k jakýmkoliv zákazům benevolentnější obecně. Nicméně nějaké přitažlivé kuřačky jsem nezažil. Spíše jsem viděl kouřit starší ročníky nebo ty nepřitažlivé.
Co se týká Rumunska, to bych označil daleko "evropštější a civilizovanější" než Bulharsko. Na nějaké zákazy kouření si nevzpomínám, ale mladší ročníky jsem na ulici prakticky kouřit neviděl.
A přidám ještě můj postřeh z ostatních Zemí. Tak třeba v Řecku jsem i nějaký čas pracoval a co se říkávalo, že řecko je baštou kuřáků, tak už to dávno neplatí. Kouřit se tam v uzavřených prostorech prakticky nesmí nikde, a vidět na ulici někoho s cigaretou jeurčitě méně četné než u nás.
Dle mého názoru kouření mladší generace je paradoxně spíše více viditelné v Polsku, Maďarsku nebo na západ od nás.
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod Gizela » pátek 2. 1. 2015 12:15

Chtěla bych se znovu vrátit k tématu kouření žen v různých zemích v Evropě a ve světě, vzhledem k velké protikuřácké kampani v celé Evropě.
Často jezdím ke své známé v Německu, ona i její 16ti letá dcera jsou kuřačky a společně jsme na vánočních trzích si daly svařáka a zapálily cigarety. Všimla jsem si , že také ženy kolem nás většinou kouřily. Z toho soudím, že v Německu ženy kouří stejně jako u nás.
Bylo by velmi zajímavé zjistit kolik kouří žen v ostatních zemích v Evropě i na příklad v Asii, nebo Americe.
Myslím, že je to zajímavé téma do diskuze
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod antaric » sobota 3. 1. 2015 17:26

Gizela: Statistiky určitě existují, možná se podaří je někomu je dohledat. Stejně ale myslím, že některé statistiky jsou spíš účelové a vyznívající v duchu "u nás se kouří hodně, jsme sto let za opicema, nikde se už tolik nekouří". Jenže, opak je maskovanou pravdou. Jak sama píšeš, i v Německu a kdekoli jinde, se kouří úplně normálně a víc, než předkládají nějaká čísla. Ženy (i muži) prostě rády kouří všude a nemají to nijak samy za sebe skrývat. Stejně tak to není nikde tak žhavé z hlediska zákazů, jak se snaží masmédia neustále podsouvat.
Stejně jako v New Yorku, který by měl být antikuřáckou baštou, kde tento "nešvar" zcela vymýtili, je tendence díky prohibici naopak stoupající, počet kuřáků tam za poslední roky roste.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod Gizela » neděle 4. 1. 2015 17:39

Antaric: Jak píšeš statistiky na téma kouření žen jsou asi účelové. Diskuzi na toto téma myslím,jako poznatky z návštěvy různých zemí. Někde jsem četla,že u nás kouří asi 24% žen, což se mi zdá málo. Podle mě by to odpovídalo tak asi 40%. Je to pochopitelně věc názoru, ale ze svého okolí mi připadá, že kouří čím dále více dívek a žen . Vidím to sama ve svém kadeřnickém salonu, nebo když si zajdu na kávu do restaurace, tam kouří prakticky včechny ženy.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod antaric » neděle 4. 1. 2015 18:29

Gizela: Ta statistika 24 % je podle mě napříč všemi věkovými kategorii, tedy včetně náctiletých na jedné straně a seniorkami na druhé straně. Takže to bude "průměr". Někde jsem už opakovaně četl, že kouří víc jak polovina dívek a že dívky kouří více než chlapci. Určitý dojem, že "kouří všechny", je dán také sociálním prostředím, kde se člověk pohybuje. S tím, že sociálním prostředím není myšleno nic špatného, prostě to, kde se sami nejčastěji pohybujeme - okruh přátel, rodina, práce, škola, záliby, zájmy. A kouření je v dnešní době daleko běžnější napříč společností. Žádná nálepka zařazení někam.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod Dara » pondělí 5. 1. 2015 1:03

Ja by som len na margo tých štatistík. Myslím si, že takmer všetky štatistiky uverejňované v médiách sú nejakým spôsobom účelové. Tie o fajčení nebudú výnimkou. Koniec koncov zmanipulovať štatistiku tak, aby vyzerala podľa nejakého zadania sa dá mnohými spôsobmi a myslím si, že je to dokonca jednoduchšie než vytvoriť skutočne hodnotnú a realistickú výpoveď o reálnom stave skúmaných údajov.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod trojkur » pátek 4. 3. 2016 20:33

. .chci jet do takové země , kde je kouření v modě a asi tak nějak podobně jako na Kubě. . baví mne kouřit s dívkami , je to vlastně takový bližší pohled na osobnost , podle toho , jak a co kouří. . .někdo je ustrašený , jiný odvážný. .
trojkur
uživatel
 
Příspěvky: 14
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2012

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod Anna20 » úterý 25. 2. 2020 14:47

Já taky byla na dovolené v Bulharsku a můžu potvrdit že se tam kouří hodně a není tam moc omezení a ženy tam kouří snad všechny za celou dovolenou jsem snad neviďela bulharku bez cigarety
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: Kouření v Bulharsku

Příspěvekod Sisian » čtvrtek 27. 2. 2020 7:34

Ano můžu potvrdit. V Bulharsku - ve městech i u moře i na venkově, na vinicích .. všude - kouří snad každej kdo má ruce včetně dětí.
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků