Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Vliv cen cigaret na vaše kouření?

kouřím stále stejně, stejnou značku, cenu akceptuji
14
78%
kouřím stejnou značku, ale omezuji počet cigaret
1
6%
střídám stejnou značku a některou z levnějších
2
11%
přecházím zcela na jinou levnější značku
1
6%
přestávám úplně kouřit
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 18

Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod antaric » středa 12. 10. 2011 22:31

Další téma, týkající se kouření, míří především na kuřačky a kuřáky. Ale i ostatní se mohou zapojit.

Co všichni pamatujeme, cena cigaret se v posledních 20 letech nikdy neustálila na trvalejší dobu, ale jsme svědky postupného pomalého zdražování, hlavně v důsledku zvyšování spotřebních daní na tabák. Za dobu členství v EU s tak krásně falešnou výmluvou na bruselský diktát.

Tuto diskuzi chci věnovat reakcím vás kuřaček a kuřáků. Co pro vás postupné zdražování znamená? Jak na něj reagujete nebo jste již v minulosti reagovali? Kouříte dál stejné množství cigaret, omezujete, přestáváte? Nebo se rozhlížíte po jiných levnějších značkách, než jste dosud kouřili? Nebo snášíte postupné zdražování, po malých částkách - pár korun navíc absorbujete? Nebo vás znejistí až velký cenový skok, po vzoru některého zahraničí?

Máte prostor v tomto vláknu - jak formou příspěvků, tak hlasováním v anketě.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod antaric » středa 12. 10. 2011 22:38

Otázka a námět tohoto vlákna byl inspirován dle mého názoru mylným přesvědčením antikuřáckých lobby a kuřákobijců, kteří si myslí, že zvyšováním cen cigaret omezí spotřebu cigaret a kuřáky odradí od své vášně. Statistiky oficiálního prodeje cigaret v ČR z posledních 20 let mluví o něčem jiném.

Navíc si odborníci jako paní doktorka Králíková poměrně hodně paradoxně nabíhají v tom, že mnoho kuřáků kouřit nepřestane, ale hledá jiné levnější značky. Které by nakonec mohly díky své nekvalitě (na opravdu spodní cenové hranici) mít dopad na větší škodlivost a tím zvýšit náklady na léčení v souvislosti s kouřením.

Paní doktorka Králíková tak podporou zvyšování cen cigaret podporuje zvyšování nákladů ve zdravotnictví, na které se tak ráda odkazuje. Tomu se říká pokrytectví. Non plus ultra. Tato paní nemá morální právo dostávat v médiích tolik prostoru, kolik se jí dostává.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod SESA » čtvrtek 13. 10. 2011 6:02

Díky neustále se zvyšujícím cenám (nejen cigaret..) jsem začal balit. A jak tak koukám, rozhodně nejsem sám - stačí se podívat v trafikách. Trend je jasný, co nejvíc ušetřit. Vždy prohodím pár slov se známou trafikantkou - nejvíc mizí levné značky a pak tabáky.. Pár lidí kupuje drahé cigára, ale ti na to bud' mají nebo kouří málo.
Balím jen doma, jinak cigára (Rothmans). Naštěstí je stále víc cig. tabáků, je z čeho vybírat.
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod Dara » čtvrtek 13. 10. 2011 15:09

Vôbec sa nad týmto aspektom nezamýšlam.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod renegade » čtvrtek 13. 10. 2011 19:50

Zdravim :),

U mě, je to následovně: Už tři roky pravidelně kouřím Camel, Lucky Strike a ted občas ty nový "Marlboro Core Flavor". A vzhledem k tomu, že kouřím tak 40-50 cigaret týdně tak cenu neřeším. V letech 2002-2007 sem hledal spíš ty levný značky (to bylo období kdy jsem bud byl ještě na škole, nebo každou chvílí bez práce, čili bylo i málo peněz :?)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod antaric » pátek 14. 10. 2011 20:59

Když už jsem anketu otevřel, měl bych i doříct to své :-) Kromě uvedených důvodů mě k diskuzi dovedla i moje situace. Jak už tady známo asi dostatečně :-) moji značkou jsou dominantně Davidoff Gold, patří k těm patrně nejdražším. Když už v poslední době době došplhala cena k 86 korunám, zdá se mi to už trochu moc. Nezavřel jsem na ně, ale střídám je s levnějšími, v poslední době s modrými LM (ale konečná stanice to není, lovím dál). Je ale fakt, že ty Davidoffky mají opravdu něco do sebe, jejich chuť a vůně jsou na vyšší hladině.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod Anna20 » sobota 16. 11. 2019 18:57

Já kouřím pořád stejně rozhodně nesnižuji počet cigaret protože nedokážu kouřit méně cenu tolik neřeším prostě musím kouřit
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: Vliv cen cigaret na vaše kouření?

Příspěvekod david.p » pondělí 10. 8. 2020 12:43

Na vysoké škole jsem si při stoupající spotřebě cigaret začal balit (ale stejný tabák žlutý Camel), od doby, co nějak normálně vydělávám, balením nechci ztrácet čas (už tak dost času denně prokouřím) a cenu krabiček akceptuji.
david.p
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 4. 2019
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Camel

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník