Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Kouření přes zákaz

Příspěvekod bubakus » úterý 8. 4. 2008 22:24

Tak mě napadá najdou se nějací závisláci závislačky, který bez cigarety prostě nevydrží a kouří i na zakázaných místech ? Typicky podchody, zastávky, výtahy, prostředky MHD ?
bubakus
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 5. 2. 2008

Příspěvekod Tato » středa 9. 4. 2008 14:46

Při čekání na autobus pravidelně kouřím, ale stoupnu si kus od zastávky a proto zákaz, který ostatně nemá logiku, neporušuji. Horší je to při cestování vlakem. V rychlících nejsou kuřácká kupé a tak, když vlak stojí v zastávce, zapálím si na perónu, kde je to zakázáno. Před měsícem byl u nás koncert OLYMPICKU a v jeho průběhu jsem kouřil v předsálí, kde je to zakázané. Nicméně nebyl jsem sám.
Myslím, že stupńování protikuřáckých zákazů povede k tomu, že stále častěji se bude kouřit, tam kde to je zakázáno.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod MBL » středa 9. 4. 2008 17:21

na zastavke, resp. pri zastavke pravidelne fajcim aj ja. myslim ze cakanie vo vseobecnosti predstavuje asi najlepsi dovod na zapalenie si. v podstate vzdy ked na niekoho cakam, tak is cas skratim cigaretkou. co sa jedna inych zakazanych miest, vo vlakoch my to chyba, vlakom som rad cestoval hlavne preto ze poskytoval slobodu fajciarskeho vozna. rovnako to bola super moznost spoznat sympaticku fajciarku :-) a dost mi to chyba, ostatne vlakom uz pomaly ani necestujem.
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Příspěvekod Kasoun » středa 9. 4. 2008 17:43

Já na zastávkách tedy nekouřím, ale zákaz mi vadí. Ne kvůli sobě, zpravidla jsem tam nekouřil ani předtím, ale díky tomu se rapidně snižuje společnost spolucestujících kuřaček ... :-(
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod muryru » středa 9. 4. 2008 22:12

Tyhle zákazy považuju za největší vopruz, ale obávám se, že bude hůř a ty restaurace a různé další veřejné prostory nás neminou....

Přitom MBL má naprostou pravdu, že právě čekání na zastávce, na úřadech atd... je velmi častým důvodem k zapálení, i když řada lidí v dnešní éře mobilu místo cigarety vytáhne telefon....
Já sám na zastávkách, i když nejsem závislák, kouřím dodnes, zejména
na železničních.
Kuřácká kupé ve vlacích, protože vlakem pravidelně cestuji, mi
velmi chybí - mimo jiné tam člověk často potkal půvabné kuřačky (kdyby
neplatil zákaz, jistě bych i nějakou pro stránky nafotil). Jako pravidelný cestující (a v ranném mládí dva roky i vlakvedoucí ČD) mám na kouření ve vlaku mnoho krásných vzpomínek a štve mě, že už jich mnoho
nepřibyde....:-(
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod bubakus » čtvrtek 10. 4. 2008 22:11

Ale mě by spíš zajímalo jestli je někdo kdo si to neodpustí prostě nikde, když má zrovna chuť ?
bubakus
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 5. 2. 2008

Příspěvekod antaric » pátek 11. 4. 2008 9:01

Vyslovené přísné zákazy na uzavřených místech si porušovat netroufám, neriskuji. Tedy tam, kde jsou lidi. Zákazy na otevřených místech, tam to beru volnějš, zvlášť když nejsem sám, kdo tam kouří. Na zastávkách - většinou si stoupám kousek od zastávky, pokud tam někdo je. Pokud ne, tak kouřím i na zastávce (ale v budce nebo pod střechou zase nikdy - jen když jsem sám a třeba prší).

I přes zákazy je určitou výhodou, že kuřáci a kuřačky se koncentrují na místech vedle, nebo i vyhrazených, je tak možnost je i sledovat blíž... Taková místa i vyhledávám, kvůli kuřačkám...

No a pokud není možnost si zapálit a chuť je opravdu velká, dělám většinou všechno pro to, abych odešel tam, kde to možné je (nebo i ven z budovy), abych si zapálil.

Pokud jde o zákazy jako takové, myslím, že na místě je spíš přirozené vzájemné si vyhovění. Některé zákazy jsou vesměs zbytečné - když si kuřáci a nekuřáci navzájem nevadí.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Evelika » středa 16. 4. 2008 0:27

I když vlakem či autobusem už moc často nejezdím, tak nejvíc porušuji zákaz právě tam....nekouřím tedy přímo na zastávce...ale jakože kousek mimo :-))) Jinde (kino, kulturák, "ouřady", výtahy, MHD...) zákaz respektuji.
Do restaurace kde se nekouří raději ani nejdu.
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvekod bubakus » čtvrtek 17. 4. 2008 14:16

A co třeba taková dlouhá cesta vlakem ?
bubakus
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 5. 2. 2008

Příspěvekod antaric » pátek 18. 4. 2008 11:40

bubakus píše:A co třeba taková dlouhá cesta vlakem ?


Vlakem jezdím velmi málo, co jsem jel naposled loni v létě (pendolino Praha - Ostrava), tak to byla cigareta před cestou a nádražím a pak až po cestě. V mém případě se to ještě dá vydržet, ale věřím, že pro mnohé náruživé kuřačky a kuřáky to je už horší (tímto velmi "děkujeme" Českým drahám za "velmi moderní inovativní přístup k zákazníkům :-(( )
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod JerryRose7 » čtvrtek 8. 1. 2009 20:17

Pokud čekám na zastávce, kouřím mimo, jako asi vetšina z těch, co tu už psali. Pokud na zastávce nikdo není, zapálím si přímo tam, nehledě na to, že je tam bouda. Pokud jdu někam, kde se nekouří, je to pro mě velmi obtížné.

A zrovna nedavno jsem četl upozornění v nějakém paneláku, že se nesmí kouřit ani na chodbě. Když jdu ráno do práce a vím, že na 100% nepotám žádného souseda, zapálím si hned, jak si zavážu boty a zamknu byt. Matka, s kterou bydlím je odnaučená kuřačka a to je pro mě něco... :( Proto nesmím kouřit ani doma.
Kouření nám dává svobodu a potěšení.
Camel FTW
JerryRose7
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 82
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 1. 2009

Příspěvekod Tato » neděle 18. 1. 2009 16:34

Ach ti odnaučení kuřáci. Fakt, že přestali kouřit berou jako největší úspěch svého života a též se bojí, aby znovu nezačali.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Kouření na "veřejných" místech

Příspěvekod Katmar » pondělí 19. 1. 2009 22:13

Jsem nekuřák, takže nemohu být nařčen z prosazování vlastních zájmů. Vzhledem k tomu, že kouření skutečně může být někomu nepříjemné chápu omezení ve státem vlastněných prostorách. Nicméně nedokážu si představit, jak si může stát dovolit mluvit soukromým majitelům do toho koho má či nemá pouštět do svých vlastních prostor? To se týká nejenom restaurací, ale také autobusů, samoobsluh, samozřejmě všech nestátních firem atd. O tom koho tam pustí nebo nepustí rozhoduje majitel. Pokud ne, tak mi to příjde nejenom sprosté ale nejspíše i protiústavní - nevíte o někom, kdo by to uměl posoudit z tohoto hlediska?
To by mohl stát také říct, že tlustí lidé jsou také nezdraví, způsobují zvětšené výdaje státu na zdravotnictví, mají zvýšené riziko cukrovky - což je drahá nemoc a pohled na ně v restaraci ostatní hosty obtěžuje a proto do restaurací nesmí lidé nad 80 kg. To je přeci na hlavu!
Každý člověk si přece umí vybrat zda jde do kuřácké či nekuřácké restaurace, kina, prodejny, autobusu, vagonu. U personálu je to stejné - každý přece ví kam jde pracovat - jsou mnohá další "riziková" povolání než servírka v zakouřené restauraci třeba (popelář, krysař, chemik, žumpař...) Proč jsou tedy terčem zrovna kuřáci?
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod Tato » úterý 20. 1. 2009 9:18

Moc Ti děkuji za Tvůj názor, který mne jako názor kuřáka těší dvojnásobně.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod Evelika » úterý 20. 1. 2009 22:44

Katmar: na nekuřáka dobrý názor :-) takových zastánců bychom potřebovali víc ! :-D => plně s Tebou souhlasím, je to někdy na hlavu! :-D
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvekod Strasidilko » středa 21. 1. 2009 12:21

na zastávkách kouřím docela pravidelně a pokud to opravdu nemůžu vydržet tak si zapálím asi kdekoliv,jednou jsem kouřila ve vagonu metra :-))
Strasidilko
VIP uživatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 1
Pohlaví: Žena
Registrován: 6. 10. 2008
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Katmar » středa 21. 1. 2009 12:40

Strasidilko píše:na zastávkách kouřím docela pravidelně a pokud to opravdu nemůžu vydržet tak si zapálím asi kdekoliv,jednou jsem kouřila ve vagonu metra :-))


No to je fakt sexy! To si ale asi nebyla uplně střízlivá co? To moje žena je moc velkej slušňák :-) Ta chodí kouřit ven i z bytu, kde by to nikomu nevadilo ... (a mě by to spíš potěšilo :-))
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod JerryRose7 » středa 21. 1. 2009 13:05

Strasidilko píše:na zastávkách kouřím docela pravidelně a pokud to opravdu nemůžu vydržet tak si zapálím asi kdekoliv,jednou jsem kouřila ve vagonu metra :-))


Hehe, tomu se říká správná závislost, škoda, že jsem toho nebyl svědkem, to bych asi nerozchodil (v dobrém slova smyslu, asi by mi vypadly oči z důlků).

Před čtyřmi roky jsem byl v Londýně na návštěvě u sestry a měl jsem tu čest jet nočním doubledeckrem, ve kterém je pokuta za kouření 1000 liber. Nastoupila partička mladých lidí a jedna dívčina nic neřešila a i přes takovou horentní sumu pokuty si tam zapálila. Seděli jsme nahoře, čili řidič nic netušil... V té době jsem ještě nekouřil a dodnes toho lituju, protože dát si tam s ní cíčko by byl zážitek, i proto, že jsou tam takový pálky za to kouření.

Jednou jsem jel vlakem do Prahy a za Ústím už jsem to nemohl vydržet, tak jsem si zapálil. Načež přišla průvodčí a ne, že by si dala se mnou, ona mi vynadala, že jsem v nekuřáckém vlaku a dovolím si tam zapálit. Když jsem ještě nekouřil, kuřácká kupé ještě existovala, dnes, když bych o to stál, tak už nejsou. No to je bordel :-D
Naposledy upravil JerryRose7 dne středa 21. 1. 2009 13:11, celkově upraveno 1
Kouření nám dává svobodu a potěšení.
Camel FTW
JerryRose7
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 82
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 1. 2009

Příspěvekod JerryRose7 » středa 21. 1. 2009 13:08

Katmar píše:
Strasidilko píše:na zastávkách kouřím docela pravidelně a pokud to opravdu nemůžu vydržet tak si zapálím asi kdekoliv,jednou jsem kouřila ve vagonu metra :-))


No to je fakt sexy! To si ale asi nebyla uplně střízlivá co? To moje žena je moc velkej slušňák :-) Ta chodí kouřit ven i z bytu, kde by to nikomu nevadilo ... (a mě by to spíš potěšilo :-))


Tak být nekuřák a takhle prožívat kouření své ženy, to se zřídka vidí a máš můj recommend :) Já tedy kuřák jsem a pokud bych chodil se ženou, která kouří, dostala by ode mě zákaz chodit ven, musela by kouřit pěkně přede mnou...
Kouření nám dává svobodu a potěšení.
Camel FTW
JerryRose7
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 82
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 1. 2009

Příspěvekod muryru » středa 21. 1. 2009 13:42

JerryRose7: Na trase Praha-Ústí jsou mezi průvodčími i docela pěkné kuřačky. Ony si vypalují ve služebním voze, a skutečně kuřácká kupé už nějaký ten čas ve vlacích bohužel nenajdeme.

Když jsem na té trase sloužil před 10-11 lety já, vždycky jsem si vybral ty nejhezčí kuřačky, a trávil s nimi "příjemné pracovní chvíle", většinou jsem nějakou posadil k sobě do VIP služebního oddílu, kde mohla při cestě kouřit a ženy toho zhusta využívaly. V nočních vlacích v prázdných kupé jsem krásným kuřačkám dovoloval kouřit skoro všude - v mé přítomnosti.
Ale tehdy bylo zároveň ve vlacích dost legálních kuřáckých prostor.
A plná nástupiště kouřících osob. Dnes už bych se ani nechtěl k železnici, kde jsem v ranném mládí strávil dva skvělé a krásnými kuřačkami nabité roky, vrátit.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Další

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků