Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

Nová verze fóra - phpBB 3.0 - připrava

Příspěvekod antaric » středa 16. 4. 2008 15:26

Paralelně k tomuto fóru pro vás instaluji, modifikuji a testuji novou verzi diskuzního fóra - phpBB ve verzi 3.0. Ostré překlopení dat a celkové nasazení předpokládám cca během týdne až dvou. Všechny dosavadní vlastnosti, které jsou nyní, budou zachovány. Dojde i k mírně změně designu (stále však na bázi stylu Saphic).

Nová verze přinese rovnou celou řadu novinek, mezi nimi jsou např.:
- možnost zadávání data narození (odvozování věku pro zobrazení)
- řízení práv pro jednotlivé kategorie vláken (bude použito pro VIP status)
- možnost připojovat obrázky/soubory rovnou k příspěvkům
- vyřešení problém s letním a zimním časem
- a další vychytávky (viz www.phpbb.com/about/features)

Budu v průběhu příštích dnů chtít mezi vámi vybrat jednoho až dva testery, na odzkoušení a připomínkování - rád bych měl zpětnou vazbu při porovnávání staré a nové verze. Můžete se předběžně hlásit - v pravý čas vám pak dám odkaz na nové fórum.

Toto stávající fórum jede dál beze změn - data budou překlopena v plném rozsahu.
Naposledy upravil antaric dne středa 3. 12. 2008 10:27, celkově upraveno 1
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » středa 16. 4. 2008 18:01

Plha se hlásí ... :-) Až bude potřeba, rád pomůžu ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod honza » středa 16. 4. 2008 19:39

No tak musím napsat že verze fora phpBB3 je velice dobrá věc na našem foru jsme na něj přešly už asi před 3 měsícema a musím říct že jsme se dokonale zbavily spamerů a všeho podobnýho . No naše štěstí že se tady spameři ještě nevyskytujou , ale to je myslím jen otázka růstu fora . Tady posílám odkaz na styly noveho fora a byl bych pro to jestly by to bylo možné dát hlasovat o tom jak by si to kdo představoval . No snad to ode mně jako od řadového uživatele není troufalost . Pardon . http://www.phpbbhacks.com/templatesdemo/ V pravo nahoře se mění styly fora .
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Nová verze fóra - phpBB 3.0 - připrava

Příspěvekod honza » středa 16. 4. 2008 19:40

Jestly chceš taky rád pomůžu .
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Příspěvekod antaric » čtvrtek 17. 4. 2008 9:07

Děkuji za zájem, zdá se, že mám dva testery už pohromadě :-) V případě vás obou jsem si to i přál - oba dva máte už i jistý VIP status a navíc - to se velmi hodí - máte oba zkušenosti s phpBB 3 na jiných serverech - budete moci porovnávat a připomínkovat, i ohledně zapnutí funkcí, o kterých zatím třeba nevím a hodily by se zapnout.

Pokud jde o volbu stylu, vím, že jich existuje strašná spousta, je z čeho vybírat. Většina z nich má ale hodně divoké barevné kombinace - když jsem vybíral styl pro nás loni v červenci, hledal jsem takový, který by byl decentní a hodil se zakomponováním do grafiky stránek, navíc byl i přeložený do češtiny. Tam mi vyhověl Saphic. Při otázce, zda provést upgrade na phpBB hrála roli dostupnost Saphicu pro novou verzi phpBB 3 - nakonec jsem se dočkal. I když trochu je graficky malinko jiná (poznáte sami). Překlad do češtiny si zajistím sám (phpBB3 řeší překlady už konečně lepší, nejsou součástí stylu, jde jen o těch cca pět grafických tlačítek s textem).
Pokud byste měli nápad na jiný styl, který by vám případal ještě vhodnější než Saphic, můžete sem s ním. V téhle fázi je to ještě možné měnit (moje práce bude v příštích dnech stejně časově rozkouskovaná).

Oba dva ode mě dostanete maily, kde vám napíšu podrobnosti k testování.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod antaric » čtvrtek 17. 4. 2008 9:18

Ještě otázka spamů a spammerů. Byl s tím hodně problém ještě na starém mujboardu, kde jsme neměli k dispozici žádný nástroj, ani možnost sahat do kódu.

Po startu na forum.kuracky.cz byl z jejich hlediska zpočátku klid, ale spam roboti dorazili i sem. Vyřešil jsem to tím, že jsem do registrace přidal nutnost zadat odpověď na otázku (na kterou nebyla uvedena odpověď) - otázku "Jméno prvního měsíce v roce (česky)". Od té doby ani jeden robot. Zajímavé je, že s odpovědí nemají problém zahraniční návštěvníci :-)

Druhá věc, která taky pomohla - nutnost potvrzovat registraci linkem v zaslaném mailu (o tom jsem už psal i jinde).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » čtvrtek 17. 4. 2008 9:30

...protože se pár zahraničních zájemců obrátilo na mě, abych jim heslo prozradil :-) ale stejně mám pocit že jejich další aktivita byla nízká až nulová.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod antaric » pátek 18. 4. 2008 12:05

muryru píše:...protože se pár zahraničních zájemců obrátilo na mě, abych jim heslo prozradil :-) ale stejně mám pocit že jejich další aktivita byla nízká až nulová.


Aha, to jsi mi neřekl :))) Už jsem si představoval, jak asi googlí a hledají ten český leden :-)) Jejich další aktivita nulová - je to holt dáno jazykovým prostředím češtiny a slovenštiny, téměř nám nemohou rozumět. Snad kromě hlasování, kde si asi odvodí známky 1 až 5, případně přidělení hlasu mezi více kuřaček.

Na novém phpBB tuto kontrolní otázku zatím vynechám, uvidíme, jak to bude se spam robotama.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod antaric » pátek 18. 4. 2008 12:06

Jedna ze zajímavých vlastností phpBB3 je i možnost v hlasování vybrat i více odpovědí, zaškrtat. Samozřejmě jen tam, kde to bude mít smysl - určitě se takové ankety postupem času najdou.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » pátek 18. 4. 2008 14:11

Na heslo se ptali asi dva nebo tři ze zahraničí za tu dobu....obdivují moje fotky, tak proč ne...rozhodně to nebyl spam
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod antaric » pondělí 21. 4. 2008 8:40

Vypadá to, že budu muset start phpBB ve verzi 3 (a všechny plánované změny) nějaký čas odložit. Důvodem je to, že zatím není k dispozici nejdůležitější modifikace Full Album Pack pro verzi 3 - není zatím jak přenést fotogalerie do nové verze. Autor Full Album Packu (Mighty Gordon) vyvíjí modifikaci znovu a ne zrovna nejrychlejším tempem. Netroufám si říct, kolik mu to bude trvat. Když začal loni v srpnu a nyní v dubnu není ani zdaleka hotov:

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &sk=t&sd=a

Ani si netroufám to programovat sám, nemám žádné zkušenosti se psaním modifikací pro phpBB.

Existují i jiné modifikace na téma foto galerií, ale po mém průzkumu nedosahují takových kvalit a komplexnosti jako právě Full Album Pack.

Budeme tedy muset čekat ještě pár týdnů, možná měsíců.

Děkuji honzovi tímto současně za testování a za odzkoušení dosavadních převedených částí fóra na phpBB3.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků