Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Prachy na cigára

Příspěvekod zurej3aj » čtvrtek 14. 1. 2016 10:58

Delší dobu mně vrtá hlavou jedna otázka. Projíždím si foto prezentace kuřaček. Je v nich nemálo těch, kterým je +-18 let, uvádějí, že jsou studentkami středních škol, že kouří od 15,16 let a následně, že jejich spotřeba je kolem krabičky denně. Tak si řikám, že to dělá cca 3 až 4 tisíce měsíčně jen za cíga.
Představa kapesného přes 5 tisíc měsíčně je asi mimo mísu, že by při střední škole někde brigádničily tak aby to pokrylo jejich spotřebu asi stejně tak.
Takže se ptám, z čeho jste ve svých kuřáckých začátcích financovali svou spotřebu?
Je vzrušující představa, že 15,16 či 17 leté slečně kupují cigára rodiče.
zurej3aj
uživatel
 
Příspěvky: 11
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 10. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Davidoff Gold

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod zurej3aj » čtvrtek 14. 1. 2016 16:39

Možná by stálo za to obohatit dotazník, který holky vyplňují o otázku: "Kdo vám financuje vaše kouření?"
Zvláště u náctiletých bychom se mohli dočkat zajímavých odpovědí.
zurej3aj
uživatel
 
Příspěvky: 11
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 10. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Davidoff Gold

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod antaric » čtvrtek 14. 1. 2016 22:33

Samozřejmě, je to otázka, u všech těch, u kterých se dá předpokládat, že nemají zajištěný pravidelný příjem. V zásadě jsme po tom nikdy nepátrali.

Otázka do dotazníku na financování cigaret. Na jednu stranu by to bylo zajímavé, na druhou stranu cítím, že je to otázka příliš osobní, na kterou se nesluší ptát. A v podstatě je i diskriminační, protože jak chápu, zajímá vás to především u konkrétní věkové kategorie. A takto by to nemělo být koncipováno.
Otázka by měla spíš mířit někam do vod v duchu "jak moc vám je to líto, kolik prokouříte?" Tedy pokud bychom k tomu vymysleli rozumné varianty odpovědí.

Jinak s novým ročníkem hledáme nápady pro nové otázky, určitě bychom rádi po letech podobu dotazníku aktualizovali. Na úkor i nějakých současných otázek.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod Sisian » pátek 15. 1. 2016 6:06

no... pánové, to je pěkně "kontroverzní" téma. Asi takhle: jasně že by to kdekoho zajímalo - mě taky, kde tyhle vlastně děcka na to berou. Ale dát to dotazníku smrdí fízlováním a dávat tady tomu sociální či jak to nazvat podtext myslim není vhodný. Myslim že některý věci prostě jsou zajímavý, ale ptát se na ně je ožehavý a kdekoho to může přivýst i do rozpaků...
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod petrr » sobota 16. 1. 2016 19:15

A proč by mělo být špatný se na to zeptat?Kdo bude chtít odpoví, kdo ne, tak odpovídat nebude...
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod muryru » sobota 16. 1. 2016 22:28

Každopádně mohu potvrdit, že spousta kuřaček, a často právě ty mladší, vykouří během setkání s námi velké množství cigaret - i mimo vlastní focení - občas to naopak i předčí udávaný denní limit! Já bych řekl, že většinou nenadsazují, ale pokud, tak třeba uvedené množství nevykouří každý den.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod CAndy91 » pátek 29. 1. 2016 16:33

Tak já když se ohlédnu zpět do svých pubertálních let, tak to fungovalo víceméně tak, že kdo měl cigarety, od toho se kouřilo :D Takže ono když se takhle sleze někde třeba parta dvaceti lidí (pokud se to dnes, v době sociálních sítí, vůbec ještě děje) a člověk si vezme cigaretu postupně od každého z nich, tak to tu krabku dá :D
Takže to jen tak pro příklad, kde se to bere. Vždycky byl někdo, kdo neměl, tak bral od ostatních a příště zase přinesl ten dotyčný a zas neměl někdo jiný. Takže oni se ti rodiče v tom financování střídají :D
CAndy91
nováček
 
Příspěvky: 7
Pohlaví: Žena
Registrován: 6. 10. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Chesterfield, West, LM (-všechny lehké)

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod Sisian » pátek 29. 1. 2016 18:05

... a víte co? Budu upřímná. Jako puberťačka jsem doma kradla peníze našim po menšich částkách tak aby na to nepřišli, lhala že potřebuji do školy třeba tolik a tolik a ono by stačilo míň... a tak. Dneska už se tomu směju a čekam co moje dcera si na mě vymyslí:D:D:D
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod Dara » středa 3. 2. 2016 14:35

Začala som fajčiť až na výške a tam už nebol problém si tých pár korún odložiť z peňazí od rodičov.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod nosnor » pondělí 29. 2. 2016 21:23

Cena cigaret není podstatná,je možné tabák pěstovat,nebo koupit tabákové listy (je to bez chemie) a různé druhy.
Kupuji tabákové listy (čistý Viržinský tabák žlutý),řežu na strojku na nudle a plním do dutinek,krabička (20ks)vyjde asi na 4kč .
nosnor
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 30. 3. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: route66

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod Ramilie » pátek 4. 3. 2016 14:42

nosnor: Můžu se zeptat, kde ty listy kupuješ? (snad nevadí, že tykám) A kolik tak stojí ty listy? Zaujalo mě to, tabák mi chutná, ale poslední dobou mi připadá, že do toho cpou nějaký divný přídavky - už to není, co to bývalo :( Chtěla jsem začít pěstovat vlastní, ale nemám prostory, a mít doma jednu rostlinu je tak maximálně na okrasu :D
Ramilie
uživatel
 
Příspěvky: 14
Pohlaví: Žena
Registrován: 17. 3. 2015
Kouření: pravidelně
Počet denně: 8
Značky: Viceroy, P&S, Bensonky, Winston, Phillip Morris

Re: Prachy na cigára

Příspěvekod david.p » pátek 11. 9. 2020 12:28

V začátcích pravidelného kouření se to dalo utáhnout z kapesného, ale když jsem se asi po deseti měsících dostal v necelých 15 letech na krabičku denně, tak peníze docházely strašně rychle. Omezovat kouření jsem nechtěl, přece jen jsem si svou závislost už dost dobře uvědomoval a z výmluv, proč potřebuji vyšší kapesné bych to stejně neufinancoval, tak jsem šel s pravdou ven a vyplatilo se. Naši mi domluvili super dlouhodobou brigádu, a když viděli, že nejsem líný, tak mi dovolili i kouřit doma v pokoji. Pak po letech, kdy ceny cigaret průběžně stoupaly a já se na vysoké škole rozkouřil na dvě krabičky denně, tak jsem si nějaký čas cigarety i balil, ale od chvíle, co nějak normálně vydělávám, si opět kupuji normální krabičky a už mě ani výdaje na kouření nijak výrazně neomezují.
david.p
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 4. 2019
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Camel

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron