Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Otázky o kuřačkách a kouření, ankety, hlasování a soutěže

"Svedli" jste už někdy nějakého nekuřáka/nekuřačku k prvnímu vyzkoušení cigarety?

ANO vícekrát
?
ANO, ale jen jednou
?
NIKDY
?

Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Billda » neděle 24. 2. 2013 21:59

Slovo "svedli" v anketní otázce berte prosím i ve významu "přimět někoho k něčemu" - mohlo to totiž ve vašem případě být třeba i tak, že jste ve svém okolí pro někoho byli tak "uznávanou kuřáckou autoritou", že si prostě vedle Vás o tu svou první cigaretu v životě sám řekl... :D :) A nebo třeba že jste s vlastním kouřením začli kvůli (díky :) ) kouřícímu partnerovi/partnerce (i když v drtivé většině případů je to právě naopak ;) )...
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod petrr » pondělí 25. 2. 2013 13:42

Asi před 10 lety, bývalé přítelkyni. Už spolu nejsme, ale kuřačkou je doteď. A silnou...
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod muryru » pondělí 25. 2. 2013 22:31

Měl jsem v teenagerském věku kamaráda, který naučil kouřit nejmíň 10 nekuřaček (v mojí přítomnosti). Liboval si jak holky "zkazil". A určitě byly další, které jsem neznal. Ovšem na vlastní pozdější manželce by cigaretu nesnesl, jak později říkal.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod bobo » sobota 9. 3. 2013 10:58

muryru píše:Měl jsem v teenagerském věku kamaráda, který naučil kouřit nejmíň 10 nekuřaček (v mojí přítomnosti). Liboval si jak holky "zkazil". A určitě byly další, které jsem neznal.

A jaký na to používal metody? :shock:
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Chumelinka » čtvrtek 5. 2. 2015 12:49

Takto sa mi nechtiac podarilo pokaziť kolegyňu na služobnej ceste :lol: Ale na svoju obhajobu uvádzam, že to nebolo úmyselné.
Chumelinka
nováček
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: Žena
Registrován: 25. 5. 2013
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic, ak je možnosť EVE 120

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Sisian » čtvrtek 5. 2. 2015 22:46

Ja to zkousela x krat na partnerovi ale marně. Prej když kouří - zvrací a když se holí tak krvácí......Nechápu odkud to má....
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod maybenecka » neděle 8. 2. 2015 2:02

Ahooooj, já to kdysi neumyslně naučila moji kamarádku, na velké párty, skoro si to nepamatuji, ale pak jsem ji denně nabízela, protože ji to zachutnalo, když jsem přestala, cigára si už koupila sama. :D Do dnes mi to vyčítá, že kvůli mě utrácí peníze.. :D
maybenecka
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 12. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Camel - doublke active, Philip Morris. :)

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Gaan » neděle 8. 2. 2015 17:21

Pokud vím, tak jednou jsem na jedné sešlosti naučil kouřit jednu známou.
Zajímavé na tom je, že ona byla velice společenská, na různých akcích trávila spousty času, kdežto já se na nich vyskytoval jen výjimečně.
Rozhodně se o ní nedalo říct, že by byla nezkažená - na seznamovací kurz na gymplu v primě, čili šesté třídě, prý vzala lahev s vodkou. Nevím, co je na tom pravdy, ale fakt je, že byla dost nespoutanou dívkou. Ale přesto, tehdy na té akci, (a podotýkám, že jí bylo už o docela dost více, než na tom seznamovacím kurzu) kouřit neuměla. Dost mě to překvapilo, nikdy bych nečekal, že zrovna já budu někoho takového učit šlukovat :D
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Gizela » úterý 17. 2. 2015 10:25

Moje švagrová byla zapřísáhlou nekuřačkou, jako jediná mezi ženami z naší rodiny. I když jsem jí několikrát nabízela cigaretu vždy to odmítala. Nakonec při jedné rodinné oslavě si zapálila a já se rozhodla, že z ní udělám kuřačku. Ze začátku ještě trochu odmítala si zapálit, ale postupně si zvykala a dnes je závislá stejně jako já: kouří denně kolem 10 a bez cigarety vydrží maximálně 1 den.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod bobo » pátek 20. 2. 2015 18:43

Zajímavý příběh - něchtěla by jsi přidat nějaké podrobnosti? Např. kolik jí bylo, co jí k tomu vedlo, jaký jsi zvolila způsob, přesvědčování, jak to komentovala, přizpůsobovala, jaké byly reakce okolí apod. Předem díky za každý detail.
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Gizela » sobota 21. 2. 2015 11:53

Ahoj, ve stručnosti pár vět k mému příběhu. Byla to vlastně souhra okolností: švagrové bylo 20 let a byla jedinou nekuřačkou mezi ženami v naší rodině, také obě její spolupracovnice byly kuřačky a kouřil i můj bratr-její manžel.Protože bydlela nedaleko od nás , nevynechala jsem jedinou příležitost, abych jí nabídla cigaretu. Ze začátku to odmítala, že kouření škodí zdraví a pozdějí když už začala kouřit s tím,že jí to leze do peněz. Já jsem zase argumentovala, že kouřím od 15 let a cigareta je pro mě relax a navíc si už dnes nedovedu představit moderní ženu bez cigarety. Dnes je švagrová stejně závislou kuřačkou jako já.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Anna20 » pondělí 2. 12. 2019 17:01

Já jsem naučila kouřit kamarádku nabídla jsem ji cigaretu ona to zkusila a postupně začala kouřit
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod trexton » pátek 20. 12. 2019 23:09

Celkem tři, kouří dodnes všechny je to již přes dvacet let a ani jedna nelituje. Všechny tři kouří tak 15 cigaret denně, dokonce jedna už má dceru 16 let a také kouří, ale to začala s mámou ve čtrnácti :-)
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod Sisian » neděle 22. 12. 2019 12:50

Já myslim že když diskrétně - doma nebo na zahradě dá máma svýmu dítěti potáhnout nebo pak i celou cigaretu, že to je jejich soukromá věc ...
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Dali jste někomu poprvé zakouřit - anketa

Příspěvekod david.p » čtvrtek 11. 11. 2021 16:14

Billda píše:Slovo "svedli" v anketní otázce berte prosím i ve významu "přimět někoho k něčemu" - mohlo to totiž ve vašem případě být třeba i tak, že jste ve svém okolí pro někoho byli tak "uznávanou kuřáckou autoritou", že si prostě vedle Vás o tu svou první cigaretu v životě sám řekl... :D :) A nebo třeba že jste s vlastním kouřením začli kvůli (díky :) ) kouřícímu partnerovi/partnerce (i když v drtivé většině případů je to právě naopak ;) )...


Já jsem asi tenhle popisovaný případ... :D Začal jsem kouřit jako první ve třídě, už na konci nižšího gymplu jsem se neobešel bez krabičky denně a ve škole se to samozřejmě vědělo. Takže ačkoliv jsem nikdy nebyl ten typ, co by ostatním cpal cigaretu, že "to musí zkusit", tak prvních cigaret jsem rozdal asi víc než dost.

Hodněkrát se mi stalo, že mě někdo (i z jiných tříd), o kom jsem nevěděl, že by kouřil, poprosil o cígo. Ať už cestou na oběd, na chodbě o přestávce nebo když jsme se potkali večer venku. Ale většinou bohužel kluci :D. S jistotou vím, že první cigaretu jsem dal zakouřit 5 spolužákům (bylo nás jen 11 kluků ve třídě), ale jen 2 z nich pak nakonec začali kouřit. Nevím, jestli jsem byl takovým příkladem, ale konci gymplu nás ale kouřilo už 7 :D (ale jen 5 z 18 holek).

Co se týče holek, tak ty se žádat o první cigaretu většinou styděly (byly ale případy na školním výletě :D), ale průběžně příbývaly za rohem školy, kam se chodilo kouřit. Občas jsem tak některé začátečnice učil pořádně šlukovat. Přece jen mě pohled na dívky s cigaretou objektivně vzrušoval a chtěl jsem, ať je to ještě hezčí podívaná :D.

Samostatná kapitola byl můj tehdejší první vážnější vztah. Spolužačka byla jednou z těch, u kterých jsem se zcela zmýlil v odhadu a nepředpokládal jsem, že by měla mít kladný vztah ke kouření. Z omylu mě vyvedlo, když jsem ji při odchodu z tanečních zahlédl před kulturákem v hloučku s kamarádkami, od kterých si nabídla cigaretu a zapálila si. Tehdy jsem ještě neudělal nic, ale značně vzbudila můj zájem :lol: . Když jsem sebral odvahu, pozval ji na rande a nabídl jí cigaretu, tak si zapálila. Neměla ještě ke kouření žádný vztah, říkala, že kouří jen nabídnuté cigarety, většinou někde večer a sama od sebe by si nezapálila. Cigarety jsem jí ale nabízel pravidelně a nakonec ani netrvalo moc dlouho, než si začala zapalovat sama cestou do školy a tak dále. Nakonec jsem z ní "vychoval" pravidelnou kuřačku (10–15 denně), později kouřila i více. Bohužel ale první lásky bývají většinou odsouzeny k neúspěchu, a když jsem se s ní potkal předloni na třídním srazu, tak jsem zjistil, že v těhotenství přestala a zatím znovu kouřit nezačala.

Na vysoké škole si pak vzpomínám na jednu kolejní párty, kterou jsem skoro celou prostál u okna a kouřil jednu za druhou, až za mnou přišla kamarádka nekuřačka a započali jsme debatu, co na tom kouření vidím. Asi i jak byla lehce v náladě, tak využila příležitosti, rozhodla si také zapálit a podle reakce to byla její první cigareta v životě. No a asi ji v mých argumentech příliš nepřesvědčila... :lol: Jinak jsem během studií trávil většinu času s "kuřáckou množinou" mého oboru, ani jsem už nebyl nějakou přímo se nabízející "kuřáckou autoritou" jako na gymplu, takže tím mé období nabídnutých prvních cigaret asi skončilo. I když samozřejmě kdybych z kohokoliv cítil zájem začít kouřit nebo by mě o to přímo požádal, tak ho maximálně podpořím.
david.p
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 4. 2019
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Camel

Zpět na Otázky, ankety, hlasování a soutěže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník