Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Jaký je váš názor na samozhasínací cigarety?

ano, souhlasím s jejich zavedením (jsem kuřačka/kuřák)
2
10%
ano, souhlasím s jejich zavedením (jsem nekuřačka/nekuřák)
0
Žádná hlasování
ne, je to nesmysl (jsem kuřačka/kuřák)
12
57%
ne, je to nesmysl (jsem nekuřačka/nekuřák)
4
19%
nevím, nemám názor či dostatek informací
3
14%
 
Celkem hlasů : 21

Samozhasínací cigarety?

Příspěvekod antaric » pondělí 18. 8. 2008 19:58

Možná jste také v poslední době zaregistrovali v médiích snahu Evropské komise o zavedení samozhasínacích cigaret. Ty by měly během tří let nahradit současné klasické cigarety.

Podrobněji třeba na těchto stránkách:


http://aktualne.centrum.cz/eurorubrika/ ... ?id=612861

http://www.lidovky.cz/cigarety-v-evrope ... s=080807_0


Jaký je váš názor? V anketě vybírejte odpovědi podle toho, zda kouříte či nikoli.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod antaric » pondělí 18. 8. 2008 20:06

Za sebe bych řekl, že samozhasínací cigarety jsou spíš nesmysl. Už jen pomyšlení na to, co ke stávajícím cigaretám chtějí přidávat za (další) chemii. Kuřačku a kuřáka to bude strestovat a nutit myslet na to, že cigareta do minuty zhasne, místo toho, aby si ji vychutnal, užil. Z lékařského hlediska asi taky nic moc - samozhasínání povede k intenzivnějšímu kouření a tedy i ke stoupání teplot, které mohou mít vliv na zdraví.

Myslím, že odpovědný kuřák si svou cigaretu vždy uhasí, típne a zajistí. A nebude odhazovat hořící cigaretu do stohu slámy nebo s ní usínat v posteli. Podle mě v takových případech sotva kdy pomůže minutová pauza na samouhašení. A miliony kuřáků kvůli tomu budou kouřit výmysly Evropské unie.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » úterý 19. 8. 2008 9:09

Také se kloním k názoru, že je to blbost. Je to na zodpovědnosti každého jedince a Ti nezodpovědní dokážou způsobit požár i jiným způsobem. Nebo za chvíli budem mít třeba i samozhasínající svíčky ?????
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tato » úterý 19. 8. 2008 14:11

Na tuto problematiku nemám vyhraněný názor, záleží jak se budou kouřit.
Pokud by snížily nebezpečí požáru a případně se kouřily pomaleji, jsem pro. Ale pokud zhorší požitek z kouření tak jsem proti. Ale oni pánové z Bruselu si to stejně prosadí bez ohledu na náš názor.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod muryru » středa 20. 8. 2008 9:40

Samozřejmě je to nesmysl...
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod MBL » středa 20. 8. 2008 21:50

Ja som bol jediny hlasujuci za a vyjadrim svoj nazor. Nemyslim ze by toto opatrenie malo nejakym sposobom zhorsit pozitok z cigarety, svojho casu som na discovery videl dokument o principe akym to funguje: na dvoch miestach (vzdy po tretinach) sa bude na cigarete nachadzat zosileny pruzok z celulozy, ktory cigareta tlenim nedokaze vznietit a tym padom sama vyhasne ... v pripade ak si fajciar potiahne, pruzok sa odpari a cigareta bude horiet dalej. V poslednej dobe vidime dost pripadov poziarov z nedbanlivosti, kde je pricinou prave zahodena cigareta (ci uz v lesoch, alebo aj v domacnostiach) ... myslim ze ak taketo opatrenie dokaze zachranit co i len jeden ludsky zivot ma zmysel.
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Příspěvekod Tato » čtvrtek 21. 8. 2008 13:58

Dnes jsem si v práci na terase zapálil, ale asi po dvou šlucích jsem musel zpět do kanceláře a když jsem se vrátil, nalezl jsem již jen doutnající filtr. Tak mne napadlo, že třeba ta samozhasínací cigareta určité kouzlo má.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod antaric » čtvrtek 21. 8. 2008 14:15

Tato píše:Dnes jsem si v práci na terase zapálil, ale asi po dvou šlucích jsem musel zpět do kanceláře a když jsem se vrátil, nalezl jsem již jen doutnající filtr. Tak mne napadlo, že třeba ta samozhasínací cigareta určité kouzlo má.


Otázkou ovšem je, jestli po samozhasnutí se bude moci zas znovu zapálit. Nebo z toho zbyde torzo na vyhození.

Někde jsem četl i názor-dotaz, jestli samozhasínací cigareta sama uhasí i požár :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod sejcek » sobota 6. 9. 2008 16:28

To už nebude klasická cigareta, takže jsem proti. Vzpomeňte kolik z nás neuznává ani slimky a to je jen lehčí a hubenější cigareta...
sejcek
VIP uživatel
 
Příspěvky: 89
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Příspěvekod antaric » středa 10. 9. 2008 11:54

Z výsledků ankety je mi sympatické, že příklon k tomu, že samozhasínací cigarety už nebudou to ono a že to nedává smysl, je jak na straně kuřáků i nekuřáků. A souhlasím i se sejckem - vznikne možná něco méněcenného, podobně jako slimky.

V poslední době jsem nad tím i přemýšlel dál. Co je horší - jestli odhodit nedopalek na zem a zašlápnout, případně ho "nechat dohořet" nebo vzorově odhodit do koše (kde nakonec zapálí ostatní odpadky a z koše pak jde dým, hoří i ostatní věci v něm). Viděl jsem to tuhle zrovna tak, po někom. Ach, jak jsou někdy ta nařízení nesmyslná a zbytečně důsledná.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod tratler » čtvrtek 11. 9. 2008 10:19

No ja osobne bych to uvital jednou sem takhle usnul v posteli nastesti jenom na chvilku a nic nechytlo. Samozrejme predpokladam ze budou chutnat stejne.
tratler
nováček
 
Příspěvky: 4
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 11. 2007

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků