Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Komunikace s administrátory muryru a antaric
Pište také, jaká další témata byste rádi na těchto stránkách viděli

Jste pro, aby fotografie byly doplněny o názory kuřačky?

Ano rozhodně. K tématu to prostě patří.
24
92%
Ne - není to důležité.
2
8%
 
Celkem hlasů : 26

Co víme o kuřačkách?

Příspěvekod Katmar » úterý 27. 1. 2009 10:44

Ahojte adimistrátoři. Děláte skvělou práci. Přece není možné, aby polovina národa byla úplně blbá a kouřila když ví, že kouření má svá rizika. Celý fór je v tom, že pokud budu kouřit dejmě tomu 20 cigaret denně a "něco" mi to přináší je to lepší než si neužívat a žít déle. Příklad: Budu kouřit dejme tomu od 15 let - do smrti /třeba v 65 letech) (kdybych nekouřil, tak bych se dožil dejme tomu 70) ale mám celý život obohacený o "něco". A na to "něco" je to, na co bych chtěl, aby si se kuřaček vždy zeptal abychom věděli víc a časem by z toho mohl být i docela reprezentativní výzkum.
Zkrátka takový dozaník: Můj návrh je např.:
Od kolika kouříš?
Kolik cigaret vykouříš denně?
Jsou dny, kdy nekouříš vůbec?
Proč kouříš?
Víš, že jsou muži, kterým se kouření na ženách líbí?
Dokázala by si využít této informace ke svádění?
Používáš kouření, jako způsob seznámení?
Jsou chvíle, kdy si prostě "musíš" zapálit?
Kdy si dáváš svou první cigaretu?
Kouříš i v noci?
Kde všude kouříš?
Děláš si "autocenzuru" například tajíš před někým svoje kouření (třeba přítelem)?
Víš, že kouření je naprosto legální a není třeba se s ním tajit?
Jsou místa, která o tebe příjdou jako o zákazníka pokud Ti tam neumožní kouřit (restaurace, vlaky atd.)?
Omezuješ svoje kouření "dopředu" aniž by si věděla zda v místě, kde by si si mohla zakouřit to někomu vadí? (například moje žena nekouří doma ani třeba v autě, protože má pocit, že by to někomu mohlo vadit)

Byl bych rád, kdyby se některé (nebo všechny) tyto informace objevilli u autorských forografií a tím jme věděli o našich kuřačkách více. (samozřejmě nepovině)
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod antaric » úterý 27. 1. 2009 11:06

Je to samozřejmě dobrý nápad, přiznám se ale, že určitou podobnou ideu, i formou, jsem už měl, když jsme se o tom bavili s muryru.

Zjišťovat o něco více, při oslovování a fotografování, popř. natáčení kamerou, i třeba právě dotazníkovou formou. Bohužel reálně na akcích je zpravidla i velmi málo času, kuřačky ho pak už po dokončení fotografování nemají moc nebo se další zjišťování podrobností nehodí (přítomnost dalších osob, pauza v zaměstnání atd.). Případně nechceme působit příliš formálně (byť se už nějaký čas zastřešujeme např. rozdáváním vizitek jako podepření důvěryhodnosti projektu).

Souhlasím s tím, že stojí za to vědět víc o kuřačkách a o jejich postoji a dalších věcech ve vztahu ke svému kouření. A je to rozhodně plus a obohacuje to fotografie i trochu "zevnitř", poznání člověka nejen zvnějšku. Evidentně o to zájem mezi vámi je (a dokresluje to fakt, že muži opravdu nekoukají jen a pouze na fyzickou krásu a přitažlivost, jde jim i o více...)

Na společných akcích s muryru jsem se snažil trochu zjišťovat i já, pokud se to hodilo. A pokud jsem si to i pamatoval, pak jsem to sem napsal do příslušného vlákna k dané kuřačce. Je ale pravda, že dotazníková (tabulková) forma dává spíš komplexnější a ucelenější poznání dané kuřačky.

Ještě to rozmyslíme a uvidíme, jak tuto část vylepšit a aplikovat.

V zásadě to vidím na dvě alternativy:

a) Kuřačka bude mít čas a na místě (spolu)vyplní námi připravený dotazník v papírové formě (a vyplní jen to, co bude sama cítit za vhodné).

b) Kuřačka nebude mít čas a podívá se později na naše stránky, kde by mohla vyplnit připravený neveřejný dotazník, který bychom pak překlopili do veřejné podoby.

Pak je ještě třetí možnost c), kdy se to nebude hodit, nebude čas atd. - pak tedy touto formou nic více nezjistíme. Zkušenost je ovšem taková, že platí pravidlo "teď nebo nikdy", což zesiluje upřednostnění varianty a).

Samozřejmě, že k tomu musí říct víc i muryru :-) Tohle je zatím jen mé uvažování. Ale jako nepovinná nadstavba by to stálo za to - za sebe bych to takhle zkusil.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Dotazník:

Příspěvekod Katmar » úterý 27. 1. 2009 11:21

Jasně. Dozaník může být i stručnější (třeba jen 5 otázek) a nemusí mít nutně podobu papíru.
Prostě jde jen o to, se na vybrané otázky zeptat v průbehu focení a nechat si schváílit jejich zveřejnění. (I když podoba dotazníku je serioznější a hlavně se na nic nezapomene.)
Pokud budete souhlasit, navrhnu jeho papírovou podobu a pošlu v PDF

Jde mi pouze o to, jaké tam mají být kolonky kromě otázek.
Jméno, Příjmení, tel. (neveřejné)
Samotné otázky (veřejné)
Souhlas se zveřejněním

Ještě tam musí být něco?
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod antaric » úterý 27. 1. 2009 11:30

Dotazník může mít i více otázek, vyplnění nepovinné, podle chuti.
Příjmení a telefon - většinou se snažíme nezjišťovat, zachovat tak trochu anonymitu a určitou důvěrnost. Pokud to jde, spíš e-mailovou adresu. Zpravidla ale dáváme vizitky, na které jsou naše adresy - pokud chtějí zslat fotky, tak se samy ozvou, případně to vyplyne z registrace zde.

Dotazník můžeš zaslat (na mail), díky předem, spíš ale preferuji editovatelnou podobu než PDF - určitě to bude nutné korigovat, i graficky (i to je způsob prezentace). Stačí se soustředit zatím jen na otázky - díky moc.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » úterý 27. 1. 2009 13:15

Podobnou ideu jsem měl v počátcích práce na těchto stránkách, i po začátku spolupráce s antaricem, ale postupem času jsem dospěl k názoru, že
fotografované ženy a dívky spíše osloví fakt, že jde především o fotoprezentaci pro naše stránky, než nějaké "kuřácké dotazníky", které
jsem samozřejmě zkoušel. Ale samozřejmě by se našly i takové,
které by určitě vyplnily rády, ale jak píše antaric, hlavně se snažím, aby
v rámci možností byly co nejlepší fotografie - možná se více budeme
snažit v rámci plánované další společné práce.

K antaricovým variantám :
Rozhodně se nebráním nabízet předem připravený dotazník i při samostatné
činnosti, těm fotografovaným kuřačkám, kde budu cítit, že nebudou
mít problém takový dotazník vyplnit a dát zveřejnit.

Docela dost fotografovaných kuřaček je registrováno na našich
stránkách. Až na výjimky (nebo výjimku:-)) však do diskusí bohužel
nepřispívají :-(
Spíše bych byl pro, aby fotografované kuřačky, s námi dál spolupracovaly zde na diskusním fóru, bohužel tento bod se nám zatím až tolik naplnit nepodařilo.

Jinak Katmarovy navrhované otázky se mi velmi líbí, klidně
můžeš ještě dopilovat, přidat nějaké další - myslím že nápad
(alespoň v některých případech) využijeme.
I když - jak oba s antaricem říkáme - nápadů a ideí už bylo moc,
a ne vždy se nám je podařilo realizovat).

Na druhou stranu, když jsem někdy v letech 2005- 2006 marně hledal na internetu prostor pro diskusi a fotoprezentaci tohoto tématu v česko-slovenském prostředí (dodnes lze trosky některých mých projektů na síti najít) a v závěru roku 2006 jsem se rozhodl založit vlastní fórum,
nikdy by mě nenapadlo, že se to podaří až takhle :-)
Za což děkuji především antaricovi, s kterým spolupracujeme od prvního dne vzniku těchto stránek, který můj původní nápad (nultá verze: ještě bez antarica prosinec06-březen07,zrušeno a smazáno provozovatelem, první verze-již s antaricem březen-červenec07, převedeno na toto fórum)
dovedl mimojiné technicky do současné podoby.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 27. 1. 2009 18:04

Já jsem určitě pro!!!Třeba stačí jen pár otázek a jen slovně,během focení,ale nějáké ty poznámky k dané kuřačce by byly prostě fajn a na místě,také bych si právě velice přál aby bylo video se zvukem-to by pak nemělo chybu!!!Tak snad to někdy vyjde...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Příspěvekod muryru » úterý 27. 1. 2009 18:26

Snažíme se, budeme dál dělat, co je v našich možnostech a silách :-)
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 27. 1. 2009 18:28

To jsem moc rád a pořád před vaší prácí smekám...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Příspěvekod antaric » úterý 27. 1. 2009 20:54

Ještě bych připsal pár slov k poslední části příspěvku od muryru, k té krátké rekapitulaci a ohlédnutí k předchozí historii projektu :-)

Musím říct, že jsme se s muryru potkali zřejmě v pravý čas a naše spolupráce-spojení je v mnohém ideální - jsme si navzájem motory a každý do toho vkládáme, co nám jde nejlépe. Nebýt jednoho z nás, projekt by se nedostal tam, kde je dnes. Muryru patří velké díky, za to, že jsem se mohl připojit při sledování jeho předchozích činností na internetu, to mě pak nakoplo k té aktivitě, kdy mě k tomu přibral jako rovnocenného a takto to všechno jsem postupně mohl ve spolupráci technicky a graficky realizovat. A jsem za to rád, že jsem tak mohl přispět celé věci (jako programátor, analytik, webmaster a další počítačové role).

Jako poměrně zásadní se ukázalo vytvořit své vlastní stránky, se samostatnou doménou www.kuracky.cz. To mělo vliv na stabilitu a stálost projektu (oproti všem těm zdarma diskuzním fórům, které vznikají a zanikají bez možnosti věci ovlivnit). Pak bylo určitě i několik dalších důležitých momentů, ty si ale nechám někdy na příště, resp. bych chtěl o nich mluvit na osobním setkání příznivců tématiky (tedy o důvod víc, proč přijít).

Závěrem - muryru, i Tobě velké díky!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Tato » středa 28. 1. 2009 14:52

Jestli zpovídat či nezpovídat kuřačky bych ponechal na Murryru a Antarickovi. Faktem však je, že by se příslušné ženy mohly cítit jako na policejním výslechu.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod Tato » pátek 14. 8. 2009 14:34

Dovolil bych si navrhnout rozšířit dotazník ještě o otázku, jaká je profese kuřačky a jak je na tom s kouřením v zaměstnání.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod antaric » sobota 15. 8. 2009 12:43

Tato: Není to špatný nápad, byť se snažíme, abychom více dotazník nenafukovali (často jsou vyplněny ve spěchu a jen zčásti). Teď máme něco vytištěno dopředu (s novým logem), nicméně během podzimu bychom to doplnil mohli.

Otázka profese - ta je jasná (plus nutno vypsat textově - dáme do první části dotazníku).

Druhá otázka - jak je to v zaměstnání. To už by měla být zaškrtávací - tady prosím o nápady na možnosti (3 až 5). Plus o formulaci vlastní otázky. Také je potřeba počítat s tím, ne každá je zaměstnaná (studentky atd.). Zatím jsme měli podobnou otázku zobecněnou takto (je to i ukázka, jak otázky a odpovědi formulujeme):

"Jak vnímá okolí Tvé kouření?"

- musím se skrývat (rodiče)
- musím se skrývat (partner)
- nemusím se omezovat
- okolí mě podporuje
- můžu kouřit takřka kdekoli
- musím kvůli kouření odcházet (doma, práce)

Ještě doplňuji, že v této, stejně jako i v ostatních otázkách, je možné zaškrtnout více odpovědí najednou.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Tato » úterý 18. 8. 2009 15:06

Neviděl bych problém v tom, pokud je kuřačka studující - uvede jako profesi studentka. Pokud je na mateřské, uvede svou profesi, kterou dělala před tím. Co se týká otázky ohledně kouření v zaměstnání navrhuji tyto varianty :
- při práci mohu běžně kouřit
- kouřím při pravidelných kuřáckých přestávkách v kuřárně
- kouřím při pravidelných kuřáckých přestávkách mimi budovu
- v pracovní době nemohu kouřit
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod antaric » čtvrtek 20. 8. 2009 19:31

Tato: Díky, zkusím to během podzimu do dotazníku nějak rozumně zapracovat, zkombinovat s ostatními otázkami (aby logicky navazovalo).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Návrhy, náměty a připomínky pro www.kuracky.cz a fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník